Neabejoju, kad jūsų (kaip ir mūsų) šeimose šventės niekuomet nesiliauja. Vos atšvenčiate kurio nors šeimos nario gimtadienį, žiūrėk, jau reikia suskubti ruoštis kitam. O dar jei tai kokia ypatinga mažųjų šventė, pirmas gimtadienis ar krikštynos, norisi ne tik gerai praleisti laiką, bet ir surengti ją taip, kad galėtumėte ilgai džiaugtis jaukiais prisiminimais.

Kai pradedame organizuoti šventę, greičiausiai jau turime visa sąrašą dalykų, kurie mums svarbūs ir apie kuriuos dera pagalvoti, tačiau šio sąrašo viršuje stovi pirmas darbas – pakviesti svečius. Prisipažinsiu, kad šis darbas man yra vienas gražiausių ir maloniausių. Kvietimas, kad ir koks jis būtų (video žinutė, persiųsta el. paštu, popierinis atvirukas ar bet kokia kita jūsų unikali idėja), suteikia toną visai šventei. Gavę tokią jūsų žinutę, svečiai pajunta, kokios šventės laukti ir tikėtis, tai tarsi pirmas entuziastingas džiaugsmo pojūtis.

Taip plepėti galėčiau dar labai ilgai – man pasiruošimas šventei turbūt dar smagesnis, nei ji pati, tačiau skubu jums pristatyti žmogų, kuris šioje srityje yra tikras profesionalas. Kalbiname Liną, kūrybinio ženklo LinDeco įkūrėją, kuriančią nuostabius, elegantiškus ir ypatingo kruopštumo popieriaus dirbinius šventėms.Lina, labai įdomu, kaip susidomėjote šia kūrybos rūšimi, galbūt tai prasidėjo, kai pati ruošėtės kokiai šventei, o gal radote įkvėpimo kitur?

Viskas prasidėjo nuo to, kad prieš trejus metus susilaukiau nuostabios dukrytės. Ji ir buvo įkvėpimas, kuris paskatino mane pasukti į rankdarbių platybes. Artėjant pirmajam dukrelės gimtadieniui pradėjau galvoti, kad reikia gražių rankų darbo kvietimų. Ir juos gaminau ne aš. Jie buvo nepakartojami ir nuo tos dienos mano pirkinių sąraše (tuo metu buvau susidomėjusi dekupažu) vis atsirasdavo įvairių priemonių kvietimų gamybai (įvairiaspalvis dekoratyvinis popierius, skylamušiai, kirtimo mašina, milijonas kirtimo formelių ir .t.t.). Artėjant dukros krikštynoms pasiryžau – kvietimus į jas gaminau pati! Tai buvo pirmas mano darbas, o vėliau, pagavusi įkvėpimui, apdovanojau gimtadienio atvirukais ir visus draugus bei artimuosius. Ir štai jau antri metai, kaip esu popieriaus karalystėje, o pagrindinė mano inspiratorė bei mūza yra mano dukra.

Per tuos du metus gimė mano internetinis puslapis, kuris vis dar yra tobulinamas www.lindeco.lt bei elektroninė parduotuvė ETSY platformoje (kuri skirta rankų darbo gaminių pardavimui visame pasaulyje)  .

Sakykite, ar dažnai klientai ateina su konkrečia vizija? Ar lengva išpildyti jų svajones? O gal labiau mėgstate, kai galite nevaržyti savo kūrybinių užmanymų?

Dažniausiai taip. Iš tiesų, tada, kai klientas žino, ko nori, yra labai lengva dirbti. Jei, tarkime, šventės tema yra meškučiai ir spalva melsva, tai labai greitai susidėlioja ir pats maketas. Tokių progų, kai galiu nevaržyti savęs ir kurti tai, ką sugalvoju, deja, bet pasitaiko retai. Tada būnu nepaprastai laiminga, nes galiu įgyvendinti idėjas, kurių mano galvoje tūkstančiai ir kurioms, kaip visada, pritrūksta laiko.

Įdomu, ar dažniau sulaukiate užsakymų didelėms šventėms: krikštynoms,vestuvėms, ar visgi populiaru stilingai svečius kviesti ir į mažesnius pasibuvimus, pavyzdžiui, gimtadienius?

Dažniausiai žmonės užsako kvietimus į vestuves bei krikštynas. Teko gaminti ir kvietimus jubiliejams. Užsienyje populiarūs 1-ojo vaiko gimtadienio šventės kvietimai, jau nemažai teko gaminti kvietimų būtent į jas.

Ar pastebite, kad šiais metai vyrautų tam tikros spalvos, stilius, motyvai? Ar dažnai jie keičiasi, o gal klientai dažniausiai pageidauja klasikinių sprendimų?

Klasika visada lieka klasika: meškučiai, zuikučiai, mėlyna bei rožinė, tai, kas visada buvo, ir turbūt bus populiaru. Šiemet viena iš naujesnių spalvų, tai žalsvos bei pilkos spalvų deriniai. Ypač populiaru vestuvėse. Kadangi savo gaminius parduodu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, tai skoniai, spalvos, temos gan dažnai skiriasi. Tarkime, labai populiari ir niekada neišeinanti iš mados  – karališka pirmojo gimtadienio šventė: mergaitėms – princesių, vienaragių ir fėjų temos. Lietuvoje taip pat populiarūs meškučiai ir angeliukai.

Šiais metais viena iš naujų tendencijų  vaikų šventėse – vėjo malūnėliai ir oro balionai, na ir, žinoma, pastelinės spalvos. Populiariausias spalvas kiekvienais metais apsprendžia „PANTONE“ skelbiamos metų  spalvos. Todėl dauguma gamintojų ir kūrėjų orientuojasi būtent į šias spalvas.O ką Jūs, kaip profesionalė, patartumėte mamoms besiruošiančioms šeimos šventėms?

Visų pirma, patarčiau pradėti planuoti kiek įmanoma anksčiau. Kaip žinia, daugiausiai krikštynų bei vestuvių būna vasaros metu. Todėl visi kūrėjai ir gamintojai būna užversti užsakymais. Jei renkatės rankų darbo dekoracijas, kvietimus ar kitus švenčių akcentus ypač svarbu juos užsakyti kiek įmanoma anksčiau. Rekomenduočiau juos užsakyti prieš 2–3 mėnesius.

Jei žinote, ko norite, būtinai viską išdėstykite kūrėjui. Kiekviena smulkmena svarbi, tam kad nebūtų nesusipratimų ir nusivylimų. Aš praktikuoju pavyzdžio pagaminimą, kuris klientui nieko nekainuoja. Tada būna paprasčiau tiek man, tiek klientui diskutuojant ir derinant visus akcentus. Kaip žinia, rankų darbo gaminiai kainuoja brangiau, todėl jei nusprendėte pasirinkti būtent tokį kvietimą, turite suprasti, kad jis atitinkamai ir kainuos. Kainą įtakoja tiek pats rankų darbas, tiek, žinoma, naudojamos medžiagos. Tačiau, kad ir ką pasirinktumėte, svarbiausia šventėje – gera nuotaika!Lieknos Bitės ne tik gavo krūvą vertingų patarimų, bet LinDeco  taip pat sukūrė mūsų šventei ypatingus rankų darbo kvietimus. Mūsų kvietime vyrauja populiariosios, Linos minėtos, žalsvos ir pilkos spalvos, o kvietimo akcentas – oro balionas, kuris dominuos visoje krikštynų švenčių tematikoje (juk tokio amžiaus, kaip mūsų dvimetinukas, vaikams balionai – didžiausiais džiugesys). Beje, mes, kaip ir daugelis, šventei ruošiamės paskutinę minutę, tačiau Lina sutiko mums pagelbėti ir itin operatyviai paruošė mums reikalingus kvietimus. Beje, ji taip pat pasirūpino ir teksto maketavimu, spausdinimu bei kruopščiu apipavidalinimu. Džiaugiamės, kad kūrėja įprasmino mūsų šventei svarbią stilistiką: eleganciją (kvietimą puošia itin dailus „nėriniuoto“ popieriaus kraštelis), saikingumą (jokių nereikalingų detalių) ir originalumą. Tikimės, kad šie kvietimai ne tik pradžiugins mūsų svečius, bet ir liks labai gražiu atsiminimu mūsų sūneliui, nugulusiu jo daiktadėžėje.