dsc07207Tikriausiai, jau ne kartą minėjome, kad knygas vaikams perkame tikrai ne pagal amžių. Tikime ankstyvojo lavinimo galia ir net pačių mažiausių vaikų gebėjimu įsisavinti įvairias žinias. Dėl to, maždaug nuo tada, kai dukrytei suėjo vieneri, kartu su ja vartau ir jai skaitau knygas apie gyvūnus, augalus, gamtą, mūsų planetą ir pan. Tiesa, paveikiausios tos, kuriose įtraukiantys, sudominantys, dideli, ryškūs paveiksliukai. Taip mano rankose atsirado geriausia moksline knyga vaikams tituluojamas leidinys „Bitės“ (dailininkas Piotr Socha).

Lietuvoje šią, daug apdovanojimų pasaulyje sulaukusią, knygą išleido leidykla „Debesų ganyklos“, o aš, ne kartą ją nužiūrėjusi knygynuose (jos dydis tiesiog įspūdingas, todėl neatkreipti dėmesio – neįmanoma), pagaliau ją padovanojau savo dukrytei. Štai 6 mano pastebėjimai, kodėl tai leidinys, kuris tikrai patiks daugeliui vaikų ir bus vienas iš mažylio bibliotekėlės favoritų.dsc07209

ILIUSTRACIJOS. Šios knygelės piešinius norėčiau pavadinti tikrais meno kūriniais, nes kiekvienas jų – labai subtilus, gražus, tačiau ir vaikiškai mielas. Taip pat man patiko, kad išlaikomas „realybės“ pojūtis, kitaip tariant, visi objektai itin tikroviški. Kai kurie, kaip pavyzdžiui, bitės sandara – itin tiksli ir smulkiai atkartota.

PATOGUS FORMATAS TĖVAMS. „Bitės“ knygos formatas – labai apgalvotas ir patogus ne tik koncentruoti vaiko dėmesiui – žvilgsnis iškart krypsta į paveikslėlius, tačiau ir patogus tėveliams skaityti. Informacija apie tai, kas vaizduojama, pateikiama puslapio apačioje, todėl jūs ramiai galėsite perskaityti tekstą, kol vaikas pirštukais bedžios į iliustracijas.

PAAIŠKINIMAI. Vyresnis vaikas su dideliu malonumu pats galės aiškintis bičių gyvenimo niuansus. Puslapiuose, kuriuose vaizduojamos kelios schemos, pavyzdžiui, bičių rūšys ir jų veikla, prie kiekvienos iliustracijos aiškiai parašyta, kas tai ir ką daro. Jei vaikas dar nemoka skaityti, tai bus puikus pagalbininkas tėveliams, kurie, tikėtina, taip pat puikiai neišmano bičių gyvenimo subtilybių.

dsc07215

IŠSAMUMAS. Jei manote, kad bitės ne toks objektas, apie kurį būtų galima vaikams parašyti visą knygą, labai klystate. Šiame leidinyje vaikas ne tik sužinos, kokia šių darbštuolių sandara, susipažins su jų namais bei įpročiais, įsitikins, kad bitės šioje Žemėje atsirado anksčiau už dinozaurus, susipažins su bitininku ir jo darbu bei sužinos, kokių skirtingų skonių gali būti medus.

DIDELĖS LAVINIMO GALIMYBĖS. Mes knygą „Bitės“ naudojame ne tik susipažinimui su šiais Lietuvoje labai paplitusiais ir gerbiamais vabzdžiais, tačiau ir adaptuojame kitoms pamokėlėms. Pavyzdžiui: vaisių, uogų, daržovių atpažinimui, spalvų mokymuisi ar susipažinimui su skirtingais istoriniais laikotarpiais. Manau, kad galima sugalvoti ir daugiau lavinančių žaidimų su šiuo leidiniu, viskas priklauso nuo tėvelių išradingumo.dsc07213

FORMATAS. Pasikartosiu, kad tokio įspūdingo formato knygos vaikams dar nesu mačiusi (matmenys 277 x 376 mm). Jau vien tai vaikus iškart sudomina ir žadina jų smalsumą, o man, mamai, smagu rankose laikyti tokį didelį, tvirtą, kokybišką leidinį.

 

SU VAIKU „AUGANTI“ KNYGA. Net ir mažiausių tėvelių vaikams patiks tvirto kartono viršeliai ir stori puslapiai, kurie sunkiai suplyš net jei juos vartys vos vienerių ar dvejų vaikas. Tai knyga, kuri mažyliui skirtingais gyvenimo etapais gali būti skirtingai naudinga ir įdomi. Vienaip ją varto, stebi paveikslėlius  ir klausinėja „kas čia, o  kas čia“ dvimetė mergaitė, kitaip ketverių berniukas. Jis jau pats aiškina, kas ir kaip vyksta, moko, kad su bitėmis redsc07218ikia elgtis atsargiai, nes jos ne tik gerą daro – neša medų bei pasirūpina augalais, tačiau ir gali įgelti. Neišsigąskite frazės „mokslinė knyga“, ji, patikėkite, skirta labai skirtingo amžiaus vaikams.

Nors knygą „Bitės“ galima rasti daugelyje knygynų, mes rekomenduojame už labai gerą kainą įsigyti tiesiai iš leidėjo, spauskite ČIA.  Jei ieškote lavinančios, įspūdingos savo dydžiu ir turiniu dovanos vaikui, „Bites“ neabejotinai įsirašykite į sąrašą.