Visai neseniai mūsų namuose atsirado trys visai naujos leidyklos „Debesų ganyklos“ knygelės. Beveik mėnesį jas vartėme, skaitėme, džiaugiamės ir vertinome, o šiandien dalinamės savo įspūdžiais.

Pirmoji – visiškai kitokia istorija apie vilką. Prisipažinsiu, mane šiek tiek baimina kai kurių tradicinių pasakų apie vilką skaitymas dukrai. Tai jis kažką prarijo, tai išgąsdino, tai jam pilvą prakirpo. Man regis, kad vaikams tokios istorijos gali sukelti labai daug nereikalingų klausimų ir „pagimdyti“ tam tikras baimes jų sąmonėje. Po vienos tokių pasakų, kurią visai atsitiktinai perskaitė tėtis, mažoji pradėjo kartoti, kad bijo, jog pas ją ateis vilkas pilkas. Pamačiusi pasaulinį bestselerį „Vilkas, kuris iškrito iš knygos“ (autorius Thierry Robberecht), pirmiausia pagalvojau – o ne, dar viena istorija, skirta vaikus gąsdinti prieš miegą. Klydau, oi klydau! Priešingai – tai pasakojimas, kuris taps tikra reabilitacija tiems, kas bijo šio pasakų herojaus. Knygoje vilkas – juokingas, truputėlį nerangus ir visiškai nebaisus personažas. Jis ne tik, kad sugebėjo iškristi iš knygos, tačiau dar ir yra persekiojamas katino. Na jūs įsivaizduokite vilką, kuris bijo katino? Mano dukrai labai patiko ne tik pats pasakojimas, iš kurio galima smagiai pasijuokti, tačiau ir iliustracijos – jos tokios ryškios, spalvingos, tikrai labai patrauklios vaikams. Beje, ir siužetas toks neeilinis. Mano nuomone – labai vykęs šiuolaikinio pasaulio ir folkloro susitikimas vaikiškoje literatūroje.Kita knyga – mūsų, dievinančių ankstyvąjį vaikų lavinimą, tėvelių džiaugsmas. Jei kažką žinote apie enciklopedines žinias ir jų taikymas vaiko ugdyme, jums šis leidinys labai labai patiks. Jei domitės gamta, jums patinka ryškios, informatyvios iliustracijos ir tekstinė informacija, kuri įdomi net suaugusiems – šis leidinys turi atsidurti ir jūsų namuose. Kažkada jums rašėme apie knygą „Bitės“, tai štai Wojciecho Grajkowskio ir Piotro Sochos knyga „Medžiai“ – dar vienas tokio tipo (itin informatyvus bei plataus pažinimo) leidinys. Aišku, tai knyga, kurią su trimete visada skaitome ir vartome kartu, abi diskutuojame, aiškinamės, atrandame bei mėgaujamės naujomis žiniomis. Tikriausiai, pirmą kartą tiek visko sužinojau apie baobabus. Taip pat – atradome, kokie medžiai pasaulyje yra didžiausi, seniausi, storiausi ir t.t. Teisybę pasakius, šioje knygoje tiek visko daug, kad kaskart užtenka atsiversti beo išsianalizuoti bent vieną jos puslapį, ir naujos informacijos būna užtektinai. Beje, manau, kad tai knyga, kuri ne mažiau nei vaikams, naudinga bei įdomi yra ir tėveliams.

Trečioji mūsų vaikiškų knygų lentynos naujiena – garsiojo gamtininko Selemono Paltanavičiaus knygelė „Jei tu slieko nepažįsti“. Nors viena mūsų tiesiog įsimylėjusi visas šio autoriaus knygas, kitos vaikai jį atrado būtent šioje knygoje. Penkiametis Ugnius, kuris labiau mėgsta ne mokslinius faktus, o jausmingas istorijas, puikiai įvertino abiejų dalykų derinį šioje knygoje. Knyga nuo pat pradžių nuteikia nuotaikingam skaitymui, nes knygos herojus sliekas išties vertas mūsų dėmesio: yra sportiškas, šmaikštus ir net domisi knygomis. Juokdamiesi iš įvairiausių jo poelgių, kartu sužinome ir daug realių sliekų gyvenimui būdingų dalykų – kad jiems patinka šiek tiek parūgę medžių lapai, o didžiausias jų priešas yra besitaikantis sulesti juos paukštis. Knygos viduryje rasite ir vaikus pradžiuginančią staigmeną, kuri juos supažindina ir su sliekų slapstymosi metodais. Ši knyga tikras įrodymas to, ką aš visada pabrėžiu – geriausiai vaikai mokosi smagiu žaidimo keliu!

Linkime skaityti, o skaitant atrasti, pažinti ir mėgautis laiku su artimaisiais,

Lieknos Bitės