dsc00981Kas skaitote ne pirmą mano apžvalgą apie vaikiškas knygas, žinote, kad esu visiška fanė leidinių apie gyvūnus, gamtą, mokslą. Dar esu neabejinga vaikiškai poezijai. Tačiau šį kartą ne apie ją. Leidykla „Nieko Rimto“, mano nuomone, yra vaikiškų knygų lyderė, kiekvieną mėnesį jų lentynose pasirodo patys įvairiausi kūriniai mažiesiems: nuo interaktyvių knygų iki įtraukiančių pasakojimų. Mūsų namuose jau beveik mėnesį karaliauja dvi naujos šios leidyklos išleistos knygos apie gamtą ir gyvūnus. Trimetė iškart pastebėjo, kad kažkas bus iš šios temos, nes entuziastingai vis ją raginau ateiti kartu paskaityti, o ji žino mano meilę tokioms knygoms.

„Mitai ir stereotipai apie gyvūnus“ – knyga, kurią rekomenduoju turėti visiems vaikams. Tai ne šiaip knygelė su miela istorija, tai visapusiškai naudingas, įtraukiantis ir, kas svarbiausia, labai patrauklus vaikams leidinys.

dsc00987

10 balų už iliustracijas. Vaikams skirtose knygose jos labai svarbios. Prisipažinsiu, kad tai supratau visai neseniai, kai su dukra teko skaityti kelias knygeles, kurių istorijos visai neblogos ar net geros, tačiau… iliustracijų blankumas jos dėmesį greitai išblaškydavo. Sakysite, gal leidinys neatitinka vaiko amžiaus (mano dukrai treji)? Nepataikėte. Tokius leidinius kaip „Ką žmonės dirba visą dieną“ ar mano aprašomą „Mitai ir stereotipai apie gyvūnus“ jį gali „ryti“ akimis ir klausytis, kaip aš skaitau, net valandą ar ilgiau.

10 balų už idėją. Jei apie gamtą ir gyvūnus tai tik rimtai ir tik suaugusiems suprantama kalba? Tikrai ne. Šioje knygoje gyvūnai tampa nepaprastai juokingi, linksi, mieli o pati tema – stereotipų griovimas, kuri, atrodytų, gana rimta,  „įvelkama“ į linksmą ir vaikams suprantamą kalbą. Skaitydamos šią knygą, savo žinių bagažą padidinome mes abi dukra. Tiesa, ji kai kurių mitų net ir nežinojo, o man kai kurie faktai buvo visiška naujiena.

Aš žaviuosi vaikiškų knygų kūrėjais, kurie sugeba į vaikus žvelgti kaip į mažus suaugusiuosius. Gal dėl to, kad pati tikiu, jog net vienerių vaikas nusipelno gauti kuo daugiau kokybiškos informacijos. Kaip pavyzdys, kam klausytis „traleliuškų“, jei galima vaiko smegenis stimuliuoti klasikine muzika. Kam vaikui skaityti tik paviršutiniškos informacijos tipo knygeles, jei galima kartu mėgautis išsamiais, naudingais, lavinančiais ir išties įdomiais leidiniais.

dsc00986

10 balų už gilesnes mintis. Nežinau, gal aš iš tų mamų, kurios bando „giliai kapstyti“, tačiau tikiu, kad šioje knygelėje vaikams visapusiškai bandoma pasakyti – „nespręsk apie knygą iš jos viršelio“. Ji moko nebūti paviršutiniškais. Ji parodo, kad pirmas įspūdis gali būti klaidingas. Ji skatina „neklijuoti etikečių“, būti tolerantiškiems. Ir nors personažais pasirenkami gyvūnai, tačiau knygelė moko visapusiškos tolerancijos: ir gyvūnų, ir žmonių pasauliuose.

10 balų už knygos struktūrą. Ši knygelė kviečia ne vienam, o net penkiolikai nuotykių. Aš savo trimetei kasdien leidžiu išsirinkti vieną gyvūną, ir kartu nagrinėjame visus stereotipus apie jį. Manau, kad skaitant tokio tipo knygas, svarbu neskubėti, stabtelėti, pasikalbėti, išsiaiškinti, aptarti, ką vaikas suprato.

Jei ir jūs mėgstate su vaikai nerimtai pasikalbėti apie rimtus dalykus, labai jums rekomenduoju šį, vieną naujausių mūsų vaikiškos knygų lentynos atradimų, kurį galite rasti ČIA.