Šaltuoju metų laiku vaikai didžiąją darbo savaitės dalį praleisdavo darželyje, tuo tarpu dabar, kai lepina nuostabūs orai, tik ir norisi visiems patinginiauti, tad dažnai darbe pasiimu keletą laisvų dienų ir visi drauge leidžiame laiką namie. Tačiau mamos, ypač tos, kurios turi daugiau vaikučių, puikiai žino, kaip greitai vaikai ima nuobodžiauti, kai jų veikla nebūna įvairi, tad saviškiams ieškau įvairiausių paprastų idėjų.

Mažiukų pasaulis man gerai pažįstamas: nuo įvairiausių jiems reikalingų priemonių, iki lavinančių žurnaliukų, tad mano jaunesniojo sūnaus laisvalaikyje dažnai pasitaiko valandėlių, kai smagiai lipdome lipdukus įvairiose teminėse knygelėse: nuo mūsų mėgstamiausios temos – gimtadienio iki įvairiausių gyvūnėlių ar metų laikų pažinimo. O štai dičkio veiklą organizuoti jau tampa sunkiau, mat vienos mano sugalvojamos užduotys jau jam per lengvos, kitos – per sunkios. Ilgą laiką nebuvau atradusi jokio lavinančio žurnaliuko, kuris jam tiktų pagal amžių ir būtų įdomus, tad dabar, kai į mano rankas pakliuvo būtent toks, dalinuosi atradimu ir su jumis.

Leidyklos „Flintas“ leidžiamas žurnaliukas „Pasakėlės užduotėlės“ yra skirtas 4 – 7 m. vaikams, tad mano penkiamečiui jis idealus, mat dauguma užduočių jau jam pažįstamos ir įveikiamos, bet tikrai reikalaujančios susikaupimo ir atidumo. Žurnaliukas sudarytas taip, kad jo pradžioje rasite gerai pažįstamą klasikinę pasaką, pavyzdžiui, apie tris paršiukus, o toliau seks įvairios užduotys. Dideli mano pagyrimai pasakos pateikimui: iliustracijų ir teksto santykis idealus, norint išlaikyti tokio amžiaus vaikų dėmesį, tekstas gerai suprantamas, neįmantrus, bet tuo pačiu ir ne per paprastas

Užduotys mano penkiamečiui taip pat labai tiko: gausu labirintų, kuriuos reikia suvedžioti ir jie jau sudėtingesni nei žurnaliukuose, skirtuose jaunesniems vaikams, pateikiamos įvairios užduotys, kurios skatina pastabumą, skaičiavimo įgūdžius, smulkiąją motoriką, tačiau jos nemonotoniškos, keičiančios vieną kitą, tad vaikai su malonumu imasi vis kitos. Man patiko tai, kad po truputėlį įvedamos ir skaitymo užduotėlės, kurios mano dičkiui dar kol kas yra tikras iššūkis, tad dar tik po truputį stengiamės jas prisijaukinti smagiais būdais.

Tad tikrai rekomenduoju šį savo atradimą visiems, kas augina priešmokyklinukus, garantuoju smagiai praleistą laiką ir kokybišką lavinimą,

Lieknos Bitės