cofNors pavienių knygelių, skirtų patiems mažiausiems, apie skaičius, spalvas ar formas yra tikrai nemažai, tačiau būtent tokią, kur viskas būtų vienoje vietoje – pamatėme pirmą kartą. „Pirmieji mano atradimai“ – labai pravers tiek 1,5 metų mažyliui, dar tik pradedančiam plėsti aktyvųjį savo žodyną, tiek dvimečiui, kuriam labai įdomu per žaidimus mokytis tarti ir atpažinti jį supančius objektus, tiek trimečiui, kuriam svarbu išaiškinti įvairius žodžius-reikšmės kūrėjus, pavyzdžiui, „ant“, „už“ ir t.t.

Mums labai patiko knygos formatas – knyga išties didelė, kaip ir priklauso pirmajai enciklopedijai. Informacija joje suskirstyta pagal temas: spalvos, priešingybės, formos, skaičiai. Taigi, kaskart galėsite nagrinėti ir pažinti vis kitus dalykus. Didelis privalumas – storas popierius, kuris apsaugos nuo mažas rankytes kartais ištinkančių nelaimių. Taip pat – šis popierius slidus, tad nuo jo lengvai nusivalo užtiškusi arbata ar kiti skysčiai.

img_20180212_130045Knygos paveiksliukai – aiškūs, vaikui lengvai suprantami ir atpažįstami. Kiekviename skyriuje pateiktas tendencingas mokymosi ciklas, pavyzdžiui: supažindinama su pagrindinėmis spalvomis, tada – su retesnėmis šviesiomis spalvomis ir tamsiomis spalvomis. Pasitikrinimui, kaip vaikas jas perprato ir atpažįsta, pateikiama smagių užduotėlių (pavyzdžiui, suskirstyti puslapyje esančius daiktus pagal spalvas). Toks žinių „įtvirtinimas“ – tai ir smagus žaidimas vaikui. Aišku, nereikėtų vaiko „egzaminuoti“, tegul tai jam būna smagi veikla. Mano dvimetei dukrytei toks teisingų atsakymų ieškojimas labai patiko (prisipažinsiu, pirmą kartą, kai padaviau jai į rankas šią knygą, beveik valandą laiko kartu su ja verčiau puslapį po puslapio ir aiškinomės, žiūrėjome, ieškojome teisingų atsakymų).

Mano dvimetei ypač patiko skyrius „priešingybės“. Nors jos žodynas jau gana platus – jame daugelis pagrindinių žodžių, tačiau taisyklingas jų linksnių vartojimas ir jungiamieji žodžiai – itin aktualu. „Pirmieji mano atradimai“ man padeda jai išaiškinti, kas yra „prieš“, „už“, „po“, „viduje“, „išorėje“ ir t.t. Taip pat nagrinėjame įvairias priešingybes, pavyzdžiui: kuo skiriasi aukštas nuo žemo, storas nuo plono, ilgas nuo trumpo. Knygelėje pateikiami labai aiškūs paveiksliukai, kurie geriausiai tokius skirtumus išaiškina.Jei jūsų, kaip ir mūsų, namuose šiuo metu karaliauja panelė matematika ir jos draugai skaičiai, ši knygelė gali būti viena iš priemonių, kuri vaikui padės suvokti, kas yra kiekiai. Manau, kad mažylius visiškai nenaudinga mokyti mintinai skaičiuoti (pavyzdžiui, lipant laiptais sakyti „vienas, du, trys, keturi, penki“…), daug vertingiau juos pamažu, nedideliais tempais, iškart supažindinti su kiekiais. Juk tikroji matematika yra kiekių suvokimas. Vaikas mato du objektus ir žino, kad tai būtent du, o ne mintinai, lyg eilėraštį, išpyškina skaičius paeiliui. Taigi, ši mažylio enciklopedija patiks tiems, kas sutinka su mano nuomone ir mažylius nori mokyti būtent kiekių. Kiekvienam skaičiui čia skiriamas puslapis, kuriame nupiešti skirtingi daiktai būtent tokiais kiekiais. Aptarus 10 skaičių, vaikui paaiškinama, kad yra „keletas“ ir „daug“, taip pat pateikiamos kelios užduotėlės žinių įtvirtinimui.img_20180212_130115Jei jūsų mažyliui kiek daugiau nei vieneri ir jau dairotės pirmųjų lavinamųjų knygelių apie spalvas, figūras, skaičius ar priešingybes, mes nuoširdžiai rekomenduojame įsigyti tokią enciklopediją, kur viskas bus vienoje vietoje. Mes šią knygelę radome internetiniame knygynėlyje www.perkuknyga.lt (šiuo metu knygelei taikoma nuolaida).