Vaikų gimtadieniai mūsų šeimoje – viena gražiausių metų švenčių. Jau keli mėnesiai prieš užsikrečiame tuo nuoširdžiu vaikišku  laukimu, metų skaičiavimu, visi įsitraukiame į šventės organizavimą ir pasiruošimą jai. Turime tradicijų, kurias jau keli metai nuosekliai vykdome, juk jų puoselėjimas – vienas vertingiausių šeimos momentų. Šiame straipsnyje negailėsime patarimų ir pastebėjimų, kuo verta pasirūpinti ruošiantis vaiko šventei.

DEKORAS. Tai vienas dalykų, kuris net pačią mažiausią šventę (pavyzdžiui, kai susirenka tik tėveliai ir seneliai) paverčia ypatinga. Visai nebūtina jubiliatui surengti daug atrakcijų, bet tiesiog būtina jį pamaloninti, kad ir mažais mielais šventiškais akcentais. Kiekvienais metais savo vaikams patiems (kai tik tai gali) leidžiame išsirinkti šventės temą ir jau tik nubudus šventės kaltininką pasitinkame su šventiškai – temiškai paruoštais pusryčiais.

Įvairiausius papuošimus galima ruošti ir patiems (internete galima rasti puikių idėjų), tačiau šiais metais, dėl daugybės į vieną sukritusių darbų, to nebespėjome, tad į pagalbą pasitelkėme www.bobodeko.lt. Jie mus, gerąja prasme, labai stipriai nustebino. Teminių papuošimų asortimentas – itin platus, o svarbiausia, visi papuošimai originalūs ir itin kruopščiai ir kokybiškai pagaminti. Esant norui, galima užsisakyti ir vardinius papuošimus, tačiau mes, kadangi labai skubėjome, viską radome jau esančiame asortimente.

Visoms mamoms, besiruošiančioms vaiko šventei, patariame pasižvalgyti idėjų internete, susikurti savo dekoracijų viziją, o vėliau tai įgyvendinti šventėje. Mes, su vyresnėliu sūnumi, išsirinkome populiariąją Žaibo Makvyno temą. Tačiau aš visai nenorėjau įprastų plastikinių puodelių ir servetėlių su šiuo herojumi, norėjosi daugiau originalumo ir spalvų, tad bobodeko.lt parduotuvėlėje išsirinkome lenktynių trasos atributų (servetėlių, lipdukų, smeigtukų – vėliavėlių, užkandžių tubelių), raudonos spalvos akcentų (puodelių, balionų, šiaudelių), o akcentams sudėlioti pasirinkome Žaibą ir jo draugus, kurie puikavosi ant smeigtukų užkandžiams, servetėlių laikiklių ir šventės dalyviams pasipuošti skirtų lipdukų.Vaišių stalui taip pat pasirinkome netradicinį variantą – piešimo lentą, kuri virto tikra lenktynių trasa. Mažyliai net išsižiojo pamatę jiems skirtas vaišes, o dičkis didžiavosi savo pasirinkta šventės tema.

VAIŠĖS. Jei jūsų šventės dėmesio centre vaikai, nepatingėkite jiems paruošti patogių, į rankas patogiai paimamų užkandžių.

Rinkitės šviežius vaisius, uogas, juos sudėkite į patogius ledams skirtus vaflius.

Jei šventė užsitęs ilgėliau, pasirūpinkite ir rimtesniais užkandžiais, pavyzdžiui vaflių tortu (apvalius vaflius tiesiog pertepėme varške sumaišyta su virta vištiena, daržovėmis ir graikišku jogurtu).

Mažyliams itin patinka spalvingos tūtelės, kurias galite prikrauti nesaldintais spragėsiais bei kukurūzais.

Mes saviškiams leidžiame pasmaguriauti ir tikru šokoladu, tad juo apliejome vaikams įprastas vaisių skilteles.

Šokoladu taip pat puošėme ir vaikiškus kepinius, jų receptas ČIA.

Nepamirškite ir šviežių daržovių. Jas patogu sudėti mažomis porcijomis, na, kad ir į keksiukų popierėlius.VEIKLA. Koks gi gimtadienis be smagios veiklos? Patariame pasiruošti kelis žaidimus, tačiau jiems paskirti pakankamai laiko. Jei jūsų mažieji dar nedideli, jiems tikrai prireiks laiko palakstyti ir padūkti, tačiau keli organizuoti žaidimai tikrai pridės jūsų šventei gerų emocijų ir padės išvengti chaoso. Beje, jei šventėje dalyvaus ir nemažai vyresniųjų (tėvų, senelių), įtraukite į bendrą veiklą ir juos.

Mes buvome pasiruošę šiai veiklai:

Dovanos. Suaugusiųjų šventėje ši ceremonija užtruktų 15 minučių, tačiau mažųjų gimtadienyje užsitęsti gali ir labai ilgai, tad pasilikite tam pakankamai laiko, o prieš ją būtinai užkąskite, kad netektų urzgiančiais pilvais laukti, kol mažieji vieną po kitos išvynios visas dovanas ir pakankamai su jomis prisižais.

Torto valgymas. Taip, tai vaikų gimtadienyje atskira veikla. Suteikite jai žavesio ir išskirtinio dėmesio, nes vaikams nėra nieko smagesnio, kaip visiems kartu pūsti žvakutes ir šlamšti tortą. Nepalikite šios atrakcijos vėlyvam laikui, kai vaikai jau bus pavargę ir irzlūs, tai gali būti viena iš pirmųjų šventės veiklų. Mūsų svečiai vaišinosi ledų tortu, kurio receptą rasite ČIA.

Piešimas ant veidukų. Mano vyresnėlis nebūtų man atleidęs, jei jo gimtadienyje nebūtų šios pramogos. Jums tereikės nusipirkti specialių kreidelių ir tikrai nesunkiai papuošite šventės dalyvius.

Lobis smėlyje. Šis žaidimas – labai smagus ir vasariškas. Tereikia smėlio dėžėje paslėpti temai tinkančius daiktus (mes slėpėme Žaibo Makvyno draugus – mašinėles) ir paskelbti varžybas: kas pirmas ir daugiau suras paslėptų daiktų smėlyje.

Burbulų pūtimas. Jie gali būti įvairiausi. Mes pūtėme įspūdingus milžiniškus burbulus, daugiau apie tai ČIA.

Fotosesija. Šiai pramogai rekomenduojame pasiruošti smagių atributų : vėliavėlių, akinių, aksesuarų. Mes šį kartą ant storo kartono pagaminome Žaibą, kuriuo pasivėžinti kvietėme šventės svečius.

Gražiausio piešinio veikla – labai paprasta, bet labai smagu. Sukvieskite visus galinčius piešti, o gimtadienio kaltininkui suteikite garbės leisdami išrinkti nugalėtoją.

Tikimės, Bičių šeimos patarimai bus naudingi jūsų šventei. Nepamirškite visko įamžinti, juk taip smagu vaikams augant prisiminti drauge patirtas džiugias akimirkas!