Kai aplink vien ir tegirdėti apie tai, kaip greit pradėjo temti ar kaip darosi drėgna ir niūru, mano galvoje sukasi visai kitos mintys. Laikas taip lekia, kad nė nepastebėsime, kai vėl galėsime džiaugtis pavasariu ar net vasara, o iki tol, galime tiesiog susisupti į šiltus pledus, ant kelių susisodinti mažuosius ir, nesukant galvos, kad reikėtų kur nors lėkti, skaityti vakarines pasakas. Vakarams ilgėjant vis pradžiuginu vaikus kokia nauja knygele, o paskutiniaja itin džiaugiuosi.

Į mūsų namų knygų lentyną visai nesenai atsikraustė ypatingo grožio lietuvių autorių (Beno Bėranto tekstas, Vilijos Kvieskaitės iliustracijos) knygelė „Riešutortas“. Ši knygelė išsiskiria savo spalvingomis ir išradingomis iliustracijomis. Jau pirmą puslapį atvertęs mažasis skaitytojas smalsiai tyrinės herojų portretus ir žavėsis šmaikščiais jų aprašymais.

Istorija tiesiog sutverta 3–6 metų vaikams. Kiekviename puslapyje rasite nedidelę pastraipą ir itin vaizdžius paveikslėlius, kuriuos mažiesiems norėsis kruopščiai patyrinėti, todėl vaikams tikrai nebus nuobodu. Juo labiau, kad istorija ne tik smagi, bet ir pamokanti. Pagrindiniai knygos herojai voveriukas ir varniukas pasiduoda pagundai suvalgyti visus mamos paliktus riešutus ir taip įsipainioja į vis labiau įtraukiantį melo verpetą (o kam  nepasitaiko imti ir visai netyčia sumeluoti mamai?).

Vaikams istorija patiks dar ir tuo, kad paliečia vieną mėgstamiausių jų temų – gimtadienį. Neabejoju, kad laiminga ir pamokanti istorijos pabaiga pakurstys jūsų vakarą prasmingiems pokalbiams apie tai, kas yra teisybė ir kodėl ji tokia svarbi.

Knygelė „Riešutortas“ patiks ir visai mažučiams, kurie joje sutiks daugybę miško gyventojų, galės mokytis juos įvardinti ar suskaičiuoti, ir didesniems, norintiems ramiai užbaigti dieną smagia istorija su begale spalvotų iliustracijų.

Knygelę tikrai rasite www.niekorimto.lt