015Būna savaitgalių, kai su šeima daug keliaujame, lankome draugus ir artimuosius, bet būna tokių, kuriuos praleidžiame namuose. Būtent toks buvo ir šis. Kol bene visi draugai ir pažįstami šurmuliavo Kaziuko mugėje, mes, virusų užpulti, likome namuose. Tokiais laisvadieniais tiesiog būtina prisigalvoti smagių veiklų ir užsiėmimų su vaikais.

Mūsų mažylei, kuriai dabar vieneri metai ir trys mėnesiai, dabar itin patinka knygelės. Jas vartyti, liesti, tyrinėti, pažinti įvairius daiktus, kurie jose pavaizduoti. Man, mamai, didelis prioritetas, kai knygelė turi ir kokią papildomą funkciją, traukiančią dukros dėmesį. Būna grojančių ar su kokiais gyvūnų garsais, būna su įvairiomis medžiagomis ir faktūromis (jas liesti labai mėgo, kai buvo keliais mėnesiai jaunesnė), o štai visai neseniai atradau tokias, kuriose yra ir dėlionė. Kiekvienas puslapis – nauja gyvūno dėlionė vos iš kelių detalių (o tai, net ir nedideliam vaikučiui, tampa įveikiama užduotimi).038033Gyvūnų pažinimas – įdomi ir smagi veikla, o kai dar juos gali išardyti ir vėl sudėlioti… Tikrai žadina vaikų smalsumą ir norą mokytis, atrasti. Nors šios knygelės (jos yra dvi: „Laukiniai gyvūnai“, „Miške“) yra skirtos vaikams nuo dvejų metų, tačiau mano mažylei jos jau tinkamos. Aišku, dėlionių ji pati dar nesudėlioja, tačiau jai labai smagu ardyti, tyrinėti detales, atrasti tarp jų ryšį, o kai tėveliai padeda sudėlioti ryškiaspalvį gyvūnėlį – smagumas dar didesnis.

Ką dar pastebėjome, kas svarbu tėvams, renkantis žaislus savo vaikams? Didelį pliusą dedame už tai, kad popierius labai storas, toks, kurio neįveiks net viską į burną kyšantys ir ne tik skaityti, bet ir „pagriaužti“ knygeles mėgstantys mažyliai. Detalės – tokio dydžio, kad nebūtų pavojingos vaikui dėl užspringimo tikimybės, tačiau idealiai tiks nedideliems pirštukams, kad skatintų smulkiosios motorikos lavinimą.025 Ne tik vaikus, bet ir tėvelius sužavės ryškiaspalviai, labai mieli piešinėliai bei užrašai, kurie privers nusišypsoti. Pavyzdžiui: „Pelėdžiukai savo mamai yra patys gražiausi“. Vienu sakiniu pasakyta tai, kas kiekvienai mamai suvirpins širdį, o vaikučiui galėsite iliustruoti pavyzdį, kas yra mama ir vaikas, kad visi gamtoje turi savo tėvelius ir t.t. Na, o vaikai, dėliodami ir konstruodami, galės pažinti miško gyvūnėlius – pelėdą, kiškį, voverę, lapę, stirną ir laukinės gamtos atstovus – dramblį, zebrą, liūtą, beždžionę, mešką.

Jei ieškosite tokių knygelių, mes jas su nuolaida radome puslapyje www.perkuknyga.lt. Jei pasižvalgysite, čia rasite ir kitų, mažesniems bei vyresniems vaikams skirtų, knygų ir knygelių. Greitu metu jums papasakosime, kokios dar naujienos papildė mūsų vaikiškų knygų lentynas.021