Pradėsiu tiesiai šviesiai – naująją „Nieko rimto“ knygą „Peliūnės vasara“ nominuočiau labiausiai mane pačią palietusia knyga šiais metais. Rūta Dzin, šios knygos autorė, tikrai apgalvojo kiekvieną istoriją nuo pradžios iki galo. Tai pasakojimas apie pelę, kuriai nutiko stebuklas. Niekam nebesitikint, ji susilaukė vaikelio. Knygoje nuosekliai sekant metų laikus pasakojama apie mažojo peliuko ir jo mamos patirtis, kurios labai jautrios ir, netikėtai vaikų knygai, labai rimtos ir prasmingos.Drąsiai rekomenduočiau šią knygą įsigyti jau nėštukei, kuriai norisi istorijas skaityti vakarais savo dar negimusiam kūdikėliui, nes istorijos labai melodingos, skambios, o tuo labiau gali būti palydimos nuostabių dainelių, sukurtų kompozitoriaus Sigito Mickio, o įdainuotų Nedos Malūnevičiūtės. Vėliau šios raminančios istorijos ir melodijos (jų iš viso yra 11), padės nuraminti ir gimusį vaikelį.

Knygelė patiks ne tik nėščiosioms, bet ir visoms mamoms, skaitančioms istorijas savo mažiesiems vakarais, nes čia labai jautriai pasakojama apie motinystę ir ją lydinčius visoms mamoms pažįstamus džiaugsmus ir vargus.

cof

Nė kiek ne mažiau nei suaugusius, knygelė pavergs ir vaikus. Nors tekstas gana sudėtingas, mano keturmečiui knygelė labai patiko. Smagu su vaiku aptarti besikeičiančius metų laikus, jiems būdingus darbus ir miško gyventojų sezonišką ritmą. Ne mažiau gera drauge diskutuoti šeimos vertybių ir kitais svarbiais gyvenimo klausimais. Vaikus pavergs ir tai, kad jie gali jaustis šios knygelės įgarsintojais. Parsisiuntę nemokamą programėlę į išmanųjį telefoną ir nukreipę jį į knygos puslapius, išgirsite prie kiekvienos istorijos po smagią dainelę. Tačiau ši interaktyvi funkcija jokiu būdu nenukreipia jūsų dėmesio nuo knygos prie išmaniųjų technologijų, atvirkščiai, prideda skaitymo procesui dar daugiau gyvybės, jaučiatės tarytum kokiame spektaklyje, kur darniai skamba dainingas tekstas ir jį atkartojanti melodija.Kas iš skaitymo proceso labiau tikisi ne vien malonumo, bet ir lavininančio poveikio, tikrai neliks abejingi. Su vaiku galėsite mokytis, kaip keičiasi gamta įvairiais metų laikais, atpažinsite lietuviškus gyvūnus (pavyzdžiui, viename puslapyje apsilankiusi lapė tokia „gyva“, kad mano keturmetis man nematant ją glostė). Kiekvienas puslapis turi savo spalvą, kurias taip pat galės mokytis mažesnieji. Skaitytojai ne tik sužinos naujų dalykų, bet ir lavės emociškai, nes kiekvienoje istorijoje aptariamos ir svarbios žmogui vertybės: meilė, pagarba, tikėjimas ir daugelis kitų.

Kiekvieną kartą, kai paimame šią knygą, žinau, kad vakaras užsitęs, nes manieji klausytojai niekada neapsiriboja viena istorija.

Gražaus skaitymo, būsimos ir esamos mamos bei mažieji knygų mylėtojai,

Lieknos Bitės