dsc06082Šį kartą Lieknų Bičių rankose visai neseniai susikūrusios leidyklos „Apkabink mėnulį“ išleista pasaulyje beprotiško populiarumo sulaukusi Christie Matheson knyga „Pabelsk į stebuklingą medį“. Pripažinsime, tai visai kitoks leidinys vaikams, kuris nustebins tuo, kad mažąjį skaitytoją visomis prasmėmis įtraukia ir paverčia pačiu tikriausiu istorijos kūrėju.

dsc06088Knyga mums patiko dėl kelių labai svarbių priežasčių, kurios, mūsų nuomone, turi įtakos kiekvieno vaiko lavinimui. Pirmiausia – tematika. Šiame leidinyje vaikams labai efektingai pristatomi visi keturi metų laikai ir gamtos cikliškumas. Vieno medžio pagalba skaitytojas pamato, kaip gamtos grožis, spalvos priklauso nuo to, koks yra metų laikas. Rudenį matome krentančius spalvotus lapus. Žiemą šakas papuošia karališkų snaigių skraistė. Pavasaris – tikras gyvybės ir žydėjimo metas. Vasara – mėgaujamės medžio išaugintais vaisiais. Vaikams ši istorija padės atrasti ir suprasti, kokia ypatinga, žavinga ir turinti magijos yra gamta.

dsc06086Kitas mus sužavėjęs dalykas – interaktyvumas. Daugelis tėvų puikiai žino, kad vaikams kartais būna labai sunku sukoncentruoti dėmesį ir išklausyti pasakų (tai itin aktualu 1–3 metų vaikų tėvams). Ši knyga sujungia skaitymą, matymą ir lytėjimą. Taip! Vaikas aktyviai prisijungia prie istorijos pasakojimo ir turi atlikti daug svarbių veiksmų, kurie medžiui padeda keistis. Jis beldžia į kamieną, jį patrina, nupučia lapus ir t.t. Mano ketverių sūnui labai patinka, kai jis knygose yra įtraukiamas į pasakojimą, pavyzdžiui, užduodamas kažkoks klausimas ar sakoma „skaitytojau“, tačiau ši knyga pranoko visus jo lūkesčius. Po kelių kartų, kai pabandėme kartu atlikti visus veiksmus, jis jau pats vartė knygos puslapius ir sėkmingai beldė, pūtė ir su didžiule nuostaba kaskart stebėjo, kaip jo veiksmai turi rezultatą.

Beje, tai su vaiku „auganti“ knyga. Vienerių metų mažyliui bus patogu ją vartyti, nes puslapiai gana tvirti, o paveikslėliai labai aiškūs, ryškūs, baltame fone. Tokio amžiaus vaikas galės liesti ir tyrinėti lapus, obuolius, mokytis belsti ar siųsti oro bučinį. Vyresni bandys patys atsiminti veiksmų eigą ir ją savarankiškai atlikti. Vaikams, kuriems daugiau nei treji metai, bus aktualus ir pats gamtos pasikeitimas, jie klausinės ir aiškinsis, kuo vienas medsc06084tų laikas skiriasi nuo kito.

Manau, kad „Pabelsk į stebuklingą medį“ ne tik skatina vaikų kūrybiškumą ir praturtina vaizduotę (ką įprastai suteikia knygos), tačiau ir įtraukia lyg aktyvus žaidimas bei padeda vaikui suprasti, kas tie metų laikai ir kaip jie keičiasi.

Jei ruošiatės į svečius ir nežinote, kuo nustebinti 1–5 metų vaiką, neabejokite, ši knygelė patiks tiek mažiesiems skaitytojams, tiek jų tėveliams. Beje, jos ir kaina nėra didelė – apie 7 Eur. Ją galite rasti www.apkabinkmenuli.lt.dsc06094