035

Šiandien iš mūsų lentynos ištrauksime knygelę, skirtą patiems mažiausiems. Tai „Nieko Rimto“ leidyklos knyga „Princesės Paulės puodukas“ (su garsu). Jei jūsų vaikučiui jau 1–2 metukai, neabejojame, kad ji sudomins ir jus. Juk tai metas, kai savo mažąjį ar mažąją pradėsite pratinti prie puoduko, ir jums labai pravers edukacinė-mokomoji priemonė, kuri padės vaikutį įtikinti, koks geras reikalas tas puodukas.  Na, o ši knygelė dar ir su papildoma pramoga – paspaudus ant jos esantį mygtuką, pasigirsta ovacijos. Tėveliams beliks kartu pasidžiaugti ir paploti savo mažajam šaunuoliui.046039Kaip visada, norime pagirti „Nieko Rimto“ leidyklos iliustracijas – jaukūs, šilti, aiškūs ir labai mieli paveiksliukai, kurie vaikų tikrai neatbaidys nuo knygelių vartymo bei domėjimosi jų turiniu. Princesė Paulė atrodo labai maloni mergaitė, tad visoms, su ja draugystę pradėjusioms mažylėms, bus labai smagu kartu mokytis naudotis puoduku. Knygelė – storo kartoninio popieriaus, o paveikslėliai – dideli, ryškūs, tad tikrai tinka net ir vaikučiams iki metų.

Knygos šūkis skelbia: net ir princesėms reikia ant puoduko! Tėveliams šis, mergaitės, vardu Paulė, pavyzdys leis lengviau vaikučiui parodyti ir paaiškinti, kaip svarbu atsisakyti sauskelnių ir pamažu mokytis visus reikaliukus atlikti ant puoduko. Knygos autoriai labai gražiai pateikia visą šio proceso mintį – Paulė nori būti suaugusi, tokia kaip tėveliai, tad jai laikas pamiršti sauskelnes. Ji su mama keliauja į princesių parduotuvę, kur renkasi patį gražiausią puoduką. Vėliau jį išbando, eksperimentuoja, mokosi ant jo sėdėti ir t.t. Tėveliai jai papasakoja apie tai, kokios yra naudojimosi puoduku taisyklės. Mažoji princesė pamažu mokosi, kartais nespėja pasiekti puoduko, tačiau šeima ją palaiko. Ir, galiausiai, mergaitė susidraugauja su puoduku ir jaučiasi kaip tikra suaugusi princesė.043Manome, kad knygelė „Princesės Paulės puodukas“ bus puiki edukacinė priemonė vaikutį pratinant prie puoduko. Joje ne tik labai smulkiai ir gražiai aprašyta bei iliustruota, kaip pamažu to mokytis, tačiau tarsi nurodyta instrukcija tėveliams, kaip ir kokiais atvejais elgtis. Pavyzdžiui, princesė Paulė kartais nespėja ant puoduko ir netyčia viskas atsiduria ant grindų. Knygos autoriai pataria – liepkite vaikučiui nesijaudinti ir jį padrąsinkite („Mes žinome, kad tu labai stengiesi ir vis tiek manome, kad esi labai protinga mergaitė!“).

Taigi, knygelė jau mūsų rankose, puodukas – nupirktas, tad metas pradėti didžiuosius „kakojimo ir sisiojimo“ (knygelėje būtent taip, paprastai ir aiškiai, viskas pavadinta) mokslus. Sakoma, kad vaikučio reikia neskubinti ir jam suteikti labai daug laiko (viskas gali užtrukti net 4–5 mėnesius), tačiau mes turime daug daug kantrybės ir puikią pagalbininkę – princesę Paulę, tad niekas nebaisu. 🙂041P.S. Jei jūsų šeimoje auga ne princesė, o mažasis piratas, galite įsigyti analogišką knygelę berniukams „Pirato Pijaus puodukas“.

Meilę knygoms vaikams skatinančios,

Lieknos Bitės