dsc06074Mūsų, Bičių, aplinkoje labai daug mažų vaikų (visiškai normalu, juk ir pačios tokius auginame), todėl vis ieškome idėjų ne tik kaip pačioms mažylius nustebinti lavinančiomis bei juos sudominančiomis knygelėmis, tačiau ir ką nusinešti į svečius. Norisi kažko simboliško, tačiau, tuo pačiu, ir vertingo.

Geriausias tokių lauktuvių variantas – vaikiškos knygelės. Tiesa, skirtų vaikams iki dvejų metų pasirinkimas nėra labai didelis, tačiau visai neseniai internetiniame knygynėlyje www.perkuknyga.lt radau kelis puikius variantus. Tai knygelės „Gyvūnai soduose ir parkuose“ bei „Mano linksmieji gyvūnėliai“. Pirmiausia šiuo leidinukus išbandėme su savo vaikais, o dabar drąsiai dovanojame ir draugų bei rekomenduojame jums. Kas mums patiko?

Pirma – knygelės kieto kartono, todėl idealiai tinka mažyliams, kuriems ploni puslapiai gali greitai suplyšti arba keliauti į burną.dsc06077Antra – turinys toks, kuris tokio amžiaus (nuo 1,5 iki 3 metų) vaikus ypač domina – gamta, gyvūnai, tai, kas mus supa soduose, parkuose.

Trečia – gyvūnų iliustracijos yra fotografijų tipo. Kitaip tariant, jos yra realios, neiškreipia tikrojo vaizdo. Mes visada stengiamės rinktis būtent tokius leidinius, nes, mūsų nuomone, vaikams taip daug paprasčiau pažinti ir išmokti tam tikrus atvaizdus bei sąvokas.

Ketvirta – šiuose leidinukuose viskas suskirstyta taip, kad net ir nedidelis vaikas gali pradėti mokytis rūšis, pavyzdžiui, kad paukštis tai nėra „tik paukštis“, o tai gegutė, genys, gulbė ir daug daug kitų. Taip plečiasi mažylio pasaulėžiūra, o tėveliams tai paprastas būdas savo atžalas mokyti (nereikia laukti, kol vienas ar kitas paukštis nutūps parke ant medžio).dsc06072Penktas privalumas – knygelių formatas labai nedidelis, todėl jos puikiai tilps ir į vaiko kuprinę, ir į mamos rankinę. Visada labai pravartu su savimi turėti tokių dėmesio nukreipimo daiktų-žaislų, kurie gali visur keliauti kartu.

Šešta – tai puiki simboliška dovanėlė, nes kainuoja vos apie 3 Eur (www.perkuknyga.lt šiuo metu dar ir taikoma nuolaida).

Knygų pasaulį kviečiančios pamilti,

Lieknos Bitės