„Nieko Rimto“ leidykla mus vis sugeba nustebinti naujai išleistomis, interaktyviomis knygomis vaikams, kurios ne tik naudingos mažųjų lavinimui, labai įtraukiančios, gražios, tačiau ir turi papildomų – interaktyvių – savybių. Štai jau beveik mėnesį mes labai džiaugiamės atradusios užsienio autoriaus Heater Alexander lietuviškai išleistą knygą „Vaiko pažintis su pasauliu“.

Kita Bitė juokiasi, kad aš pati jaučiu didžiulę aistrą geografijos, istorijos žinioms, tad būtent tai persiduoda ir mano trimetei dukrai. Tikrai taip. Mažylės knygų lentynoje jau nuo vienerių metų atsirado įvairios gyvūnų enciklopedijos, o štai pastaruoju metu karaliauja ir leidiniai, susiję su pasauliu. Esu tvirtai įsitikinusi, kad vaikai nėra per maži tiek keliauti ir gyvai pažinti nuostabią mūsų Žemę, tiek knygos puslapiuose atrasti skirtingų kraštų floros bei faunos unikalumą, sužinoti kuo vienos tautos skiriasi nuo kitų ir atrasti, atrasti ir dar kartelį atrasti. Išties, manau, kad daug tiesos teorijose, kurios sako, kad vaikai iki septynerių metų yra ypatingai imlūs, todėl per žaidimus jiems ne tik galima, bet ir reikia papasakoti kuo daugiau.„Vaiko pažintis su pasauliu“ – tai labai išsami knygelė, kurioje ne tik pateikiama visa pasaulio priešistorė – kas, kaip, iš kur, tačiau ir labai smulkiai aprašomas kiekvienas žemynas ir net atskiri jų regionai. Pateikiami įdomūs faktai, nurodomos įspūdingiausios vietos, vaikai paveikslėliuose mato gyvūnijos ypatybes ir mokosi naujų, įdomių pavadinimų. Tiesa pasakius, šią knygą skaitome visa šeima, nes ir mums, suaugusiesiems, čia labai daug naujų dalykų.Na, o dar vienas didelis šios knygos privalumas – interaktyvumas. Knygos turinį papildo programėlė išmaniesiems įrenginiams „Pažink pasaulį“. Nukreipus įrenginio kamerą į knygos puslapius su žemėlapiais, matome 28 nuotraukas su įžymiomis pasaulio vietomis. Mano dukrytė visada su dideliu įspūdžiu pasitinka kiekvieną paveiksliuką, kuris „išnyra“ iš žemėlapio. Net ir kita Bitė, kurios berniukai nėra dideli geografinių knygų gerbėjai, sakė, jog vyriokai neatsispyrė knygos interaktyvumui ir, griebę telefoną į rankas, patys ieškojo įdomiausių vietų bei jas labai susidomėję stebėjo. Man labai patiko, kad kartą paspaudus ant žymios vietos, kuri pasirodo telefono ekrane, atsiranda trumpas jos aprašymas. Tai ir mums, tėveliams, padeda tiksliau ir išsamiau vaikui papasakoti apie matomą objektą.

img_20181016_125302

Ruduo – metas, kai visi vis daugiau laiko praleidžiame namuose. Mes, Bitės, vienareikšmiškai sutariame – knygos yra geriausia ir maloniausia tokių vakarų terapija. Jos suburia visus šeimos narius, leidžia atsipalaiduoti, pažinti ar net, kaip šios knygelės dėka, nukeliauti į pačius tolimiausius kraštus.

Linkime kartu su vaikais mokytis, atrasti ir pažinti,

Lieknos Bitės