dsc04481Šiandien jums norime papasakoti apie mūsų ir mūsų vaikų širdis pavergusią garsiojo gamtininko ir rašytojo Selemono Paltanavičiaus knygą „Gamtos metų ratas“. Jei būtume aklai besivadovavusios rekomendacijomis, kokio amžiaus mažyliams ji tinka (rašoma, kad 7–10 metų), būtume atėmusios iš savo vaikų labai didelį malonumą. Sakysite, koks čia skaitymas su 1,6 metų ar 3 metų vaikais? O mes jums apie viską papasakosime.

Vienerių metų sulaukęs vaikas labai sparčiai pažįsta pasaulį ir aktyviai domisi jį supančia aplinka. Flora ir fauna – vienos įdomiausių temų tokiam mažyliui. Mes laikomės taktikos, kad vaikams geriausia knygose rodyti kuo tikroviškesnius paveikslėlius. Jiems nuotraukos ar realūs vaizdai ne tik gerokai įdomesni, tačiau ir turi naudos pažįstant, mokantys, atrandant ir perprantant šį pasaulį. „Gamtos metų rate“ rasite net tokių gyvūnų nuotraukų, kurie, dėl specialios išmaniojo telefono programėlės, „atgyja“ (rodomi unikalūs paties knygos autoriaus filmuoti vaizdo įrašai). Mūsų nuomone, tai naudingiau vyresniems vaikams nei mūsiškiai, tačiau kiekvieni tėveliai patys nusprendžia, kada laikas vaikams rodyti išmaniuosius įrenginius.dsc04480Mums labai patiko, kad ši didžiulė knyga suskirstyta pagal metų laikų mėnesius, todėl vaikui galima lengviau perteikti ir nupasakoti gamtos cikliškumą, paaiškinti, kuo vienas mėnuo skiriasi nuo kito, o, tuo pačiu, ir atrasti lietuvišką augaliją bei gyvūniją. S. Paltanavičius nuotaikingai ir vaikams suprantama kalba paaiškina vienus ar kitus reiškinius, užduoda klausimus, pateikia įvairių užduotėlių (kurios įtraukia ir tėvelius).

Ši leidyklos „Nieko Rimto“ išleista knyga mus nustebino ir dėl savo kainos. Šis didelis leidinys (galima sakyti, kad net vaikiška enciklopedija) iš 184 puslapių kainuoja vos apie 7 Eur. Mūsų, Lieknų Bičių, nuomone – tai puiki dovana vaikui, kuri teiks ne tik džiaugsmą, bet ir, su vaiku augdama, jam suteiks labai svarų žinių bagažą, leis lengviau atrasti ir pažinti Lietuvą, o tėveliams padės savo kodėlčiukams atsakyti į daug klausimų, kurių atsakymų, galbūt, nei jie patys nežino.dsc04487dsc04484Dar vienas mūsų patarimas – net jei vaikas ilgai nesukoncentruoja dėmesio ir visai nenori žvalgytis į paveikslėlius ar nuotraukas knygose, tai jo neverskite, o tiesiog, jam žaidžiant, skaitykite prasmingą, įdomų ir mažylio pažinimui naudingą tekstą. „Gamtos metų ratas“ tam idealiai tinka! Jei šios knygos ieškosite, mes ją radome mūsų pamėgtos „Nieko Rimto“ leidyklos internetiniame puslapyje (spauskite ČIA).