ozedfŽinote, vaikų auklėjimas, turbūt, viena temų, kuri sukelia aršiausias diskusijas. Kol geriečių vaikų tėvai giriasi puikiomis ir, jų nuomone, veikiančiomis metodikomis, nepaklusniųjų tėvai stengiasi neatsilikti teorinėmis žiniomis bei pažeria krūvą argumentų, kodėl jie imasi vienokių ar kitokių veiksmų.

Nelieku ir aš nuošalyje, tad periodiškai vis stengiuosi atnaujinti savo vaikų psichologijos žinias skaitydama tėvams skirtą literatūrą. Nors mane nustebinti darosi vis sudėtingiau, tačiau visai neseniai vienai naujai knygelei apie vaikus tai pavyko. Šią, nedidelės apimties, bet efektingą, knygą išleido „Baltos lankos“ leidykla, o ją parengė dvi puikios specialistės: psichologė, daugybės knygų autorė Isabelle Filliozat ir psichomotorikos specialistė, ankstyvosios vaikystės metodininkė bei puiki knygų dailininkė Anouk Dubois.

Jei manęs paklaustų, kam knyga Viską išbandžiau“ labiausiai tiktų, atsakyčiau, kad – tėčiams! Na, nebūtinai jiems, bet visiems tiems, kam nesinori skaityti įvairiausių rimtų, perkrautų informacija ar moksliniais tyrimais knygų, tačiau tikrai norisi suprasti savo vaikus. Puikiausiai tiktų ir seneliams, kuriuos kartais gąsdina pakitusios nuo jų laikų žinios apie vaikų auklėjimą, tačiau ir tikslo gilintis į įvairiausias auklėjimo teorijas jau nėra. Puikiai tiktų ir mamoms, kurioms norėtųsi pasikartoti ar pasitikrinti savo žinias, pavyzdžiui, auginant antrąjį ar trečiąjį vaikelį. Ir, aišku, visiems tiems, kas tiesiog nemėgsta daug skaityti, bet ieško atsakymų į klausimus, kurie kyla auginant vaikus.Mano nuomone, knygos ašis – tobulos iliustracijos, kurios kartais atskleidžia daugiau, nei tekstas – situacijų, taip dažnai pasitaikančių auginančiųjų vaikus šeimose kurioziškumą ar tarpusavio nesusikalbėjimą. Knygų iliustracijos, kurios primena komiksus, puikiai padės tėčiams, kurių mąstysena puikiai įsisavina loginius dalykus, bet kartais vengia analizuoti įvairius literatūriškus nukrypimus. Ir jau tikrai neabejotinai, šią knygą visiems bus tiesiog smagu skaityti, tyliai pakikenti, aplinkiniams nesuprantant iš ko, pažvelgus į labai išraiškingą knygos viršelį.

Man pačiai itin patiko tai, kad knyga labai sistemingai aptaria įvairiems amžiaus tarpsniams būdingus raidos etapus ir yra tarsi trumpas konspektas, padedantis susivokti, kaip reaguoti į visiems vaikams aktualius „aš pats“, „ne“ ar „nenoriu“ etapus. Autorės padės susivokti ir kaip elgtis vaikų konfliktų metu, o tai man šiuo metu viena „karščiausių“ ir naujausių temų.

Linkime ir jums į vaikų kaprizus žvelgti su šypsena,

Lieknos Bitės