dsc06876Toks jau šį mėnesį sutapimas, kad mūsų rankose atsiduria jau antra interaktyvi knygelė vaikams (apie „Pabelsk į stebuklingą medį“ apžvalgą galite rasti ČIA). Mes labai džiaugiamės, kad knygų įvairovė ir pasirinkimas didėja, o Lietuvos leidėjai pasiūlo tokių netikėtų knygelių kaip „Paspausk mane“. Beje, ji išversta iš prancūzų kalbos ir išleista Lietuvoje vienos šeimos iniciatyva.

Prancūzų menininko ir rašytojo Hevre Tullet knyga jau išversta į daugiau nei 30 kalbų ir pateko į „New York times“ bestselerių sąrašą. Jos pasisekimas toks didelis būtent dėl kitokios, daugeliui knygų nebūdingos, specifikos – ji skaitytoją įtraukia aktyviai dalyvauti veiksme. Taigi, vaikas tampa ne tik klausytoju ar stebėtoju, jis – istorijos kūrėjas, o tai mažiesiems prilygsta stebuklui. Kiekviename puslapyje laukia nedidelė užduotėlė, pavyzdžiui: paspausti rutuliuką, jį patrinti, pakratyti knygelę, suploti rankomis ir t.t. Atlikus ją, kitame puslapyje laukia pasikeitimai, kuriuos nulėmė pats vaikas, pavyzdžiui, dėl to, kad knygelę pavertė į dešinį šoną, visi rutuliukai sukrito į tą pusę.dsc06883 Mūsų nuomone, ši metodika itin moderni bei interaktyvi, nes vaikus skatina pasitraukti nuo planšetinių kompiuterių ar telefonų ekranų, kurie būtent ir traukia dėl to, kad mažylis gali atlikti tam tikrus veiksmus ir sulaukti atoveiksmio. Gali būti, kad vienas iš knygos kūrėjo tikslų ir buvo – mokyti vaikus iš naujo atrasti ir pamilti knygas, parodyti, kad jos niekuo nenusileidžia šiuolaikinėms technologijoms.dsc06881

„Paspausk mane“ – labai universali knygelė, kurios skaitytojo amžių labai sunku nusakyti. Ją smagu bus pavartyti ir vos vienerių vaikui (ji visiškai saugi, nes viršeliai kieto kartono, o puslapiai iš gana storo popieriaus) – jam patiks stebėti įvairiaspalvius rutuliukus, pūpsančius baltame fone, tačiau ne mažiau jį įtrauks ir vyresnius skaitytojus. Dvejų ar daugiau sulaukę vaikai sąmoningai galės atlikti užduotis ir džiaugtis rezultatais. Beje, jei domitės „panardinimo“ į užsienio kalbą teorijomis ir patys mokate prancūzų kalbą, ši knyga gali tapti priemone, kaip vaiką namuose mokyti. „Paspausk mane“ skaitykite prancūziškai (joje tekstas pateiktas tiek prancūzų, tiek lietuvių kalbomis) ir vaikui demonstruokite, ką reikia daryti.

dsc06889

Jei jūsų mažylis itin judrus, ir jam tikrai labai sunku pasėdėti prie pasakų knygelės, išbandykite interaktyvias knygas. Jos vaiką labai smarkiai įtraukia, sudomina ir neleidžia nuobodžiauti. Daugiau informacijos apie „Paspausk mane“ galite rasti ČIA (beje, būtent čia, parašę žinutę, galite knygelę įsigyti už pačią geriausią kainą – 6 eurus).

2 KOMENTARAI