Pradėsiu nuo to, kad manau, jog vaikams labai svarbu susitarimai ir tradicijos. Nedideli ritualai jiems suteikia stabilumo, tvirtumo, leidžia labiau atsipalaiduoti, o tėveliams taip lengviau palaikyti tam tikras taisykles. Mūsų namuose viena tokių taisyklių – tai vakaro ritualo scenarijus, kuris visada labai panašus. Po maudynių, mažoji šoka į pižamą ir lekia prie savo knygų lentynos rinktis DVI knygeles. Taip, esame sutarę, kad kasvakar mes jai skaitome būtent dvi knygeles – nei daugiau, nei mažiau. Na, o po jų laukia saldus miegas. Knygelių turime tikrai daug, tačiau vis pagalvodavau, kad norėčiau tokių trumpų, koncentruotų, kurios ir sudomintų mano be kelių mėnesių trimetę, ir mums, tėveliams, neprailgtų. Juk norisi, kad vakare liktų valandžiukė ir savo knygoms.

Taip, besisvečiuojant pas draugus, už akių užkliuvo nedidelio formato, plonos knygelės apie lapiuką Pūkį. Jų autorius – gerai Lietuvoje žinomas rašytojas Vytautas V. Landsbergis. Knygelėse pūkuotas lapiukas vaikams padeda nagrinėti labai svarbias temas ir surasti atsakymus. Jam į pagalbą atkeliauja kiti miško žvėreliai – varna, kiškis, meška, varlė ir t.t. Mūsų bibliotekėlėje kol kas yra trys šios serijos leidiniai: „Iš kur atsirado Pūkis?“, „Kieno liežuvis ilgesnis?“, „Pūkis karalius“.Šias knygeles skaitome jau kelios savaitės, o mano dukrytė kiekvieną kartą net prunkščia iš juoko, kai Pūkis, keliaudamas mišku, kitiems žvėreliams rodo liežuvį, kai susapnuoja, kad yra karalius, ir iškrenta iš lovos. Jos akys net išsipučia, kai Meškinas Pučkorius pasakoja, kad jo žmonos, meškos Pučkorienės, pilvelyje auga nauja gyvybė. Juk visai neseniai ir mano dukrytė stebėjo, kai didėja mano pilvelis, jai pasakojome, kad ten gyvena jos sesutė. Ir visada ji plačiai nusišypso, kai Pūkis būsimam meškiukui įdeda Medučio vardą. Taip, taip, ji žino, kad meškoms labai patinka medus, o čia juk toks šmaikštus vardas.Šias knygeles labai rekomenduoju visiems dvejų-penkerių metų amžiaus vaikams. Tai laikas, kai pasaulyje tiek daug neatrakintų durų ir neatsakytų klausimų, į kuriuos atsakymus-raktus linksmai bei nuotaikingai gali padėti atrasti pūkuotasis lapiukas iš knygų puslapių. Beje, knygelių formatas, iliustracijos ir istorijų trukmė – idealiai pritaikyta vakaro ritualams prieš miegą. Kai norisi ir prasmingai, ir smagiai, ir neužtrukti.

Beje, knygelę išleido leidykla „Dominicus Lituanus“, „Pūkio“ serijos knygeles galite rasti jų puslapyje www.dominicus.lt. Jų kaina visai nedidelė – apie 2-3 Eur.Linkime, kad ir jūsų vaikai užmigtų su nuostabiomis pasakomis, sklindančiomis iš artimiausių žmonių lūpų,

Lieknos Bitės