Yra knygų, kurias mes, mamos labai mėgstame. Tai pamokančios, gilią prasmę perteikiančios ar mūsų vaikystę menančios knygos. Tačiau yra ir tokios, kurias pasirenka ir įsimyli mūsų vaikai. Tai dažniausiai spalvingos ir padykusios knygos, tokios, kaip ir knygelė, kurią įsimylėjo mano berniukai, grėsmingu pavadinimu –  „Ei, čia mano BAUBAS“ (radome www.perkuknyga.lt).

Knygos pavadinimas gali ne tik suintriguoti, bet ir išgąsdinti tėvus – ar mažyliai neišsigąs knygoje tūnančių pabaisų? Turiu jus nuraminti, tikrai ne! Mano vaikai neleidžia praleisti nei vienos aprašytos pabaisos, įsiminė jų vardus ir kaskart pažeria daugybę klausimų: „ar pabaisos irgi turi tėvus?“, „kodėl jų tokie tikroviški vardai“, „kodėl jiems irgi bėga nosis?“. Bet pradėkime apie viską nuo pradžių. Smagi istorija pasakoja apie berniuką, kuriam kas vakarą užmigti padeda ne kas kitas, o jo mylimas baubas. Tik dėl jo norisi paslėpti skanius pirštukus po antklode ir jaukiai įsisisupus užmigti saldžiu miegu.

Tačiau vieną dieną, mažoji sesutė Ema pradeda krėsti išdaigas ir nė nesiruošia keliauti į lovą, tad numylėtam berniuko baubui Geibui nelieka nieko kito, kaip iškeliauti „dirbti“ į greta esantį kambarį. Mažajam knygos herojui nelieka nieko kito, kaip pasitelkus visus žinomus baubus išmokyti mažąją sesutę miegoti, o kaip jam tai pavyko – sužinosite perskaitę visą istoriją.

Spalvingi ir gausūs paveikslėliai tiesiog užburia vaikus, net ir tuos, kurie ne visada mėgsta skaityti, nes šios iliustracijos labiau primena visų vaikų mėgiamus filmukus. Istorija ne tik visai nebaisi, bet ir pasiūlo idėjų tėvams, kaip įvilioti vaikučius į lovas, na bent jau mano padaužas išsišiepusius savo lovelėse randu būtent su šia knyga. Beje, knyga yra pelniusi ir ne vieną premiją bei rekomenduojama vaikų psichologų, mat padeda mažiesiems susidraugauti su savo baimėmis.

Tegul mažųjų migdymas būna smagus,

Lieknos Bitės