Kartais auginantys vaikus tėvai pajunta, kad tam tikriems dalykams tiesiog nebeturi įkvėpimo. Pavyzdžiui, tam tikrą laiką man visai nebesinorėjo skaityti knygų apie vaikų auklėjimą, o dabar ir vėl atėjo tam laikas, gal taip nutiko todėl, kad knygų teorija, kurią skaičiau su pirmagimiu jau spėjo pasikeisti ir praturtėti naujais tyrimais ir žiniomis. Dažnai, antraip nei mano vaikai, visai nenoriu skaityti ir vis tas pačias pasakas prieš miegą vaikams (štai, kodėl mano mažieji taip dažnai sulaukia naujų knygų), tuo tarpu knygos vaikams, kurios išsitęsia į kelis šimtus puslapių, man labai malonus atradimas, primenantis mano pačios vaikystę, tiesiog kraute prikrautą knygų.

Nors dažniausiai ilgos knygos jau būna skirtos vaikams nuo 7 metų, tačiau mūsų su penkiamečiu sūnumi patirtis šiuo klausimu labai teigiama. Jau kremtame ne pirmą tokią knygą ir šių skaitymų abu labai laukiame. Kartais pasvajojame abu sugulę, kaip jam ūgtelėjus kartu skaitysime jau savo skirtingas knygas ir pasakosime vienas kitam apie jų turinį, o kol kas džiaugiamės bendrais knygų skaitymo vakarais.

Jei ir jūs ketinate išmėginti ilgesnių knygų skaitymą, o gal tiesiog ieškote įdomios istorijos savo penkiamečiams, o gal ir pradinokams, tikrai rekomenduoju  „Nieko rimto” leidyklos knygą „Olio odisėja”. Pirma, kas patiks jaunesnio amžiaus vaikams – tai siužetas. Knyga pasakoja būtent apie tai, kas įdomu stebuklais vis dar tikintiems vaikams – apie tikrą vaiko ir jo mylimiausio žaisliuko draugystę. Knyga jau nuo pat pradžių pasižymi subtiliu, vaikams suprantamu humoru ir palaipsniui vis labiau įtraukia į paslaptingą žaislų gyvenimą, kur egzistuoja ne tik geriečiai vaikų numylėtiniai, bet ir baisūnai, kurie šiuos doruolius mėgina pagrobti.

Būtent taip nutiko ir knygos herojaus Bilio numylėtiniui žaisliukui, kuris buvo netikėtai pagrobtas ir nugabentas į košmariškiausią žaisliukams vietą – požemių karalystę, kur, pamiršę apie savo šeimininkus, kali nuskriausti, įšplyšusiomis akimis ir nudriskusiais kailiukais žaislai. Tebūnie ši istorija puiki mažųjų pažintis su pasakomis, kurios baigiasi gerai, kur drąsa ir draugystė gelbėja net sudėtingiausiose situacijose. Berniukas Bilis nepabijo leistis į jam dar vargiai pažįstamą pasaulį, kur jis nė karto nėjo per gatvę vienas, o ir ne visus kelius gerai prisimena, tačiau noras pagelbėti draugui nugali viską. Ne mažiau drąsus ir pliušinis žaisliukas, kuris taip pat ne kartą pagelbėja savo šeimininkui, o drauge su juo ir visiems įkalintiems žaislams.

Ši knyga vaikus supažindins ne tik su teigiamais poelgiais, drąsa ir atsidavimu, bet ir padės suprasti, kas yra kerštas, nuoskaudos, kodėl kartais elgiamasi taip, kad pakenktum kitam, vaikai pirmą kartą supras, kad kartais po blogais dalykais iš tiesų slepiasi dramatiškos praeities istorijos.

Linkime naujus mokslo metus pasitikti su knygomis,

Lieknos Bitės