img_20190103_220358Visai prieš didžiąsias žiemos šventes mūsų šeima jau trečią kartą turėjo labai smagią vaikų šventę – mūsų vyresnėlės gimtadienį. Šioje srityje jaučiuosi jau šiek tiek žinanti ir turinti patirties (ir geros, ir blogos), tad dalinuosi keliais patarimais, ką, mano nuomone, verta daryti, o ko geriau atsisakyti. Mano šių metų tikslas buvo – gimtadienis turi būti smagus mano dukrai ir jos svečiams, tačiau pasiruošimas jam neturi sukelti mums, tėvams, streso bei neatimti daug laiko (juk daug geriau jį visiems kartu praleisti, o ne stovėti kelias valandas prie sumuštinių kalno).

gimt33 gim1 gim2   VIETA – NE NAMAI. Manau, kad vasarą gimtadienį švęsti namuose tikrai smagu (kalbu apie tuos, kas turi savo kiemą), tačiau žiemą tai daug sudėtingiau. Jei vaiko ateina pasveikinti tik patys artimiausi – žinoma, tokiam jaukiam pasisėdėjimui užteks namų erdvės, tačiau tiems, kas laukia viso būrio draugų, patariu rinktis žaidimų kambarius. Mano trimetės baleriniška fiesta vyko vaikų žaidimų kambaryje „Skraiduolis (Žemynos g. 18, Vilnius). Lankausi ne pirmame vaikų kambaryje, tad drąsiai galiu teigti, kad tai puiki vieta, kurią galiu rekomenduoti ir jums. Kambarys gana didelis, tad jame laisvai gimtadienis1tilps net ir didelė šventikų kompaniją (mūsų buvo apie 20 žmonių). Puikus erdvių išplanavimas, kad ne tik vaikai galėtų dūkti, tačiau ir tėvai ramiai paplepėti bei paužkandžiauti. Erdvės puikiai susikirstytos, tad net du gimtadienyje buvę kūdikiai turėjo veiklos ant atokiau nuo aktyvių žaidimų zonos esančio kilimo su įvairiais patiems mažiausiems skirtais žaisliukais. Visai prie stalo (t.y., ten, kur sėdi tėvai) yra atskira zona laipiojimui, kuri skirta patiems didžiausiems. Kambaryje yra atskiras tualetas, kuriame galima ir kūdikius pervystyti (man šis klausimas buvo aktualus).

Kitas „Skraiduolio“ privalumas – puiki įranga ir nauji žaislai. Esu buvusi keliuose vaikų žaidimų kambariuose, kur viskas taip „apsitrynę“, kad atrodo ir neestetiškai, ir nesaugiai. Čia žaidimų ir veiklų labai daug, tad vaikai net tris valandas dūko be sustojimo, o mes nesijaudinome dėl jų saugumo.

gimt3 gimt4 gimt5

Be to – patiko ir personalas, kuris paslaugiai bei rūpestingai padėjo pasiruošti šventei ir padarė siurprizą – užgesino šviesą, įjungė specialų apšvietimą, kad iškilmingai įneštų gimtadienio tortą. Buvo išties labai smagu.

gimt6

MAISTAS – PAPRASTAI, BET NE PRASTAI. Šį kartą nusprendžiau, kad nereikia persistengti su maistu, kurio krūvos vėliau lieka ir tenka vežtis namo. Žinau, kad daugelis vaikų labai mėgsta picas, tas būtent jas užsakėme. Jau antri metai renkamės itališko restorano „Bonoosi“ picas. Mums jos patinka, nes yra natūralesnės, labai gardžios, o jų dydžiai matuoji centimetrais, kas labai patogu, kai reikia užsakyti didesniam kiekiui žmonių.

Visi kiti užkandžiai buvo labai paprasti ir mėgstami vaikų: nuo kukurūzų, vaisių, grybukų iki sumuštinukų su lašiša, kurie patinka suaugusiems.gimtadienis2PAGRINDINĖ PUOŠMENA – BALIONAI. Nors buvo gimtadienių, kai labai daug laiko skyriau dekoravimui (pirmojo gimtadienio puošmenas gaminau pati, ir ech, kiek tas karpymas bei klijavimas „surijo“ laiko), šiais metais tiesiog užsakiau popierinių indų, keletą smeigtukų ir pasirūpinau, kad netruktų balionų. Juos mano dukra tiesiog dievina. Net pirminė jos gimtadienio tema buvo balionai. Jau antri metai, vos pradėjus planuoti gimtadienį, parašau „Pooh balionai“. gimtadienis4Jie ne tik turi labai didelį pasirinkimą, tačiau pasirūpina, kad tai nebūtų tiesiog krūva balionų, o jie atitiktų šventės temą ir nuotaiką. Prisimenu, kai pernai mano mažylė buvo tiesiog sužavėta jų sukurta miško gyvūnėlių tematikos balionių kompozicija, tai šiais metais ne mažiau džiaugėsi, kai pamatė baleriniškus balionus. Nuoširdžiai manau, kad tokios gimtadienio puošmenos visiškai užtenka. Ji suteikia temai išbaigtumo, o vaikams tikrai patinka ir suteikia džiaugsmo dar beveik dvi savaites po to. Taip, taip, mūsų balionai išsilaikė tiek laiko. Kitaip tariant, beveik iki Kalėdų. „Pooh balionus labai nuoširdžiai rekomenduoju ir jums.

  1. TORTAS – TIK IŠBANDYTAS. Esu „nudegusi“, kai iš itin išgirtų vietų užsakinėjau tortus ir likau visiškai nusivylusi. Nors sumokėdavau labai daug, tačiau tortas būdavo visiškai vidutinis (kaip iš eilinio prekybos centro), tad šiais metais nusprendžiau neeksperimentuoti ir užsakinėti iš ten, kur jau esi ragavusi. Neseniai draugų berniuko gimtadienyje visi ragavome nuostabaus skonio tortą, tad iš ten užsakinėjau ir aš. Vienintelė bėda – kepyklėlė Molėtuose („Slibino slėptuvė“), tačiau draugai, važiuodami į mūsų šventę pro ten, tortą paimė. Ir ką jūs manote. Ne tik mano trimetė laižėsi pirštus ir džiaugėsi savo šokoladiniu maskarponės tortu, tačiau ir mes, suaugusieji, nusprendėme, kad skanėstas ne tik labai šviežias, bet ir gardus. O kaina, tiesa pasakius, tikrai nedidelė.gimtadienis3Gimtadienis prabėgo puikiai, su daug šypsenų, juoko, pilnais pilvais ir be jokio streso. Viskas buvo kaip ir norėjau – be didelio planavimo ir pasiruošimo, tačiau nei kiek ne prasčiau nei ankstesniais metais.

Linkime, kad ir jums šventės būtų išties šventės, o ne krūva rūpesčių ir vargo iki jų.:)

Lieknos Bitės