Jei jūsų vaikai rytais keliauja į darželį, o jūs į darbą, neabejoju, kad tokie rytai labai panašūs į mūsiškius: pasimetusios mažųjų pirštinės, susimaišę batai, o kur dar rytinis tingulys ir erzulys neišsibudinus po nakties miego. Ką tokiu atveju darote? Burbate sau po nosimis besipiktindami, gal nejūčiomis šūktelėjate, o gal estate iš tų tėvų, kurie visada ir apie viską nori pasikalbėti? Aš manau, kad vienas geriausių būdų tokioms situacijoms suvaldyti – smagiai pasijuokti, ypač jei turite įvairių juokelių susijusių su dienos „nesklandumais”.

Apie tai ir yra knyga, kurios apžvalga šiandien dalinuosi – tai Virgio Malčiaus knyga „Nepaprasta Mykolo diena” (radome www.perkuknyga.lt). Kai kalbu apie lietuvių autorių knygas, savaime norisi joms skirti pačius geriausius žodžius, o ši dar ir su įdomia mintimi – kiekvieną tipinio vaiko dienos etapą aprašyti smagiai ir šmaikščiai, į pagalbą pasitelkiant nematytus padarėlius, kurie, pasirodo, ir yra kalti už visa, kas mums nutinka netikėtai. Štai, Kojinius vis paslepia vieną iš kojinių ir priverčia mus mautis skirtingomis, Nevalgys  tūno už nemėgiamų vaikų patiekalų, o Negirdukas ausyse turi prisikišęs įvairiausių daiktelių, dėl ko kalbanti mama ima atrodyti lyg žiopčiojanti žuvis. Knygoje rasite išties įspūdingą kolekciją įvairiausių pabaisiukų, kurių kiekvienas skirtingas ir savaip įdomus, atsakingas už vis naują nedarbę. Mes su sūnumis esame išsirinkę savo mėgstamiausius nedarbiukus, kuriuos vis prisimename dienos bėgyje ir taip erzulį keliančias situacijas paverčiame niekais.

Turiu pagirti knygos autorių už turtingą kalbą, vaizdingus palyginimus, kurie bus nauji ir vyresniems vaikams, tad praturtins jų žodyną bei skatins vaizduotę. Apgalvotos ir iliustracijos, kur kiekvienas padarėlis pavaizduotas skirtingai, su tik jam būdingais atributais ir ypatybėmis, vaikai jomis tikrai susidomės beklausydami kūrybingo teksto. Galiausiai, knygos pabaiga tokia, kaip ir pridera tikroms pasakoms, jos eiga pasisuka miego link ir natūraliai ramina bei migdo mažuosius skaitytojus. Beje, mūsų šeimai, kaip visada, labai patiko tai, kad knygos užtenka keliems vakarams, mes kasnakt susipažindavome su keliais naujais „nedarbiukais” ir taip su nekantrumu laukdavome naujo vakaro.

Linkime ir jums į savo dieną pažvelgti smagiai,

Lieknos Bitės