Mūsų vaikai dabar tokio amžiaus, kad vis dairomės priemonių, kurios galėtų jiems padėti tobulinti turimus įgūdžius. Mano trimetis jau neblogai pažįsta skaičius ir raides, bet jam dar sunku teisingai paimti pieštuką ir mokytis rašyti, o štai penkiametis po truputėlį ruošiasi priešmokyklinei klasei ir mokosi skaityti bei lavinti loginį mąstymą. Šiandien papasakosiu apie kelias naujienas, kurias radome www.perkuknyga.lt, kurios, galbūt, ir jūsų vaikams padės smagiai mokytis.

Knyga „Trijulės byla. Keistas įsilaužimas“

Ši knygelė išties verta dėmesio, nes tai viena iš nedaugelio patekusių į mano rankas, kuri turinio prasme tinka vaikams pereinantiems nuo trumpų mažylių istorijų prie rimtesnės vaikiškos literatūros. Ši istorija tapo pirmuoju mano sūnaus skaitytu detektyvu ir yra tikrai sėkminga nauja patirtis. Istorija labai įtraukianti, nes skaitant vaikai ras ne tik pasakojimą, bet ir trumpų užduotėlių, kurios paskatins dar smalsiau gilintis į nusikaltimo išpainiojimo detales.

Negana to, knygos gale rasite ir dar vieną skyrelį su užduotimis, kurios skatins vaiko pastabumą, nuoseklumą, joms įveikti reikės susikaupimo, tačiau jos bus tinkamos ir jaunesnio amžiaus vaikams.

Dar viena labai svarbi šios knygos užduotis – padėti vaikams mokytis skaityti. Man patiko, kad  pastraipos neilgos, tad vaikams lengva išlaikyti dėmesį, bet teksto pakanka, kad istoriją skaitytumėte ir kelis vakarus (man labai smagu žadinti vaikų meilę knygoms atrandant, kad istorijos gali būti labai įtraukiančios, tad sustojus įdomioje vietoje labai maga skaityti ir kitą kartą). Antra, raidės gana didelės, tad vaikams bus lengviau nepavargti, kai skaitymas dar nėra tapęs lengva užduotimis. Trečia, knygoje gausu iliustracijų, kurios labai svarbios jaunesniems vaikams. Pradedantiems skaitytojams dar sunkoka ir narplioti tekstą, ir jį suvokti, tad paveikslėliai tikrai labai padeda.

Užduočių knygelės „Skaičiuoju iki 10“ ir „Skaičiuoju iki 20“

Kai vaikai grįžta iš darželio, neretai prasideda broliški kivirčai, tad kai jau pajaučiu, kad vaikams laisvo žaidimų laiko gana, o aistros pradėjusios virti, susodinu juos prie stalo susikaupimą skatinančiai veiklai. Man labai padeda šios naujos pratybėlės. Vyresnėliui užduotys jau gana lengvos, tad jomis labiausiai siekiu paskatinti jo susikaupimą ir kruopštumą (kas jam tikrai nėra lengva užduotis). Trimečiui šios užduotys padeda mokytis skaičiuoti, suvokti kiekius (ypač kalbant apie skaičius iki 20) ir lavinti riešo judesius.

Man patinka, kad šių pratybų užduotys labai kompleksiškos: vaikai suranda tinkamus lipdukus ir juos klijuoja, mokosi rašyti skaičius, apvesdami punktyrus, spalvina ne iš inercijos, bet pagal pateiktą užduotį bei, atlikdami visa tai, aiškiai suvokia skaičių prasmę.

Sėkmingai įveikę užduotį, vaikai gauna apdovanojimo lipduką, man atrodo, kad tai labai smagi atrakcija mažyliams, didinanti jų motyvaciją. Vaikai gali išsirinkti tokį lipduką, koks patinka (o rinktis visada labai smagu). Visi apdovanojimo lipdukai papuošti ir motyvuojančiais šūkiais „Man pavyko“, „Teisingai“, „Proto bokštas“ ir kitais.

Knygelėje rasite ne tik rašymo, klijavimo užduotis, bet ir kitas smagias idėjas, pavyzdžiui, pabandyti sunerti rankas aštuoneto forma. Vaikai taip pat bus skatinami kūrybingai piešti, lipdyti, jungti taškus ir išbandyti daug kitų užduočių.

Linkime smagaus laiko mokantis,

Lieknos Bitės