029Vienoje mėgstamiausių mūsų leidyklų „Nieko Rimto“ kažkada aptikta garsiosios poetės Violetos Palčinskaitės knyga „Vaikų kambarys“ mūsų namuose ir širdyse rado ypatingą vietą. Tai eilėraščių rinktinė, kuri, mūsų nuomone, turėtų būti kiekvienuose namuose, kur auga maži vaikai. Kuo ji ypatinga?

Skaityti vaikams reikia pradėti labai anksti… Maždaug tada, kai sužinome, kad jų laukiamės. Ramus, dainos žodžiais ar eilėmis suskambėjęs, mamos balsas mažylį ramina, atpalaiduoja. Ne vienas mokslinis tyrimas įrodė, kad, kūdikiui gimus, tie patys kūriniai, kuriuos skaitėme ar dainavome, gelbsti, kai vaikas itin neramus, jam kažką skauda.

Knygų skaitymas (net tada, kai mažylis tiesiog guli lovytėje ar užsiima savo veikla) skatina emocinį ryšį tarp tėvų ir vaikų, padeda sukurti gražius ritualus. Šiomis dienomis, kai technologijos grėsmingai „vagia“ mūsų laiką ir dėmesį, tokie knygų ritualai suartina šeimą bei vaikams diegia meilę skaitymui, knygoms, intelektualiam pažinimui.  būtent toks leidinys, kuris tinka tiek kūdikiui – jam malonu klausytis ritmingų tėvų balsų, tiek dviejų metų mažyliui, kuris jau mokosi pažinti pasaulį, tiek ir mokyklinukui, pačiam skaitančiam smagias istorijas-eilėraščius.015-2012Mūsų vaikai priklauso antrajai grupei – tiems, kurie jau domisi paveikslėliais ir eilėraščių pagalba pažįsta pasaulį. Šioje rinktinėje daug eilėraščių, kurie moko pačių įvairiausių dalykų: nuo spalvų, antonimų, savaitės dienų ir skaičių pažinimo iki daržovių bei vaisių ir jų savybių, metų laikų cikliškumo, žmogaus kūno dalių bei daug daug kitų dalykų. Tiesa pasakius, bene kiekvieną eilėraštį galima pritaikyti konkrečiai pamokėlei.collagePrie šios knygelės gimimo padirbėjo labai stiprus menininkių duetas. Nuostabūs Violetos Palčinskaitės eilėraščiai „nutūpė“ ant dangiško grožio dailininkės Sigutės Ach iliustracijų. Visi piešiniai švelnūs, patrauklūs tiek vaikams, tiek tėveliams. Knygos turinio esmė – skirtingi metų laikai (pagal tai suskirstyti visi eilėraščiai), kuriuos iliustruoja nuostabūs paveikslai. Vaikams vizualumas knygose tiesiog būtinas (ypač mažiukams). Laikui bėgant, jie ims iliustracijas sieti su kasdieniais objektais, kuriuos mato aplink save.

Ne vieną vakarą pastebėjau, kad man, mamai, taip malonu skaityti šiuos jaukius, šviesius, kupinus pozityvumo ir geros energijos eilėraščius, kad gerokai nusivėliname su mažyle eiti miegoti. Mums ši knyga taip patiko, kad ją drąsiai norime rekomenduoti visoms šeimoms, turinčioms vaikų ar jų tik besilaukiančioms. Tai rinktinė, kuri turėtų „nutūpti“ į kiekvieno vaiko knygų lentyną.008Dėkojame leidyklai „Nieko Rimto“, kad rūpinasi jaukiais šeimų vakaro skaitiniais. Jei ir jūs norite įsigyti šią knygelę (tiesa pasakius, nėra teisinga ją taip vadinti, nes tai 200 puslapių storo popieriaus leidinys), siūlome užsukti www.niekorimto.lt.