u„Vau, koks erdvus ir šviesus.“ „Oho, atrodo lyg visai naujas: viskas taip tvarkinga, gražu.“ „Kiek žaidimų ir pramogų – nežinau, kaip vaikus reikės iš čia išsivesti.“ „Mama, aš čia švęsiu savo septintą gimtadienį!“ Štai tokios ir panašios draugų bei artimųjų frazės mums skriejo šį savaitgalį, kai jau antrą kartą nusprendėme dukros gimtadienį švęsti vaikų žaidimų kambaryje-švenčių namuose „Linksmadienis“ (Panerių g, 39).

Nors Vilniuje vaikų žaidimų kambarių išties yra daug, tačiau „Linksmadienis“ mane pirmąjį kartą taip sužavėjo (tai buvo prieš dvejus metus), kad ir šiais metais neabejojau, kur vyks ketverių metų dukros gimtadienis, tema „Vabaliukų šventė“. Manau, kad jums nereikia sausų apibūdinimų „patiko“, „nepatiko“, todėl argumentuosiu, kodėl būtent ši vieta mano taip išgirta.

gimtadienis5dsc023738Didelis plotas, daug erdvės žaidimams. Mūsų gimtadieniuose visada dalyvauja apie trisdešimt žmonių, todėl mažoje erdvėje susispausti būtų sudėtinga. Vaikai šventės metu nori dūkti, siausti, o ne varžytis. „Linksmadienio“ plotas – net 150 kv. metrų, kas yra standartinio namo plotas.

Kitas didelės erdvės pliusas – tėvų ir vaikų zonos yra atskirtos. Šiame vaikų kambaryje tėvų zona yra nuošaliau, kartu su stalu, skirtu maistui. Ten pat – virtuvėlė, pervystymo stalas, uždara zona, skirta kūdikio maitinimui. Vaikams čia net nekilo mintis maisto nešiotis į žaidimų zoną, o tėvai galėjo ramiai pasėdėti, atsipalaiduoti. Visi mažyliai buvo saugiu atstumu, kuris leido viena akimi juos stebėti, tačiau būti su suaugusiaisiais.

9gimtadien3Nauja, itin tvarkinga įranga. Man yra tekę lankytis vaikų kambariuose, kur visas „inventories“ atrodo itin prastos kokybės: žaislai aplūžę, purvini, karstynės ne itin saugios, nesureguliuotas šildymas ir t.t. Visi vieningai sutikome, kad „Linksmadienio“ savininkai palaiko itin aukštą kokybę, nes žaisliukai labai gražūs, tvarkingi, nauji, čiuožykla, burbuliukai, karstynės – be jokių priekaištų. Kadangi šventėme čia prieš dvejus metus (tuo metu kambarys buvo įsikūręs kitu adresu), mačiau, kad pagrindinės pramogos liko tos pačios, tad akivaizdu, kad savininkai viską nuoširdžiai prižiūri, saugo, atnaujina.

6

Didelis pramogų pasirinkimas. Į gimtadienius dažnai susirenka labai skirtingo amžiaus vaikai, todėl normalu, kad juos domina skirtingos veiklos. „Linksmadienis“ siūlo pačių įvairiausių pramogų, kurios tinka ir siautėti norintiems trejų–septynerių vaikams, ir individualistams, kuriems pusantrų–dveji, ir patiems mažiausiems (greta tėvų zonos yra kilimas su patiems mažiausiems skirtais žaislais, palapine). Mūsų dukros gimtadienyje daugelis vaikų žaidė ant karstynių, kamuolių bei balionų zonose, tačiau keletas, kurie labiau mėgsta individualius žaidimus, smagiai sau leido laiką namelyje, kuriame yra virtuvėlė, ledų kioskelis, medinis miestas ir t.t. Keli – zujo su stumdomomis mašinėlėmis ar sūpavosi medinėje balansinėje lentoje-sūpynėse. Čia stovi net žaidimų aparatas, kuris sudomins ne tik paauglius, bet ir tėvelius.

gimtadienis3received_550773279091695

Stilistika. Man labai patinka, kai vaikų kambariai įrengiami atsižvelgiant į kelis aspektus: vaikų poreikį, kad jiems būtų smagu, ir subtilumą. Šiame kambaryje mane visada žavi valgymo zona, kur iš europalečių ir tekstilės yra sukurtas labai jaukus, žalias kampelis. Taip pat dominuoja pastelinės, šviesios spalvos, apgalvotas kiekvienas akcentas, o visi žaislai turi savo vietą.

gimtadienis1

27Iki smulkmenų apgalvota. Nors pati jau nebemaitinu vaikų savo pienu, tačiau visada atkreipiu dėmesį, ar vietose, skirtose mažyliams, yra maitinimo zona. Manau, kad mamos visai neprivalo to daryti bendruose tualetuose, todėl labai džiaugiuosi, kai pamatau, jog tai vieta, draugiška maitinančioms. Tą patį manau ir apie pervystymo stalą. Jis žaidimų kambariuose yra tiesiog privalomas. Deja, būna jis ne visur. Matyt, ne visi pagalvoja, kad vyresniųjų vaikų gimtadienius labai dažnai švenčia ir mažieji jų draugai ar jaunesni broliai, sesės.

25

h„Linksmadienyje“ labai patogiai, visai greta vaišių stalo, įrengta virtuvėlė. Joje yra viskas, ko gali prireikti serviravimui. Taip pat – virdulys, todėl ten labai patogiai visiems pagaminome kavos ir arbatos.

Kitas privalumas – labai patogi vieta su didele aikštele mašinų pastatymui prie žaidimų kambario. Tiek mums buvo itin patogu viską atsinešti ir per penkiolika minučių susiruošti šventei, tiek ir svečiams, nereikėjusiems važinėti ratais bei ieškoti vietos.

Beje, Šis vaikų kambarys siūlo labai platų paslaugų spektrą: nuo maisto iki animatoriaus ar fotografo.

received_1022040341487958

Vaikams smagiausias, o tėvams – patogiausias variantas. Mano nuomone – vaikų žaidimų kambarys tiek rudenį, tiek žiemą, tiek pavasarį yra geriausias sprendimas vaikų gimtadieniams. Sunkiai įsivaizduoju, ką tokio amžiaus vaikai veiktų namuose ir kaip tie namai atrodytų po tokio vakarėlio. Vaikų žaidimų zonų kainos pačios įvairiausios – priklauso, kada užsisakinėsite, kokiam laikui norėsite, kokiame jis rajone ir t.t. Mes savo pasirinkimu esame labai patenkinti.

Linksmiausių akimirkų jūsų mažyliams linkėdamos,

Lieknos Bitės