edfNet nepastebėjau, kaip vaikams augant jų knygų lentyna prisipildė nuostabių knygų. Dauguma dabar vaikams leidžiamų knygelių iliustruotos vaizdingais, spalvotais paveikslėliais, kurie, atrodytų, negali nepakerėti mažųjų skaitytojų. Tačiau realybė kitokia. Mano mažieji knygų kritikai nepastebimai pasidarė gan išrankūs, tad pastebėjau, kad dabar knygas turiu atidžiai perversti ir apmąstyti, ar vaikams ji bus tikrai įdomi, juk skaitymas turi būti įtraukiantis malonumas, o ne mamos skirta prievolė.

Kai pirmą kartą pavarčiau „Nieko rimto“ leidyklos knygelę „Kiškio ir ežiuko metų laikai“, turėjau abejonių, ar mano vaikai ją pamils. Knygelė labai graži, spalvota, tačiau  tokių – dauguma. Tačiau džiaugiuosi, kad vaikai nusprendė už mane – nuo pirmo žvilgsnio jiems ji labai patiko ir pakurstė tą knygų keliamą smalsumą, kuris tiek mus, suaugusius, tiek vaikus skatina greičiau versti  puslapius.

Iš pradžių nebuvau tikra, kuriam mano vaikų – dvimečiui ar beveik penkiamečiui – ji bus įdomi, bet, mano nuostabai, ji labai patiko abiems mano vaikams. Knygą sudaro keturios poilgės istorijos, todėl prieš miegą galėsite skaityti ir po vieną, ir po kelias (iš viso knygą sudaro daugiau nei 100 puslapių, kurie tikrai neprailgsta). Mano penkiamečiui vis dar svarbu, kad knygose butų ryškūs paveikslėliai, kuriuos galima detaliai nagrinėti, kol aš skaitau tekstą. Šioje knygoje jie būtent tokie – gražūs, įtraukiantys ir labai tikroviški. Dar svarbesni jie mano mažesniajam, su kuriuo labiausiai ir susitelkiame į paveikslėlius, šiek tiek sutrumpinant istorijas. Manau, kad taip ši knygelė jam tarnaus dar ilgiau, su laiku įtraukiant vis išsamesnį pasakojimą su daugiau detalių.

Knygos stiprioji pusė ne vien iliustracijos, bet ir pats siužetas. Kiekviena istorija ne tik įdomi, bet ir pamokanti. Štai pirmoji paremta mėgstamiausia vaikų tema – gimtadieniu. Su vyresnėliu buvo smagu skaityti apie tai, kaip svarbu nuoširdžiai padėkoti už gautas dovanas, nors jos iš pirmo žvilgsnio ir neatrodo naudingos, juk jas dovanojęs draugas greičiausiai praleido nemažai laiko šias rinkdamas. Tuo tarpu su mažesniuoju sūnumi labiau susitelkėme ties džiaugsmo, draugystės, gimtadienio sąvokomis ir personažų emocijų nagrinėjimu. Visos knygelės istorijos labai įtraukiančios, o kartu jose paslėpta daug reikšmingų ir įdomių faktų. Vaikai ne tik pamatys, kaip svarbu nuoširdžiai rūpintis draugu, kaip svarbu atleisti vienas kitam už erzinančius dalykus, bet ir sužinos apie besikeičiančius metų laikus, gamtos kitimą, apie tai, kaip skirtingai elgiasi miško žvėreliai norėdami išgyventi šiame kitime.

Nuoširdžiai rekomenduoju šią knygą visiems mažiesiems skaitytojams, nes tai knyga, apie kurią norisi pasikalbėti ir užvertus jos puslapius,

Lieknos Bitės