Vasara jau žengia į pabaigą, tad neabejojame, kad ir jūsų šeimos per pastaruosius mėnesius patyrė daugybę gražių įspūdžių, o gal net, kaip ir mes, surengė keletą jaukių šeimos švenčių. Ši vasara mūsų šeimos ketveriulei buvo tarsi „darbymetis“ mat nuo mažiausio iki didžiausio visi plušome besirengdami mūsų jauniausiojo šeimos nario ypatingai šventei – krikštynoms.  Gamtos ratas taip surėdytas, kad, štai, vienos šeimos vaikai ūgteli, o kitos, žiūrėk, susilaukia naujo vaikelio ir viską pradeda nuo pradžių. Taip ir mūsų skaitytojų tarpe, neabejojame, kad atsiras vis naujų šeimų, kuriuos ištiks malonūs švenčių rūpesčiai ir kurie, ieškodami idėjų, užklįs ir į mūsų švenčių rubriką, tad šiame straipsnyje labai norime pasidalinti tuo, ką patyrėme ir atradome mes, kad jūsų šventiniai rūpesčiai būtų ne varginantys, o tik malonūs.

  1. Pirmas dalykas, kuriuo turėsite pasirūpinti – šventės idėja. Tai pagrindas, jei norite, kad šventė būtų darni, kryptinga, tai mintis – kurią norite pasakyti savo svečiams ir atsiminimas, kurį paliksite savo vaikui. Niekas neverčia jūsų rinktis konkrečios šventės spalvos ar tam tikrų elementų, nes rengiant šventes jokių taisyklių būti negali, tačiau jei turite viziją – būtinai jos laikykitės. Mes pasirinkome oro balionų temą, nes manome, kad ji atspindi tai, ko linkime krikštukui – sklandžiai pradėti savo gyvenimo skrydį.
  2. Vieta ir laikas. Šiais dalykais būtina pasirūpinti laiku. Nuspręskite, šventę rengsite namie ar sodyboje, kiek artimųjų kviesite, kur atliksite krikšto ceremoniją ir kitas svarbias detales. Mes labai pavėlavome rinkdamiesi bažnyčią, tad turėjome nemažai streso, kuris gerokai gadino kitus mūsų planus.
  3. Kai jau žinosite tikslų šventės laiką ir vietą, nepamirškite pakviesti svečių, kurie, žinodami apie šventę iš anksto, turės daugiau galimybių sudalyvauti. Apie tai, kaip rinkomės kvietimus, rašėme ČIA.
  4. Artėjant šventės datai, kai jau apytiksliai bus aišku, kokio dydžio bus pagrindinis šventės dalyvis, pradėkite rūpintis rūbeliais. Mes saviškius išsirinkome iš Liline Kids. Kadangi šventę planavome rugpjūčio viduryje, kai oras neretai būna karštas (o mums teko ištverti net 31 laipsnių karštį), nusprendėme krikštuką papuošti lininiais drabužėliais, su kuriais jam nebūtų karšta, o drauge, ši medžiaga labai tinkama pačiai krikšto progai. Beje, mūsų marškinėliai labai praktiški, galima dėvėti tiek ilgomis rankovėmis, jei karšta, tiek ryškiomis juostelėmis susegti ir padaryti trumparankoviais. Savo krikštuko aprangoje norėjome matyti ir puošnios baltos spalvos, ir ryškesnių detalių, tad pasirinkome baltų marškinėlių ir žydrų kelnių komplektuką prie kurių derėjo tokios pat spalvos peteliškė. Tokia pat peteliške Liline Kids papuošė ir mūsų vyresnjį sūnų, kuris ja ypač džiaugėsi. Mums labai pasisekė, kad pas šią kūrėją radome jau pasiūtų derinukų, tad mums tereikėjo išsirinkti patikusį variantą ir labai greitai jis atkeliavo pas mus.
  5. Išsirinkę rūbelius, nepamirškite ir kitų krikšto atributų: skraistės ir krikšto žvakės. Skraiste mums rūpintis jau nebereikėjo, mat ji buvo likusi nuo vyresnėlio, o krikšto žvakė buvo vienas iš mūsų plano punktų. Iš pradžių buvau nutarusi rinktis visiškai paprastą baltą žvakę, nes manęs visai neviliojo blizgios ar perkrautos specialiai krikštynoms skirtos, tačiau, kai netyčia aptikau Wood deco darbus, labai greitai persigalvojau. Kūrėjai taip pat pasakoja, kad anksčiau gamindavo įvairius medžio dirbinius, bet vėliau, kai pačių sūnui ieškojo krikšto žvakutės ir nerado to, ko norėjo, pradėjo gaminti patys ir netruko sulaukti didelio susidomėjimo. Ir nenuostabu kodėl, jų dekoruotos žvakės labai saikingos, puoštos nėriniuotomis juostelėmis, pastelinėmis spalvomis, labai derančios bažnytinėje aplinkoje ir papuošiančios svarbiausią šventės dalį.
  6. Dekoras. Tai viena mėgstamiausių Lieknų Bičių temų. Apie tai jau kalbėjome keliuose straispniuose, bet turime pasidžiaugti ir dar keliais mūsų šventę labai papuošusiais dekoratoriais.

Kadangi savo šventei pasirinkome oro balionų temą, vieną jų rengėme ir savo sode: prie didelės pintinės pririšome visą puokštę heliu pripildytų balionų. Šia puokšte pasirūpinti mums padėjo švenčių dekoratorius Ponas Balionas.

Jis, išklausęs mūsų norus,  rekomendavo, kad gražiausiai atrodytų 30 įvairiaspalvių balionų puokštė. Kad jūs būtumėt matę, koks sužavėtas buvo mūsų vyresnysis sūnus, netikėtai anksčiau laiko aptikęs paslėptą balionų šūsnį, o mažiukui tai buvo staigmena jau šventės rytą, kuri labai palengvino pačią fotosesiją, nes beliko tiesiog užfiksuoti laimingus vaikų veidus ir žaidimus.

Suaugusiųjų zoną puošėme taip, kaip labiausiai mėgstame, gyvomis gėlėmis. Mūsų jau partnere tapusi floristė Gabrielė (GP gėlės ir dekoras) parinko nuostabią šviežių gardelių puokštę, kuri labai papuošė stalą, o vėliau saldumynų zoną. Gabrielė visada mums duoda kruopščius nurodymus, kaip pasirūpinti jos gėlėmis, juk su meile jas augina pati, tad prireikus esame garantuotos gėlių šviežumu.

Vaikų zoną papuošė mūsų geri bičiuliai Bobodeko, kurie mums pagelbėja jau ne pirmą kartą. Tereikia jiems papasakoti šventės temą ir spalvų gamą ir dėžėje sutelpa viskas, ko reikia papuošti vaikų stalui ir aplinkai. Jų paruošti užkandžių smeigtukai, spalvoti maišeliai, šiaudeliai labai pradžiugina vaikus, kuriems net seilės tįsta pamačius tokias gražias vaišes. Bobodeko taip pat pasirūpina ir spalvotomis girliandomis, kuriomis lengva net namų zoną paversti pačia tikriausia švenčių erdve.

  1. Neabejojame, kad suaugusiųjų užkandžiais pasirūpinti lengva, tačiau jauniems tėvams dažnai iškyla klausimų, ką daryti su vaikų vaišėmis. Mes patariame vadovautis keliomis taisyklėmis. Ant stalo būtinai padėkite šviežių vaisių ir uogų. Mes juos subėrėme į spalvotas popierines stiklinaites (vaikų stalo puošmenomis pasirūpino www.bobodeko.lt) kiekvienam vaikui atskirai ir šis užkandis nuo stalo tiesiog dingo. Pasirūpinkite ir šiek tiek sotesniu maistu, kurį lengvą valgyti vaikams, pvz. mėsiškais keksiukais ar pyragėliais, kuriuos lengva paimti. Nepamirškite ir gėrimų, tradiciškai renkamės sultis ir vandens grafiną su spalvingais šiaudeliais. Vaikams taip pat patiks lengvi užkandžiai: spraginti kukurūzai be priedų, lazdelės ir pan. Nepersistenkite, paprastai vaikams vaišių nereikia daug, nes labiausiai šventės metu jiems norisi žaisti.
  2. Nepamirškite suplanuoti ir veiklos, ką veiksite su svečiais šventės metu. Apie tai skaitykite ČIA.
  3. O galiausiai, pasirūpinkite kokybišku visų šventės akimirkų įamžinimu. Mūsų šventę įamžino Simona Korop Photography. Fotografė Simona kruopščiai derino su mumis fotosesijos detales, lanksčiai prisitaikė prie mūsų mažųjų miego grafiko ir kitų šventės aplinkybių. Rekomenduojame 100 procentų!

Tikimės, kad mūsų patarimai padės jums nepasiklysti šventinėse rūpesčių džiunglėse.