Manęs tikrai negalėtumėte priskirti tai bangai, kurios paveikti tėvai savo mažuosius bando visokiais įmanomais būdais kimšte prikimšti raidžių, skaičių, įvairiausių įgūdžių ir žinių. Kadangi pati buvau vaikas, kuris visą vaikystę praleido su knygomis ir žiniomis, savo vaikus skatinu daugiau nerūpestingai bėgioti, dūkti ir džiaugtis laiku, kai dar neturi didelių įsipareigojimų, pavyzdžiui, atlikti laiku namų darbus ar nepamiršti susidėti vadovėlių. Tačiau tuo pačiu stebiu savo vaikus ir, pamačiusi, kad jiems šiuo etapu tapo kas nors įdomu, natūraliai pasiūlau reikiamas priemones, reikalingas lavėjimui. Kai kurios jų netgi ateina visai netikėtai.

Tokia buvo ir ši knyga – „Nieko rimto“ leidyklos išleista Violetos Palčinskaitės knyga „Stebuklinga Mocarto fleita“. Nereikia nė sakyti, kad knygos, kurios yra papildytos interaktyviomis funkcijomis, mano berniukus prie jų išlaiko gerokai ilgiau. Turime tokių ne vieną, bet ši iš tiesų mane nustebino savo interaktyvių priedų ypatybe pritraukti vaikų dėmesį ir drauge juos supažindinti su operos pasauliu, kuris, bent jau daugeliui vaikų, gali būti ne taip ir lengvai prisijaukinamas (na, juk ir ne vieną suaugusį operoje galime sutikti knapsintį ant kedės). Na, bet pradėkime apie viską nuo pradžių. Ši knyga yra parašyta pagal vieną populiauriausių pasaulio operų – Mocarto  „Užburtoji fleita“. Skaitydami šią knygą ne tik išgyvensite įspūdingą istoriją, bet ir tam tikrose vietose išgirsite operos ištraukas, kurios pasigirs į pažymėtas smuiko raktu knygos vietas nukreipus išmanųjį telefoną su įdiegta mobiliaja programėle.

Man labai patiko tai, kad šioje knygoje itin daug vietos palikta fantazijai. Iliustracijos gražios, švelnios, tačiau, supažindinusios mus su pagrindinias veikėjais, leidžia įvykių seką  įsivaizduoti patiems. O kur dar muzikiniai intarpai, kur išgirstame ne tik veikėjų balsus, bet ir stebuklingos fleitos, varpelių muziką, kurie istorijai suteikia dar daugiau magiškumo. Nustebau, kad operos elemenetai vaikams sukėlė tiek klausimų ir susidomėjimo – kodėl jie dainuoja tokiais balsais, kodėl lietuvių kalba skamba kažkaip kitaip ir dar daug įvairiausių klausimų iškilo mano berniukams.  Man labai patiko ir pati istorija, kuri primena klasikinę pasaką: su paslėpta mintimi, užkoduotais simboliais, pasikartojimais ir amžina gėrio ir blogio kova. To kartais pasigendame naujose knygelėse vaikams, kur viskas, atrodo, tarsi padėta ant lėkštelės. Mums su vyresnėliu ypač patinka knygos, kurias skaitome ne vieną vakarą, mėgstame pasižymėti vietą, kur pabaigėme ir nekantriai laukti istorijos tęsinio kitą dieną. Būtent tokia yra ir ši, mažasis skaitytojas savo perskaitytų puslapių skaičiumi jau gali didžiuotis.

Linkime ir jums smagios pažinties su muzika,

Lieknos Bitės