cof

Kaip pastebite, kad vaikai auga? Iš į spintą atidedamų išaugtų rūbų, mažesniems atitenkančių nebeįdomių lavinančių žaislų, pasikeitusio vaikų elgesio? Visai neseniai pastebėjau, kad mano vyresnėlis gerokai ūgtelėjo, nes jam pasidarė įdomios naujo žanro knygos. Štai, dar visai neseniai jam patikdavo klausytis mielų istorijų apie nykštukus, gyvūnėlius, o dabar jau prašyte prašo knygų, kurios suteikia naujų žinių. Pavyzdžiui, atsineša tėtis vakare knygą apie skruzdėlyčių nuotykius, o aš jau girdžiu vyresnėlį zirziantį: „Tėti, prašau, skaitom tą, kur apie užterštą Žemę”. Įdomu ir jums, kas per knyga šitaip sužavėjusi mano vaiką? Skubu ją kuo greičiau jums pristatyti.

Kaip smagu stebėti, kad vaikai ne tik auga, bet drauge jiems darosi įdomūs tie dalykai, kurie įdomūs ir mums, jų tėvams. Nors nesu kraštutinai pavyzdinga, aplinkosauga man yra viena iš labai aktualių ir svarbių temų. Gal todėl, kad vaikai mato mūsų pavyzdį, šiukšlių rūšiavimas jiems tikrai neasocijuojasi su bereikalingu darbu, greičiau natūraliu įpročiu. Arba, atėjus šventėms vaikai su džiaugsmu kelis kartus panaudoja šventines pakuotes, kad neterštume gamtos ir nekirstume tiek daug medžių. Dėl šio palankumo gamtos puoselėjimui, leidyklos „Dvi tylos” knyga „Na ir karštis” mūsų namuose sulaukė ypač didelio populiarumo.

Įsigiję tokią knygą (mes radome www.perkuknyga.lt), pirmiausia nustebsite dėl jos neįprasto, gan didelio formato. Dideliems dalykams reikia skirti daug dėmesio, tiesa? Dėl šios ypatybės knygos puslapiuose tilps vaikams suprantami moksliniai grafikai, žemėlapiai ir vaizdingos iliustracijos. Man kartais atrodo, tarsi ši knyga būtų pirmas žingsnis link mokyklinių vadovėlių, kur vaikai skatinami ne tik skaityti raštą, bet ir analizuoti įvairius kitus žinių perteikimo būdus. Man patiko ir tai, kad vaikai čia ras puikių pavyzdžių, ką veikia mokslininkai, tokia su šia profesija supažindinanti knyga pirma mūsų bibliotekėlėje!

 

Didelis pliusas ir tai, kad knyga labai aiškiai, bet konkrečiai apima skirtingus su ekologija susijusius klausimus: nuo to, kodėl žemė šyla, iki skirtingų ateities prognozių, galimų problemos sprendimų būdų ir svarbiausia to, kuo kiekvienas iš mūsų, net būdamas mažas, galime prisidėti norint visuotinės gerovės. Mano sūnui ypač patinka skyrius apie įvairiausius klimato kaitos sukeliamus padarinius: potvynius, uraganus, sausros bangas – šie klausimai jau kuris laikas mūsų šeimoje „ant bangos”.

Aišku, būkite pasiruošę, kad perskaičiusios šią knygą jūsų atžalos privers keistis ir jus. Galite sulaukti pastabų išjungti bereikalingai degančią šviesą ar užsukti bėgantį čiaupą valantis dantis. Mes sulaukėme kritikos, kad mūsų šeima naudoja taršius automobilius, gerai, kad galėjome pasiteisinti visai neseniai pasirinkę tinkamą namų šildymo sistemą, kitaip nuo savo vaikų būtume gave riebų minusą. Linkime ir jums atrasti džiaugsmą, prisidedant prie Žemės išsaugojimo!

Lieknos Bitės