dsc06841Kai vienos mamos visiems išdidžiai pasakoja, kaip savo dvimečiui prieš miegą valandą laiko skaito pasakas, kitoms net akys išsipučia – jų mažyliai ramiai šalia pagulėti ir sukoncentruoti dėmesį gali vos kelias minutes. Ir tai visai normalu – visi esame skirtingos asmenybės, todėl ir mūsų įpročiai negali būti vienodi.

Šį kartą knygelę norime rekomenduoti tokiems vaikams, kuriems ilgos istorijos nepalieka įspūdžio, ir jie nori kažko trumpo, bet efektingo. Mūsų rankose neseniai atsidūrė lietuvių autoriaus Kęstučio Kasparavičiaus parašyta ir iliustruota knyga „Apie šį bei tą. Trumpos istorijos“. „Nieko Rimto“ leidyklos knygelė, mūsų nuomone, idealiai tinka vakariniam istorijų skaitymui – kiekvienas puslapis slepia vis naują istoriją, su labai netikėtais – tikrais ar įsivaizduojamais – herojais ir net tėvelius nustebinančiomis situacijomis (pavyzdžiui, apie automobilį, kuris susisuko lizdą ir išperėjo tris mažiukus automobiliukus).dsc06846

Autorius įžangoje pasakoja, kad knygeles apie daiktus ir gyvūnus jau yra išleidęs, tačiau aplink vaikus juk tiek daug kitų įdomių objektų, kuriuos sunku kažkam priskirti. Ir būtent „Apie šį bei tą. Trumpos istorijos“ tuos „kitus“ aprašo. Mano dvejų metų dukrytei labai patinka įvairios uogos ir vaisai, tad natūralu, kad, pamačiusi braškės ir vaisių dubens paveikslėlius, ji ryžtingai man pasakė: „noriu šitų“. Man, mamai, patiko, kad istorijos labai linksmos ir, dažnu atveju, turinčios vienokį ar kitokį moralą (pavyzdžiui, apie miestelį, kuriame vaikai tik žiūrėjo televizorių, nes neturėjo knygų). O kartais ir be jokio moralo, pavyzdžiui, apie riestainius, iš kurių žmogus bandė sudėti kokį žodį, bet, po ilgo vargo, jas suvalgė ir iškeliavo į knygyną pirkti tikros knygos.dsc06845

Pagyrimų vertos ir iliustracijos – piešiniai išties traukiantys vaiko akį, švelnūs ir puikiai perteikiantys istoriją. Labai patogu, kad viename knygos atvarte būna ir istorija, ir jos piešinys. Mano dukrytė taip kartais į iliustracijas įsistebeilija, kad aš spėju ir perskaityti istorija, ir pakomentuoti, kas ir ką paveikslėlyje veikia.

dsc06849

Jei ir jūsų mažieji klausytojai mėgsta trumpas ir efektingas istorijas, šią knygelę galite rasti ČIA. Beje, jos kaina tikrai nėra didelė – 5,84 euro, todėl tai gali būti ir puiki dovana vaikui, kurį lankote svečiuose ar simbolinė dovanėlė žiemos švenčių proga.