140Jeigu manote, kad visi mūsų patiekalų receptai tiesiog gimsta, nesate visai teisūs. Taip, dalis jų tiesiog šauna į galvą, griebiame puodus ir bandome. Jei rezultatas pavyksta – dalinamės su jumis, jei ne – šeima burbuliuoja, kaip neskaniai pavalgė. Tačiau mes lygiai taip pat kasdien sekame užsienio maisto tinklaraštininkus, stebime, ką gamina garsiausi šefai, kaupiame idėjas ir jas savaip pritaikome savo virtuvėse.

Taip mūsų rankose atsidūrė Astos Tvirbutienės ir Neringos Černiauskienės knyga „Vaikams. Sveikai ir lengvai!“. Labai patogaus formato, spalvinga ir skaniai iliustruota knygelė – idealus variantas mamoms, kasdien sukančioms galvas, ką čia gardaus pagaminus savo mažyliams. Ji skirta vaikams, kuriems virš metų (kai kurios idėjos tiks ir mažesniems, bet dauguma – jau įžengusiems į vaikystę).

Knyga labai patogiai suskirstyta į šešis skyrius. Pirmasis – „Vaikams patiks“. Mūsų nuomone, didelis pliusas, kad čia pateikiama vaikų tikrai mėgstamų patiekalų (pavyzdžiui, picos, vaflių, keksiukų) receptai, tačiau jie bent keliais žingsniais sveikesni nei įprasti jų variantai. Mums tai labai artima, nes dažnai savo puslapyje siūlome jums būtent tokius receptus: skanius, patrauklius, tačiau kažkuo sveikesnius. Antrasis skyrius intriguoja savo pavadinimu „Skanu, kas trašku“. Kaip sako autorės: „Daug traškių skanumynų galima pagaminti naudojant aukščiausios rūšies kvietinius miltus, ne cukrų, ne rafinuotus ar hidrintus riebalus, o gerokai sveikesnius produktus“. Mes tikrai išbandysime ryžių košės vaflius, cukinijų blynelius ir kitus patiekalus. Čia tikras idėjų lobynas!

Trečiais skyrius „Jokių dūmų!“ sužavės pačius didžiausius sveikuolius, kurie nenori nei kepti, nei virti. Čia idėjų ras net veganai ar žaliavalgiai. Visi patiekalai – tiktos sveikatos ir vitaminų bombos, idealiai tinkantys pavasariškam meniu. Ketvirtasis skyrius „Gimtadienio žaidimai“ mums itin aktualus, nes artėja labai daug mūsų šeimų švenčių – gimtadienių, krikštynų. Norite „nuspalvinti“ blynelius ar spragėsius? O gal nežinote, kaip namuose gaminti ledus? Čia rasite visus receptus.147Kartais juk visi pritrūkstame idėjų, o ką įsimintino, skanaus ir įdomaus nusinešti į svečius. Knygos autorės pasirūpino ir tuo. Skyriuje „Ir sau, ir svečiams“ rasite paprastų, greitai pagaminamų užkandžių receptų. Na, o paskutinis knygos „Vaikams. Sveikai ir lengvai!“ skyrius „Ačiū Mamai!“ skirtas mums, mamoms, kasdien triūsiančiomis virtuvėje ir besistengiančioms, kad visa šeima valgytų kuo sveikesnį maistą. Mums labai patiko salotų idėja su traškiais avinžirniais, būtinai išbandysime ir bulvių bei moliūgų gnočius.144Tik pavarčiusios šią knygą, suskubome kažką išbandyti. Pirmieji – brokolių blyneliai. Išduosime tik tiek, kad receptas paprasčiau nei paprastas. Reikėjo brokolio, avižinių dribsnių, kiaušinio ir sūrio (mes naudojome mocarelą, tačiau originaliame recepte siūlomas kietasis sūris). O gaminimas užtruks kelias minutes – tereikia viską sumakaluoti ir kepti orkaitėje.129Mes viską mėgstame pirkti su nuolaidomis, todėl ir jus informuojame: internetinėje parduotuvėje www.perkuknyga.lt šiuo metu šiai knygai taikoma akcija. Beje, ten galite rasti ne tik receptų, bet ir kitų, pačių įvairiausių temų, knygų (mums patinka, kad labai didelis vaikiškų knygelių pasirinkimas).