Ar pastebėjote, kad dabartiniams vaikams anglų kalbos mokymasis tampa vis mažesniu iššūkiu? Daugelis mažųjų be vargo suskaičiuoja ne sava kalba iki 10, pažįsta spalvas ir žino įvairiausius posakius. Atrodo, kad jiems tai pavyksta beveik natūraliai. Vieni jų įgauna šiuos gebėjimus tiesiog žiūrėdami filmukus, kiti naršydami internete, tretieji tai daro sąmoningai skatinant tėvams, juk jau beveik kiekviename darželyje galima rasti anglų kalbos būrelius.

Manau, kad susiklosčius tokioms aplinkybėms, mums, tėvams, darosi ne tik džiugu stebėti savo tobulėjančius vaikus, matyti pasaulio pažangą ir tai, kad mūsų visuomenė darosi vis atviresnė, turi galimybę žvelgti plačiau, bet tuo pačiu mes gauname ir naują užduotį padėti savo vaikams tobulėti.

Šia tema prakalbau ne veltui, šiam įrašui mane įkvėpė naujausia mūsų knyga leidyklos Baltos lankos išleistas Mano pirmasis anglų kalbos žodynas“. Nors rašoma, kad jis tinkamiausias 7-11 m. vaikams, manau, kad jį naudingai panaudos tiek visai mažiukai, tiek ir ūgtelėję vaikai. Aišku, su trimečiu ar penkiamečiu knygą vartysime mes, o vyresnieji jau galės kalbos mokytis patys.

Mano naujausias įprotis atsirinkti vis naujų mokomųjų knygelių krūvelę ir pasidėti pašonėje svetainėje. Kai pastebiu, kad vaikai nuobodžiauja ar tampa irzlūs nuo gaudynių ir kitų aktyvių žaidimų, skatinu juos prisėsti, pailsėti ir net ko nors naujo išmokti. Tiesa, ši veikla ir man maloni, nes skaityti atrodo lengviau nei žaisti aktyvius žaidimus, kai ir pats esi pavargęs po darbo dienos.

Grįžtant prie pačios knygos, man labai patiko, kad joje randame mišrią informaciją. Vienuose puslapiuose pateikti žodžiai, kuriuos mokomės, o kituose įvairios situacijos. Mokytis žodžius pasitelkiant knygą tikrai lengva: jie aktualūs, šalia pateikiamos ryškios ir spalvingos iliustracijos bei naudingos frazės, kuriose šie žodžiai gali būti panaudoti. Šalia žodžių randame ir svarbiausias gramatikos taisykles, savaitės dienų pavadinimus ar kitus naudingus dalykus bei šiek tiek sužinome apie Jungtinės Karalystės ypatumus.

Vartydami puslapius, kuriuose nauji žodžiai integruoti į teminius paveikslus, galime mokytis žaisdami. Centre pavaizduota tema (giminės medis, profesijos, metų laikai, namų aplinka ir tt.), o aplink išdėstyti nauji žodžiai, kuriuos panaudosite paveikslui apibūdinti. Pavyzdžiui, nagrinėdami, kaip anglų kalba pavadinsime įvairius namų daiktus, baldus drauge ir žaidžiame ieškodami jų paveikslėlyje. Mano vaikams labai patiko žaidimas, kai vėliau šių daiktų pradėjome ieškoti ir mūsų namuose. Pavyzdžiui, įsiminėme pagrindinius baldų pavadinimus ir man kažkurį sušukus, vaikai turėjo juos rasti mūsų aplinkoje. Lygiai taip pat galėtume apžvelgti metų laikų paveikslą ir naujus žodžius panaudoti einant pasivaikščioti. Pastebėjau, kad po tokių žaidimų, mano vaikai ir patys dažniau klausia, kaip koks nors daiktas vadintųsi angliškai ar prašo išversti girdimas angliškas daineles.

Linkime mokytis smagiai,

Lieknos Bitės