dsc07942Mano dukrytė gimusi gruodžio pradžioje, ir nors tą dieną visada prisiminsiu kaip pačią gražiausią, šilčiausią ir daugiausiai gražių emocijų sukėlusią, tačiau tenka pripažinti – žiema gimtadienio organizavimui nėra palanki. Jei vasarą idealu kažką suorganizuoti tiesiog savo terasoje, šaltuoju sezono metu atrodo, kad namuose bus ankštoka ir vaikams pritrūks veiklos. Taip besiblaškydama tarp skirtingų scenarijų, ką tą mūsų šeimai itin svarbią dieną galėtume nuveikti, atradau visai netoli mūsų namų esantį vaikų žaidimų kambarį „Linksmadienis“ (Liepkalnio g. 70, Vilnius). Čia ir įvyko labai smagi, pašėlusi dvejų metų mažylės gimtadienio šventė, kurios tema – miško gyvūnėlių puota.img_20171206_110647img_20171206_110834Didelis šio žaidimų kambario privalumas – atskiros erdvės vaišėms, pasisėdėjimui ir vaikų linksmybėms. Žaidimų zonoje tėveliai iškart įvertino, kad viskas atrodo itin saugu ir nauja, todėl net ir dvimečiai be ypatingos priežiūros lipo, karstėsi, leidosi bei smagiai dūko visas tris valandas. Taip, taip – prie maisto juos buvo sunku prisikviesti, nes veiklos ir taip buvo labai daug. Džiaugiausi, kad mano dvejų dukrai šis žaidimų kambarys idealiai pritaikytas – batutai, baseinėlis, lipti skirtos vietos jai buvo lengvai įveikiamos.

Kas vaikus labiadsc08040usiai sužavėjo? Vienareikšmiškai – čiuožykla, nuo kurios nusileidžiama į kamuoliukų baseiną. Gimtadienyje nuolat buvo gyva eilė laukiančių prie čiuožyklos.

Viena iš mūsų viešnių – ketverių Barboros draugė Monika – įvertino ir tai, kad kiek toliau nuo aktyvių žaidimų zonos yra parduotuvėlė, pianinas ir daug kitų žaisliukų. Ji vis pribėgdavo kažką „išvirti“, „užkaisti“ žaislinį virdulį. Dvimečiams (pas mus šventėje jų buvo keturi) labai smagu buvo lakstyti erdvėje, pilnoje balionų. Oi kiek juoko ir krykštavimų prisiklausėme. Beje, žaidimų zonoje labai patogu būti ir tėveliams, jie gali prisėsti ant minkštų detalių ir stebėti vaikus.

Mūsų šventėje dalyvavo ir viena vos šešių mėnesių Barboros draugė. Jos tdsc07819ėveliai džiaugėsi, kad „Linksmadienyje“ yra vystymo lenta, patogi sauskelnėms pakeisti. Taip pat – mažoji atrado zonų, kur galėjo minkštai ir ramiai pasivartyti.

Vienas minusas – laikas čia bėga labai greitai. Trys valandos praskriejo nepastebimai. Vienintelis įrodymas, kad vaikai taip ilgai dūko – malonus nuovargis jų akyse atsisveikinant. O aš iki šiol džiaugiuosi, kad mano dvejų mažylės miško gyvūnėlių puota buvo tokia smagi, jauki, į ją susirinko jos patys mylimiausi draugai. Labai patenkinta esu ir pažintimi su „Linksmadieniu“, manau, kad čia sugrįšime dar ne kartą.

 

KELI MŪSŲ PATARIMAI, ORGANIZUOJANTIEMS VAIKO GIMTADIENĮ ŽIEMĄ:

1. Rinkitės vietą, kurioje vaikams būtų veiklos: žaidimų kambarį ar kavinę su žaidimų zona.

2. Pasidomėkite, ar jūsų amžiaus vaikams toje vietoje veikla bus tinkama – saugi, dsc07867įveikiama, įdomi.

3. Šventę organizuokite pirmoje dienos pusėje – pusryčių tipo arba po vaikų pietų miego, kad jie būtų geros nuotaikos ir pailsėję.

4. Pakvieskite draugus pasipuošti gimtadienio tematikos apranga (pas mus susirinko kiškučiai, peliukai, meškučiai, bitutė, ežiukas ir net katinėlis).Tai suteikia smagumo šventės pasiruošimui.

5. Dovanas, gautas žaidimų kambaryje, dėkite į vieną vietą ir išpakuokite namuose – čia jos gali susimaišyti su žaidimų kambario inventoriumi.

6. Atskirkite valgymo ir žaidimų zonas, neleiskite maisto vaikams nešioti po visą kambarį.

7. Gimtadieniui suplanuokite bent dvi–tris valandas, nes laikas prabėga labai greitai.

8. Pasirūpinkite užkandžiais ne tik vaikams, bet ir juos atlydėjusiems tėveliams – jie per tris valandas taip pat išalksta.dsc08160Smagių ir jaukių vaikų gimtadienių ir jums linkinčios,

Lieknos Bitės