Tais senais laikais, kuriuos tik galiu prisiminti, kartą vėlyvą rudenį močiutė, grįždama iš kelionės į Ameriką, lauktuvių anūkams parvežė neregėtų nematytų kartonininų Advento kalendorių su atsidarančiais popieriniais langeliais ir viduje pasislėpusiais forminiais šokolado gabalėliais. Viskas būtų nuostabu, jei ne faktas, kad man, tuo metu dar nedidelei mergaitei tokio nekliuvo, juk močiutės akimis dar buvau tokiam per maža. Kas galėtų pagalvoti, kad ši nuoskauda mane persekiojo ilgus metus iki pat tada, kai Lietuvoje tokie taip pat pasirodė. Nuo to laiko mane, dar tuomet tik būsimas, vyras kasmet džiugindavo gruodžio pradžioje padovanodamas po spalvotą šokoladinį kalendorių.Ši tradicija mūsų šeimoje taip prigijo, kad kasmet vyras stengiasi padovanoti Advento kalendorius visai mūsų išaugusiai šeimai taip anksti, kai tik jie pasirodydavo rinkoje. Tačiau, kai šeimoje atsirado mažų vaikų, supratau, kaip norisi, kad mielos smulkmenos būtų ne tik skanios, bet ir sveikos. Tad šiais metais savo šeimai rengiu ypatingą staigmeną – labai spalvingą ir skanėstais gausų dovanų kalendorių. Kaip ir viską šiame šiuolaikiniame gyvenime, jį pastebėjau internete ir supratau, kad tai būtent tai, ko linkiu savo šeimai – sveikas ir gėrybių pilnas naujasis „Super Garden“ Advento kalendorius.

Labiausiai jį troškau padovanoti savo vyrui, kuris jau beveik 10 metų džiugina mane dovanomis kiekvieną Advento laikotarpį (o be to, vaikams esu priruošusi ir daugiau džiugių siurprizų). Be to, negaliu patikėti savo akimis, bet visai neseniai jis kiekvieną rytą nusprendė pradėti nuo košės dubenėlio. Net pats didžiuojasi, kai sulaukia aplinkinių pagyrų dėl suplokštėjusio pilvuko ir gali džiaugtis didesniu energijos kiekiu. Tad mano ruošiama staigmena jam bus ideali – kiekviename „Super Garden“ kalendoriaus skyrelyje slepiasi po vis kitą liofilizuotų (šaltyje džiovintų) skanėstų indelį. Tai ir uogos, ir vaisiai, ir net daržovių granulės, kurios laukimo laikotarpiu padės kiekvieną rytą pradėti skirtingai bei labai skaniai.

Skubu priminti, kad taip paruoštos (liofilizuotos) gėrybės išlaiko didžiąją dalį vertingųjų maistinių medžiagų, o taip pat yra labai skanios (mano keturmetis labai mėgsta vienintelį patiekalą, kurį jis moka paruošti – natūralų jogurtą su liofilizuotų uogų milteliais, viską tereikia sumaišyti tarpusavyje). Beje, indeliai visai nemaži, tad tokio kalendoriaus dovanomis galėsime džiautis visa šeima. Neabejoju, kad mūsų šeimoje kalendorius sulauks didelio pasisekimo, o aš būsiu pirmoji, kuri nustebins dovanomis savo vyrą ir berniukus.

Su įkvėpimu laukti gražiausių žiemos švenčių,

Lieknos Bitės