vienaragisVisai neseniai vyresnėlės dukros darželyje pamačiau, kad per „kimochių“ užsiėmimas mokytoja naudoja labai įdomią, spalvingą knygelę su vaikų taip mėgstamais vienaragiais.

Tai neseniai „Baltų lankų“ išleista knygelė patiems mažiausiems „Mano jausmai“ (autorė Aurélie Chien Chow Chine). Iškarto supratau – tai ne šiaip skaitinys prieš miegą ar smagi istorija, tačiau ir būdas namuose su mažyliais giliau, produktyviau pasikalbėti apie jausmus. O juk būtent jausmai – liūdesys, pavydas, susierzinimas, nusivylimas ar džiaugsmas – yra nuolatiniai vaikų palydovai. Neretai, būtent dėl nesugebėjimo juos valdyti, mažyliai patiria stresą, su jais tampa sunku susikalbėti.

Knygelės „Mano jausmai“ pagrindinis herojus – Gastonas. Tai mielas vienaragis, kuriam, kaip ir jums ar jūsų vaikams, būna labai įvairių dienų. Manau, kad herojus parinktas labai taikliai, nes juk visi vaikai dabar tiesiog pamišę dėl vienaragių. Knygelėje galima rasti net  aštuonias istorijas su skirtingomis situacijomis, kurios ir nusako, ką Gastonas jaučia. Kiekvienas jausmas turi savo spalvą ir meditacijos patarimus, lengvai įveikiamus net trejų ar ketverių mažyliams.

Svarbus atsiminti, kad tokio tipo leidiniai skirti ne tik vaikui, bet ir ją skaitantiems tėveliams. Tai priemonė, kuri padės lengviau išsikalbėti, išsiaiškinti kylančius, galbūt, vaikui neaiškius, jausmus. Knygelė pati savaime, jei joje parašytas tekstas neskamba mylinčių, svarbių žmonių lūpomis, nėra tokia vertinga. Kaip ir daugelis kitų žaidimų, veiklų, kuriomis užsiimame su savo atžalomis.vienaragis2Puikiai suprantu, kodėl darželyje dirbanti mokytoja nusprendė ją naudoti kaip metodinę priemonę. „Kimochių“ užsiėmimai būtent į tai ir nukreipti. Jie apie santykius, bendravimą, savo ir kitų jausmų pažinimą bei sugebėjimą gerbti kitus. Mano dukra labai mėgsta kasdien išsirinkti vis kitą vienaragio nuotaiką ir apie ją pasikalbėti, atlikti kvėpavimo pratimus.

Manau, kad ši nedidelė, spalvinga ir turinti papildomą vertę – ne tik džiaugsmo dėl iliustracijų ir pasakojimo – knygelė labai pravers visų šeimų, auginančių vaikus, bibliotekėlėse.

Prasmingų skaitinių jūsų vaikams linkėdamos,

Bitės