Motinystė tik iš pirmo žvilgsnio galėtų pasirodyti lengva, tačiau kiek dienų mus iš lovos pažadina ne džiaugsmingai nusiteikę mažieji, o tikrai ne ta koja iš lovos išsiritę velniūkščiai, kuriems tą dieną tikrai nesinori šypsotis.

Pasirodo, kartais būti laimingiems sunku ne tik vaikams, bet ir mažoms varlytėms, apie tai ir pasakojama naujoje „Nieko rimto“ leidyklos knygoje „Šypsena varlytei“. Jau pirmame knygos puslapyje mus tarsi užliūliuoja labai gyvas ir žalsvas kūdros vaizdas, kuris perkelia į pasaulį, kur ant lelijos lapelio į savo liūdniausią pasaulyje veidelį žvelgia dar nelaimingesnė varlytė. Tačiau tegul mažieji skaitytojai nepuola gailėtis varlytės, juk jai į pagalbą atskuba ne vienas, o visas pulkas draugiškai nusiteikusių miško gyventojų.edf

Varlė mama negalėtų vadintis tikra mama, jei širdimi iš toli nepajustų savo vaiko liūdesio ir neatrastų būdų jam išsklaidyti. Nusišypsojusi pro šalį ėjusiam bebrui pačia švelniausia šypsena, paprašo šią šypseną nunešti nusiminusiai mažajai dukrelei, štai čia ir prasideda nuotaikinga istorija apie tai, kaip padedant draugams galima nuveikti didžius dalykus.Ši ypatingo mielumo istorija tikrai įtrauks mažuosius skaitytojus į vienas kitą vejančius nuotykius gabenant svarbiausią pasaulyje turtą – šypseną. Mažieji sužinos, ką gali draugystė ir noras padėti vienas kitam bei supras, kad patikėtą užduotį visada privalu atsakingai vykdyti. Galiausiai, vaikai suvoks, kad nėra neįmanomų dalykų, kartais reikia tik labai pasistengti.

Pačius mažiausiuosius knyga supažindins su išraiškingais miško gyventojais, padės pajusti, kokia didelė ir gauruota yra meška, o koks vikrus bei žaismingas visiems pažįstamas šunelis. Mano vaikams itin patiko iliustracijos, kurios tokios gyvos, kad vien pažvelgus gali pajusti tai, kam aprašyti reikėtų viso puslapio.

Siunčiame ir jums mieliausią pasaulyje šypseną,

Lieknos Bitės