OLYMPUS DIGITAL CAMERAMielos, mamytės, džiaugiamės jums pristatydamos naują savo rubriką – „Vaikiškų knygų lentynoje“. Nuo šiol dalinsimės mūsų skaitomomis knygomis, aptarsime jų turinį ir jums rekomenduosime tas, kurios mums paliko gerą įspūdį. Juk pasakų skaitymas – gražiausias vakaro ritualas, kurį tėveliai gali dovanoti savo mažiukams.

___________________________________________________________________

Pro vaikiškas knygeles niekaip negaliu praeiti – tai mano silpnybė. Knygynuose visada sustoju prie jų lentynų, pavartau, pasklaidau ir grįžtu su nauja istorija namo. Yra ir dar viena priežastis, kodėl mėgstu turėti daugiau knygelių namuose: vaikai labai mėgsta skaityti tas pačias, gerai jiems žinomas istorijas, tačiau mamoms kartais tai tampa košmaru, atėjus miego metui suvokti, kad teks skaityti tą pačią istoriją kaip ir visą šį mėnesį!

Tad labai apsidžiaugiau, kad mūsų naujieji draugai – leidykla „Nieko rimto“ pasidalino savo naujausia knygele vaikams (3–6 metų amžiaus) „Makaronai sniego žmogui“. Su šios leidyklos knygomis susiduriame tikrai ne pirma kartą, galėtume net vadintis jų gerbėjomis, nes jų knygelės visada labai šiltos ir spalvingos.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAVartydama „Makaronai sniego žmogui“ stebėjausi spalvų gausa ir iliustracijų išradingumu (visada knygeles vaikams pirmiausia pati perskaitau, nes pasimokiau su lietuviškomis senosiomis pasakomis, kur net suaugusieji jaučiasi tarsi siaubo filme, o ką kalbėti apie mažuosius klausytojus). Knyga tikrai patiks darželinio amžiaus vaikams, tačiau dėl spalvingumo patrauks net ir visai mažų vaikučių akis. Aš savo metinukui skaitau tas pačias knygas kaip ir jo trimečiui broliui, sakykime, dėl to, kad jis labai protingas, ir „perkėliau jį į aukštesnę klasę“, o ne dėl to, jog taip labai trūkstu laiko. 🙂 Todėl net ir jis smalsiai klausėsi dialogų ir baksnojo pirštuku į ryškius paveikslėlius.

„Makaronai sniego žmogui“ istorija patiks visiems nuotykių ištroškusiems vaikams, kurie, drauge su mažuoju sniego žmogaus gerbėju, leisis į šio gauruočio paiešką. Pakeliui sutiks ir trejetą draugiškų pabaisų, pavadintų gražiausiais lietuviškais vardais, kas tikrai pakels ūpą tėveliams, o vaikams žadins smalsumą vis sušmėžuojančios šių keistų gyvių detalės, skatinančios kuo greičiau skleisti kitą puslapį. Visus nudžiugins netikėta ir smagi pabaiga, kurios neskubame atskleisti, perskaitysite – ir sužinosite.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERATuriu paminėti, kad pasaka eiliuota, tad lavina mažųjų klausą, ritmo pojūtį, bet jokiu būdu nenuobodi, kas kartais pasitaiko tokiems kūriniams. Puslapiai neapkrauti tekstu, tad turėsite laiko aptarti iliustracijų detales, kurių čia labai daug ir kurias taip mėgsta vaikai.

Tą vakarą, kai pirmą kartą vartėme šią knygelę, ją perskaitėme turbūt 10 kartų, tikrai! Dičkiui dar ir dar kartą norėjosi prisiminti pabaisų vardus ir kitas detales, tad labai greitai ši pasaka tapo mums sava ir labai mylima.

Skaitymo malonumą atrasti skatinančios,

Lieknos Bitės