dsc09186Mano dviejų su puse dukros knygų lentynos favoritės šiuo metu tos knygelės, kurios yra apie skaičius ar raides. Jai patinka įvairiausios veiklos, žaidimai, dėlionės, lipdukų knygelės, kuriose būtų galima vienaip ar kitaip susipažinti su abėcėle. Aš, aišku, dėl to tik džiaugiuosi. Man smagu matyti, koks smalsus, atviras pasauliui, žinioms yra toks mažas žmogutis. O tiems, kas sako, kad „leiskite vaikams mėgautis vaikyste, juk mokykloje visų šių dalykų išmoks“, galiu drąsiai atkirsti – tai ne tik mokslai, tai ir yra žaidimai, veiklos, skatinančios vaiko meilę mokslams. Daug mieliau stebiu, kaip mano dukrytė aiškinasi, kokie gi žodžiai prasideda iš vienos ar kitos raidelės, o ne spokso į televizoriaus ekraną.

Nors įvairiausios veiklos, padedančios pažinti raides ir skaičius, man labai malonios ir tikrai mielai su vaiku žaidžiu, tačiau kartais tiesiog nebespėju ir norisi, kad mažylė pati užsiimtų. Šiandien jums papasakosiu apie visai neseniai išleistą knygą, kurią atradau savo pamėgtame knygų internetiniame knygynėlyje www.perkuknyga.lt – Ramutės Skučaitės „Raidžių namučius“. Tai pirmoji knygelė su garsais mūsų namuose, tačiau, manau, ateityje jų atsiras ir daugiau, nes mums labai pasiteisino.dsc08963Pirmiausia – šioje knygelėje aprašytos ir įgarsintos visos lietuviškos raidės. Man patiko, kad pateikimo forma – eilės, kas natūraliai daug greičiau įsimena. Kiekviena raidė trumpai aprašyta taip, kad ją būtų lengviau įsidėmėti. Pavyzdžiui: „Mus visus mama vaišina, mums dalija apelsiną. Po skiltelę. Po skiltelę? Kiekvienam po D raidelę.“ Ir taip kiekvienai raidei suteikiamos kažkokios asociacijos, kurios padeda lengviau ją prisiminti.dsc08965

Antra – ši knygelė įgarsinta kiek kitaip nei daugelis kitų. Kiek esu mačiusi knygynuose, daugelis jų skleidžia tik labai trupus garsus arba tiesiog pasakomas raidės pavadinimas, o šioje – visas raidelei skirtas eilėraštis. Daugelis jų – labai linksmi, nuotaikingi, lyg nedidelės istorijos. Didelį pliusą dedu ir tam, kad knygelę įgarsino aktorė Ilona Balsytė. Mums, tėveliams, klausantis švelnaus jos balso, iškyla mūsų pačių vaikystės prisiminimai ir nostalgija „Keistuolių teatrui“, o štai vaikams tai tiesiog malonus balsas.

Trečia – knygelė „Raidžių namučiai“ labai gražiai iliustruota, tad iškart patraukia net pačių mažiausių vaikų dėmesį. Mes jau ne pirmą kartą matome Ingos Dagilės paveiksliukus ir jie visada mus labai maloniai nustebina. Itin jaukūs, mieli, žaismingi – tokie, kurie lengvai vaikus įtraukia pažinimo ir atradimų džiaugsmui.dsc08971Ketvirta – jei jūsų vaikas dar pats savarankiškai neskaito, tikėtina, kad tai daryti dažniausiai tenka jums. Tačiau ši knyga kiek kitokia, nes su ja vaikas mokytis bei atrasti gali ir vienas. Tereikia spausti mygtukus ir klausytis eilėraščių. Mano dukrytė dažniausiai ir žaidžia būtent šiuo principu: atsiverčia kažkurios raidės puslapį, o tada ieško tos raidės mygtuko, jį spaudžia ir, stebėdama bei analizuodama paveiksliukus, klausosi eilėraščių. Jai taip patinka ši knygelė (ją turime jau maždaug mėnesį), kad keletą eilėraščių jau ir pati mintinai atkartoja.dsc08968Jeigu ir jūs savo vaikų bibliotekėlėms ieškosite tikrai naudingos, spalvingos, įtraukiančios ir mažylius lavinančios knygelės, ją galite rasti www.perkuknyga.lt (šiuo metu jai taikoma 16 proc. nuolaida).

Geriausiais atradimais besidalinančios,

Lieknos Bitės