Vasarą ne viena mano draugių skundžiasi, kad namie vaikai tiesiog šėlsta! Pripratę darželiuose bėgioti su draugais ir gaminti įvairius darbelius, namie neretai pritrūksta veiklos. Mano berniukai taip pat, kelias dienas pasimėgavę nerūpestingu atostogų rėžimu, netrukus pareiškė kad jiems – NUOBODU.

Kadangi atostogos ne tik vaikams, bet ir mamai, išrinkau veiklą, kuri labai pradžiugino mano mažuosius, o man teliko kartu su vaikais pasinerti į užduotėlių pasaulį ir kartu vartyti žurnaliuko Kutis“ puslapius. Šį žurnalą atradau jau senokai, kai dar auginau pirmą labai smalsų savo sūnelį, o šiuo metu jis mums ypač patinka, nes tai viena iš nedaugelio veiklų, kuri tinka ir yra įveikiama abiems broliams – dviejų ir keturių metų gudruoliams.

Beje, nusprendžiau plačiau apie jį jums papasakoti, kai sužinojau labai įdomių faktų apie šį leidinį.Nors ,,Kutis“ – žurnalas be žodžių, tačiau jis moko vaikus kalbėti. Įvairios piešinukų situacijos skatina vaiką klausinėti, kurti mažas istorijas ir tai lavina vaiko kalbos raidą, bendravimą su tėvais bei mokėjimą reikšti mintis ir emocijas. Išmokęs žurnaliuko simbolių kalbą, vaikas visur juos naudos ir savarankiškai spręs užduotėles, netgi tokio amžiaus, kai dar nemoka skaityti. Mažyliai taip pat aktyviai mokomi valdyti pieštuką (aš mažiausiam nupirkau storus, patogius flomasterius).Labai įdomu tai, kad žurnaliukas yra sukurtas pagal dešimt 2–3 metų vaikui būdingų vystymosi raidos ypatumų: nors vaikai nemoka skaityti, bet jau domisi knygelėmis, mažieji mąsto vaizdiniais, todėl užduotėlės jiems paaiškinamos šiuo būdu. 65 procentai užduočių atliekami pieštuku, kurio valdymo įgūdžius taip svarbu tobulinti mažiesiems, o dėmesį padeda išlaikyti skirtingi personažai. Užduotėlės kuriamos pasitelkiant tam tikras temas, įtraukiant mielas, vaikui pažįstamas situacijas, o tarp pieštukui skirtų užduočių, vaikas pailsi vykdydamas lipdukų užduotėles.Sprendžiant užduotėles, vaiką paprasta mokyti emocijų, kurias išraiškingai rodo įvairūs personažai. Beje, žurnaliukas visada atspindi įvairias metų šventes, pavyzdžiui Velykas ar Kalėdas, tad padeda supažindinti ir su jomis.Linkime ir jūsų mažiesiems linksmų atradimų!

Lieknos Bitės