gimtadiens1Aš dukrai visada leidžiu rinktis, kokio gimtadienio ji nori, kur svajoja švęsti, ką nori pasikviesti. Ji pati sugalvoja ir temą. Tiesa, antrojo gimtadienio tema buvo dar mano idėja – miško gyvūnėlių, nes dukra tuo amžiaus etapu jais labiausiai domėjosi. Trečiąją temą – belerinų – sugalvojo pati, nes tais metais pradėjo lankyti baletą, ir viskas, kas su tuo susiję, ją buvo tiesiog užvaldę. Na, o šiais metais ji labai ryžtingai pareiškė: „Bus vabaliukai! Aš – bitė, sesė – boružė, o suaugusieji – tiesiog vabalai“.

Užduotį gavau, ir iškart pradėjau ruoštis šventei. Stalo dekoracijos, mano nuomone, vienas paprasčiausių būdų atskleisti norimą temą. Dekoracijas, vienkartinius indus ir viską, kas reikalinga gimtadienio dekorui, radau www.bobodeko.lt. Šioje internetinėje parduotuvėje visko labai daug: nuo temų įvairovės iki pačių dekoracijų kiekio. Jei esate iš tų, kurie mėgsta viską paliesti, „gyvai“ apžiūrėti, „BoboDeko“ fizinė parduotuvė yra įsikūrusi Baltų pr. 18, Kaune.

Ruošdamasi vabaliukų šventei, nusprendžiau, kad ieškosiu bitiškų ir boružėlių akcentų. „BoboDeko“ merginos, papasakojus savo viziją, žmonių skaičių, pasiūlė viską, ko gali pririekti, tad ir su jumis dalinuosi, ko paprastai reikia gimtadieniui.gimtadieni1Indai: lėkštės, šaukšteliai, servetėlės. Kadangi gimtadienį švenčiame jau trečia kartą, esu jau apsukresnė ir šį kartą nieko nepamiršau. Puodelius išsirinkau žalios spalvos, nes ji neutrali ir idealiai tinka vabaliukų pievoje įvaizdžiui. Panašių atspalvių buvo ir servetėlės bei šaukšteliai.gimtadienis1

Mano patarimas: ant vaišių stalo palikite ir kelis tušinukus ar markerius, kur vaikai galėtų pasižymėti savo puodelį. Taip bus mažiau makalynės, vaikai nepradės gerti vieni iš kitų puodelių, o ir prie gamtos tausojimo prisidėsite, veltui „neišmėtę“ krūvos puodelių.

Mano patarimas: nepamirškite, kad lėkščių reikės ne tik užkandžiams, tačiau ir tortui. Šaukštelių ne tik kavai, arbatai, tačiau taip pat ir tortui.

Jubiliatės vardo juosta. Man šis akcentas visada atrodo labai šventiškai ir gimtadieniui suteikia individualumo. „BoboDeko“ tokias juostas gamina ir pritaiko prie gimtadienio temos. Aš prašiau su vabaliukais (tarp kurių būtinai – bitė). Mano noras buvo išpildytas, o juosta atrodė tikrai labai gražiai.

Mano patarimas: jokiais būdais juostos neišmeskite. Mano dukras kasmet po gimtadienio ja pasipuošia savo kambario sieną.

gimtadien4Torto papuošimai. Matyt, jau „išaugau“ iš to noro vaiko tortą puošti tuo saldžiu baltu glajumi, kurį mažyliai paprastai nulupa ir išmėto. Šiais metais rinkausi gana natūralaus skonio tortą (užsakinėjau iš kepyklėlės) – su vyšniomis, maskarpone ir šokolado biskvitu. Torto norėjau tradiciškai puošto, be jokių specialių dekoracijų, nes sugalvojau jį pagražinti tais pačiais papuošimais kaip ir visą stalą. Užsisakiau įvairaus dydžio smeigtukų-dekoracijų. Nuo visai mažiukų, kurie tinka įsmeigti į sumuštinukus, iki itin didelių, kurie papuošė tortą.gimtadienis2

Mano patarimas: iš anksto pasirūpinkite ir nepamirškite įsidėti ne tik žvakutės su skaičiumi, tačiau ir priemonės, kuria pavyktų ją uždegti.gimtadien3

Popierinės dekoracijos. Žinau, kad yra tokių darbščių mamų, kurios viską šventėms išsikarpo, išsilanksto, atsispausdina. Aš ne iš tų, man tokie darbeliai – visiškas vargas, tad nieko keista, kad visas dekoracijas užsakau. Šį kartą gimtadieniui užsakinėjau smeigtukus su bitutėmis ir boružėmis, stiklinių buteliukų, puodelių etiketes, individualizuotus atvirukus su užrašais „Barborai 4“, visko tiek daug, kad dar tikrai liks ir dar vienam gimtadieniui.

Mano patarimas: aš įvairias dekoracijas, kurios nesusigadina, susirenku ir panaudoju dar kartą. Kas turi daugiau nei vieną vaiką, mane supras, juk švenčių būna labai daug. Iš šį kartą liko gana daug nepanaudotų ar visai nesusigadinusių dekoracijų, todėl manau, kad mažosios dukros gimtadienis kažkada bus vabaliukų, bitučių, boružėlių tema.

gimtadienis4gimtadienis3

Kostiumai. Mano dukros labai mėgsta personalizuotas šventes, todėl visada pasistengiu gimtadieniui joms kažką pritaikyti, paruošti, kad jaustųsi kaip tikros herojės. Šį kartą užduotis nebuvo labai sudėtinga: bitė ir boružė. Aprangas radau labai lengvai, ir planuoju jas dar ne kartą panaudoti.

Mano patarimas: kitos mamos taip pat ieško, perka, siūna kostiumus įvairiausioms vaikiškoms šventėms, tad tikrai galite rasti pačių nuostabiausių kostiumų nedidelėmis kainomis tiek fiziniuose, tiek internetiniuose mamų turgeliuose. Taip pat – jau nebereikalingą kostiumą visada galite parduoti, galbūt, kažkas kaip jo ieško vaikų darželio karnavalui ar kitoms šventėms.9Linkiu ir jums nepamirštamų švenčių,

Bitė Gabrielė