collageMums labai patinka tokios knygos, iš kurių kažko prasmingo ir atmintyje liekančio pasisemia ne tik mūsų mažieji klausytojai, bet ir mes – tėvai. Jau seniai ieškojau naujų knygelių savo keturmečiui. Tas pats per tą patį tiek jam, tiek man atsibosta, todėl norisi vis naujų vakaro pasakojimų. Taip mano rankose atsirado dviejų lietuvių autorių Andrė Balžekienės ir Lauros Belevicos knyga vaikams „Tučių šeima gamtinėja“.

Sakysite, ir ko gali išmokyti pasakojimas apie tai, kaip šeima susiruošė stovyklauti? Ogi labai paprasto, bet šiomis dienomis itin aktualaus dalyko – atitrūkti nuo technologijų. Ir ne tik vaikams, o, pirmiausia, mums – tėvams, kurie rodo jiems pavyzdį. Atrodo, be telefono nebegalime žengti nė žingsnio, nuolat norime kažką skaityti, tikrinti naujienas. Net pavalgyti ramiai kavinėse ar pasimėgauti kelionėse vaizdais nebemokame, nes viską norime fotografuoti. Kaip juokauju, tikriausiai, kas antras net į tualetą neina be telefono. Taigi, knyga „Tučių šeima gamtinėja“ yra būtent apie tokius žmones – daugelį mūsų, paskendusių telefonų, planšečių ir kompiuterių pasaulyje. Prie vakarienės stalo žiūrinčių ne vienas kitam į akis, o į įvairius įrenginius (mano šeima iki to nepriėjo, laikomės taisyklės pusryčiaujant, pietaujant ar vakarieniaujant bendrauti).

O šis pasakojimas yra apie šeimą. Mamą – direktorę tiek namuose, tiek darbe, nuolat kalbančią telefonu ir rašančią laiškus. Tėtį – paslaptingų detektyvų rašytoją, visą dieną spoksantį į kompiuterio ekraną, kol išvarva akys. Septynerių Onytė, kaip ji pati sako, stato pilis, gydo gyvūnus, kuria drabužius ir daug daug visko, kam užtenka… planšetinio kompiuterio. Ir dar mažoji Barbora – tikra filmukų fanatikė, galinti juos žiūrėti visą dieną. Kitaip tariant, tai šeimynėlė, labai rimtai įklimpusi į šiuolaikinių technologijų liūną.021-2023Nieko keisto, kad vieną dieną ją ištiko krizė – stovėdami automobilių spūstyje ir išsikrovus visiems įrenginiams, jie nebeturėjo, ką veikti, pradėjo pyktis, tiek tėvai, tiek mergaitės pasijuto lyg be rankų. Mažoji Onytė, grįžus į namus, pasiūlė išeitį – GAMTINĖTI! Tėvai iš pradžių skėsčiojo rankomis, tačiau greitai pasidavė šiai avantiūrai. 016Ir taip Tučių šeimyna susiruošė į gamtą, išjungė telefonus, paliko namuose visus kompiuterius. Patikėkite, būtent čia prasidėjo smagiausi jų nuotykiai, atradimai ir labai gražus laikas kartu. Visko neatskleisime, tačiau po šio nuostabaus nuotykio visa šeima miegoti ėjo labai pavargę, tačiau iš laimės švytinčiomis akimis.025-2Jūsų vaikas vis trypia kojomis, kad nori žiūrėti televizorių? Vis prašo duoti telefoną? O gal nenori eiti į lauką, nes smagiau spoksoti į planšetės ekraną? O gal ir patys iš rankų nepaleidžiate išmaniųjų prietaisų? Jums metas kartu paskaityti knygelę „Tučių šeima gamtinėja“, kurią mes radome www.perkuknyga.lt.