dsc09942Debli Gliori knyga vaikams „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“ mano dukrytės knygų lentynoje karaliauja jau nuo vasaros pradžios. Vis ruošiausi apie ją papasakoti ir jums, tačiau, kažkodėl, vis pritrūkdavo žodžių ją aprašyti taip, kad būčiau patenkinta. Matyt, likimas žinojo, kad jau visai greitai ji mūsų šeimoje suvaidins kitokį vaidmenį, apie kurį šiandien ir noriu papasakoti.

Knyga, kurią kritikai net vadina šiuolaikine vaikų klasika, pasakoja apie begalinę tėvų meilę savo vaikams. Iš pirmo žvilgsnio, tai trumpas ir mielas eiliuotas mamos lapės bei jos lapiuko dialogas. Kita vertus, tai pokalbis apie gyvenimą, žmonių tarpusavio santykius ir tą, žodžiais nenusakomą ir nepertraukiamą, mamos bei jos vaiko ryšį. Juk ir patiems mažiausiems dažnai kyla tokie klausimai: ar mes mylėsime juos blogus, ar visada būsime kartu ir t.t.

dsc09936

Visai neseniai, mirus labai artimam mano šeimos nariui, savo dukrytei turėjau viską paaiškinti: kas, kaip, kodėl, kur po mirties atsiduria žmogus. Išties, kai ir paties širdyje didžiulis sąmyšis, sunku tinkamai vaikui viską išaiškinti. Tuomet prisiminiau, kad lapiukas mamos klausia: „O kas gi bus, kai mes numirsim, kai mūsų nebebus? Ar ir tada neišsiskirskim, ar meilė nepražus?“. Nors iki šiol man abejonių kėlė faktas, kad vaikiškoje knygelėje kalbama apie mirtį, tačiau dabar suvokiau – tai taip artima, žemiška ir natūralu. Juk visose šeimose pasitaiko netekčių, apie kurias su vaikais reikia kalbėtis ir jiems paaiškinti. Taigi, su dukryte taip ir padarėme, atsivertėme knygelę ir jai parodžiau, kaip lapiukui mama aiškina: „Mažyli, į žvaigždes pažiūrėk: kaip sklinda jų skaisti šviesa, nors kai kurių jau nebėra. Bet žiba jos dangaus skliaute ir jų šviesa kaip meilė amžina“. Išties, manau, kad šiuose žodžiuose daug tiesos, tad ir dukrytei paaiškinau, kad jai artimas žmogus, kurio netekome, visada ją mylės ir saugos, nors daugiau jo nematys, tačiau visada galės jausti jo šilumą. O dangus – vaikui labai suprantama ir lengvai paaiškinama vieta, kurgi iškeliauja mirę žmonės.dsc09938Nors linkiu, kad apie netektis visiems tektų kalbėtis kuo mažiau, tačiau, manau, kad knygelė „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“ – puiki priemonė, padėsianti su vaiku pasikalbėti šia rimta tema. O jei ne ja – tai tiesiog apie begalinę tėvų ir vaikų meilę. Jei ieškosite šios knygelės, mes ją radome www.perkuknyga.lt (šiuo metu taikoma gera nuolaida).