Jei esi mama, skaitanti mūsų knygų rubriką, puikiai žinai, kaip svarbu nepraleisti kurio nors vaiko raidos etapo. Net kai jis tik mokėsi vartytis, ropoti ar bėgioti, skubėjome jį paskatinti domėtis nauja veikla. Tačiau be nedidelių postūmių, lygiai taip pat svarbu vaiko nespausti, neraginti jo atlikti užduočių, kurios jam dar per sunkios ir gali sukelti nusivylimą, o ne sėkmės džiaugsmą. Būdama jau antro vaikučio mama ir negalėdama vienam vaikui skirti viso savo laiko, išmokau, kaip svarbu vienu akies krašteliu stebėti savo vaikų poreikius ir, pastebėjus, kad jie jau pasirengę naujam gyvenimo žingsniui, padėti jiems jį žengti.

Taip nutiko ir su skaitymu. Visai neseniai pastebėjau, kad vis dažniau iš savo „be kelių minučių keturmečio“ sulaukiu naujų klausimų „kokia čia raidė?“, „o kaip jūs su tėčiu rašote? Aš irgi noriu rašyti laiškus!“. Dabar, kai sūnus nupiešia gimtadienio atvirukus seneliams, jau nebeapsiriboja paveiksliuku, šalia jo kruopščiai vedžioja ir raides, pažymėdamas, kam šis sveikinimas skirtas (dažniausiai mūsų paprašo, kad ant atskiro lapelio užrašytume žodžius, kuriuos jis kopijuoja ant savo darbelio). Tačiau norėdama, kad toks kopijavimas būtų beprasmis, supratau, kad jau pats laikas vyresnėlį pamokyti raidžių.Ieškome įvairiausių raidžių mokymosi būdų: piešiame pirštukais smėlyje, kartojame ant popieriaus, dėliojame specialias dėliones, o dabar turime ir dar vieną itin „protingą“ pagalbininką – knygelę MANO ĮGARSINTA ABĖCĖLĖ. Tiesa, šios knygos žvalgiausi jau seniai, tačiau pamačiusi sūnaus smalsumą, nusprendžiau, kad dabar jau tikrai laikas ją įsigyti. Knyga pranoko mano (ir ne tik mano) lūkesčius! Naują pirkinį pataupiau laikui, kai žinojau, kad su sūnumi teks panuobodžiauti gydymo įstaigoje. Kartu pasiėmiau ir daugiau naujų knygelių, bet sūnus į jas nė nežiūrėjo. „Mama, šita knygelė labai gera, tu labai pasistengei, kai ją išrinkai!” – gyrė mane sūnus.

Mums labiausiai patiko tai, kad paspaudus raidelę, ji ne tik aiškiai ištariama, tačiau ir išvardijama visa tirada iš tos raidės prasidedančių žodžių, taip vaiko klausa lavinama atskirti pirmąją žodžio raidę, kas pradedantiesiems skaitytojams visai nelengva užduotis. Knyga ne tik kalba, bet ir savo puslapiuose talpina aiškiai parašytas raides bei spalvingus, iš tos raidės prasidedančius, knygos vardijamus paveikslėlius. Su sūnumi prigalvojame įvairiausių žaidimų: aš „užduodu“ jam raidę, o jis jos ieško tarp mygtukų. Arba raidę išrenku puslapiuose, o sūnus tokią pat suradęs paspaudžia. Vėliau, knygelei vardijant paveikslėlius, varžomės, kuris greičiau spėsime surasti paveikslėlį. Knyga tiks ir tada, kai neturite laiko žaisti kartu, o mažasis smalsuolis tiesiog trokšta žinių, jis puikiai galės mokytis raidžių ir vienas, žiūrėk, kol išplausite indus, jau būsite nustebintos!Šį kartą bendru sutarimu ir aš, ir sūnus „Presvika“ leidyklos knygai skiriame 10 balų bei dedame ją į mūsų knygų lentynos priekį. Mes knygą įsigijome www.patogupirkti.lt, čia pat nusižiūrėjome ir daugiau knygelių, kurias būtinai išbandysime bei jums viską papasakosime!

Linkėjimus smalsuoliams siunčiančios,

Lieknos Bitės