083Tai knyga, kurios mamos pradeda dairytis iki mažyliui gimstant. Tai knyga, kurią rašysite jūs. Pagrindinis jos herojus ir veikėjas – jūsų vaikutis. Tai knyga, kurioje suguls brangiausi jūsų prisiminimai, labai svarbios datos, akimirkos, kurios širdyje visada įžiebs džiaugsmą ir švelnumą. Šį kartą jums papasakosime ne apie pasakų, dainelių ar eilėraščių knygelę. Mūsų apžvalgų lentynoje – „Nieko rimto“ leidyklos pirmųjų vaikučio metų knyga, iliustruota labai žaviais Tania Rex piešiniais.

Tokią knygą rekomenduojame turėti kiekvienai šeimai, nes tai patogiausias būdas žymėtis kūdikio pirmus kartus, pasekimus, detales, kurios iš atminties gali išgaruoti, o tai, kas lieka popieriuje – užfiksuota ir ilgaamžiška. Pirmoji šypsena, nerangūs „ančiuko“ žingsniai, savarankiškai suvalgyti pietūs, lyg muzika suskambėję „mama“ ar „tete“. Ši knyga jums bus tarsi tvarkaraštis – kada ką pažymėti, kokią nuotrauką įklijuoti ir pan. Tik atrodo, kad „ir taip viską atsiminsiu“. Deja, vaikutis auga, vienus jo pasiekimus ir atradimus keičia kiti, tad natūraliai senuosius primirštame.037Kaip ir visada, norime negailėti komplimentų leidyklai „Nieko rimto“. Jų leidžiamos knygos – iliustruotos nuostabaus grožio, labai vaikiškais, mielais ir stilingais paveikslėliais. „Pirmųjų metų knyga“ – su kietu viršeliu ir storais puslapiais, kas itin apgalvota, turint omenyje, jog ji turės „atlaikyti“ daug metų, kad savo pasiekimus jūsų vaikas galėtų skaityti dar ir savo vaikams.

Mums labai patiko, kad knygoje galima ne tik žymėti tai, kas svarbiausia, vaikui augant, tačiau ir klijuoti nuotraukas. Ir ne tik mažylio akimirkoms palikta vietos, tačiau ir ultragarso, tėvelių ar nėščios mamytės nuotraukai. Taigi, mažylio istorija prasideda nuo pat pradžių, dar jam gyvenant pilvelyje.047Knygos gale rasite vokelį, kuriame galėsite paslėpti jums svarbias smulkmenas: nuo pirmojo mažylio piešinio iki jo rankytės bei pėdutės antspaudo. Juk labai patogu, kad viskas bus vienoje vietoje, o ne mėtysis atskirose dėžutėse.

Negalime jums nepapasakoti apie keletą temų įrašams. Aišku, yra nemažai tokių, kurias rasite visose knygose, skirtose žymėti vaiko pirmųjų metų įvykiams, tačiau yra tokių, kurios mus savo originalumu labai sužavėjo. Pavyzdžiui, knygos autoriai ne tiesmukai prašo užrašyti ligas, kuriomis vaikas sirgo, o tokį skyrių pavadina „Stipriausias pasaulio vaikutis“ ir prašo, kad užrašytumėte, kokias ligas įveikė pagrindinis knygos herojus. Dar vienas labai jaukus skyrius – „Herojaus šeimos paslaptis“. Čia prašoma tėčio ir mamos surašyti savo mintis apie tai, ką reiškia būti tėvais, kas atrodo smagu, sunku. Ir priduriama: „Greičiausiai praėjus trims mėnesiams ar metams po tavo gimimo jiems daug kas atrodys kitaip“.044042051Jeigu jūs laukiatės vaikelio, rekomenduojame tokia knyga pasirūpinti iš anksto ir jau dabar užpildyti pirmuosius puslapius, skirtus nėštumui. „Pirmieji kūdikio metai. Štai ir tu!“ – tai leidinys, kurio pasteliniuose puslapiuose galite įamžinti savo vaikučio visus pirmus ir svarbius kartus. Knygą galima rasti ČIA.