Pamenu, koks įvykis buvo pirmasis mano sūnaus gimtadienis, kaip iš anksto sukviesti svečiai, suplanuotos vaišės ir kruopščiai atrinktas dekoratyvus popierius papuošimams. Jau nekalbu, kiek streso kėlė mintys apie blogą orą, ligas, kurios galėtų sutrukdyti šventei ar negalėsiančius dalyvauti svečius. Tačiau tuo pačiu pirmą kartą patyriau, koks džiaugsmas užplūsta, kai viskas suderinta ir gražu, o minties vizija virsta tikrove, o dar svarbiau, kaip nudžiunga vaikas, gimtadienio rytą radęs savo mėgstamiausius dalykus.

Nuo tos idiliškos pirmosios šventės prabėgo dar 7 gimtadieniai, per kuriuos buvo visko: ir metų, kai jubiliatas gimtadienio rytą prabunda su 38 laipsnių temperatūra, ir kai dauguma svečių, pasikeitus planams, tiesiog nebegali atvykti, jau nekalbu apie mažus incidentus, kai šventės kaltininkas atsikelia prastos nuotaikos ar kiti dalyviai ignoruoja mano sugalvotas atrakcijas. Pasikeitė ir mano pačios situacija, kai dėl griūte užgriuvusių karjeros reikalų tiesiog nebegaliu kiekvienai šventei atiduoti bent savaitės savo laiko.

Taigi, po ilgos įžangos papasakosiu, kaip šventei pasiruošti greituoju būdu. Visa, apie ką jums reikia pagalvoti – tai MAISTAS, LINKSMYBĖS ir DEKORAS (šiame straipsnyje nekalbu apie tai, kaip užimti suaugusius svečius, nes tik jums spręsti, ar juos vaišinsite dešimčia mišrainės rūšių ir alkoholiu, ar tiesiog užsakysite picą).

MAISTAS

Pabandykite mane įsivaizduoti geras dvi dienas triūsiančią virtuvėje ir gaminančią įvairiausius pyragėlius, kuriuos šventės rytą laistau lydytu šokoladu, bei dar dešimt gražiausių formų skanumynų. Vėliau juos kuo gražiausiai sudėlioju į madingus bokštelius, o atvykus svečiams… stebiu, kaip mano ilgas darbas per 10 minučių tampa visiška netvarka su išlaistytomis sultimis ir balose besivartančiais grožiais. Todėl pirmas dalykas, kurį noriu patarti visoms mamoms – vaikams vaišių reikia išties nedaug, tačiau jos turi būti mėgstamos daugumos vaikų, lengvai paimamos ir neteplios.

Tegu jūsų vaikų stalą papuošia kas nors tinkamo užkąsti (galbūt kai kurie  iš vaikų atvyks nevalgę) – mūsų šventėje tai buvo lėktuvėlių formos picos. Jei galvojate, kad jas pagaminti užtruksite – tikrai ne! Šventei prigriebiau jau paruoštą picos tešlą, kurią supjausčiau specialia formele, o priedams pasirinkau tik sūrį ir pomidorus – užtrukau apie 10 minučių!

Nepamirškite ir ko nors saldaus. Puiki idėja – vaisiai ledų vafliuose. Vaikai negaus cukraus bombos, tad vėliau nelakstys kaip prisukti, tačiau toks užkandis bus labai patogus neštis rankoje, jį mėgs dauguma vaikų ir beveik visi dėl sveikos mitybos išprotėję tėvai. Paruošiau per 5 minutes!

Sūrūs užkandžiai. Jiems taip pat rinkitės paprastus, vienos ar dviejų rūšių užkandžius. Mės mėgstame nesaldintus kukurūzų spragėsius, kuriuos sudedu į teminius vienkartinius puodelius, kuriuos taip pat patogu paimti į rankas.

Tortas. Neturite laiko – nesijaudinkite, ruoškite želė tortą! Pasiruoškite kelių spalvų žele ir induką uogų, man pasisekė, kad tortą ruošė močiutės, bet manau tokį bučiau paruošusi per pusvalandį. Pamirškite apie figūrėlių lipdymą iš cukrinės masės (aha, vienais metais išbandžiau ir tai – daugiau tam nebesirįžtu), įsmeikite porą mažų vėliavėlių ir išsirinkite spalvotą žvakutę, o gal net šventinę liepsnelę (taip, jos gal ir netinka prie jūsų dekoro, bet labai patinka vaikams) ir dauguma vaikų liks tikrai patenkinti (jei jūsiškis visus metus svajojo apie kokį forminį tortą, tai jau kita kalba, bet maniškiai visada likdavo patenkinti mamos eksperimentais). Beje, tokį tortą galės valgyti ir vaikai alergiški pienui, kiaušiniams, riešutams, glitimui.

Gėrimai. Šių metu atradimas – braškinis vanduo! Į indą pripilkite vandens ir braškių gabalėlių. Vaikai tokio vandens išgeria dvigubai daugiau, mat vis stengiasi, kad į jų stiklinę įkristų ir braškinis gabalėlis, o taip nutinka tik vandens į stiklinę įpylus sklidinai.

PRAMOGOS

Jūs tikrai galite paruošti vieną ar kitą žaidimą, tačiau neplanuokite, kad vaikus reikės užimti visą laiką. Palikite jiems atskiro laiko tiesiog laisviems žaidimams. Taip pat palikite pakankamai laiko ir torto įteikimo-žvakučių pūtimo ceremonijai, nes vaikams tai labai svarbu, juk visus metus skaitydami knygutes apie gimtadienį, laukė būtent šio momento. Laiko prireiks ir dovanų išpakavimui, jei tai darysite šventės metu. Likusį laiką galite užsiimti nedidelėmis pramogomis: burbulų pūtimu, piešimu ant veidukų, šokinėjimu ant batuto, balionų mūšiu.

DEKORACIJOS

Pasirūpinkite, kad jos būtų lengvai pritaikomos, nes gimimo dienos rytą tenka nemažai improvizuoti. Pasiruoškite lengvai pritvirtinamą prie įvairių daiktų girliandą, teminius smeigtukus bei spalvotus indus ir tai bus visa, ko reikės vaikams. Galima tokias dekoracijas gaminti patiems (užtruksite kol jas pagaminsite, bet galbūt tokias nuspręsite pasilikti ir atminimui) arba panašiomis išlaidomis tiesiog užsisakyti. Už kelis eurus prekybcentryje įsigijau spalvotų popierinių indų ir staltiesę, o iš www.bobodeko.lt užsisakiau porą girliandų ir įvairiausių dydžių smeigtukų, šiaudelių lėktuvėlių-mašinėlių tema (šioje parduotuvėlėje, ruošiantis gimtadieniams, užsisakome jau ne pirmą kartą, tad garantuojame, kad gausite tai, ko tikėjotės ir svarbiausia laiku). Beje, verta dekoracijų pasirūpinti didesniu kiekiu, nes jos praverčia užsukus netikėtiems sveikintojams praėjus gimtadieniui ar nešant vaišes į darželį.

Nors pasiruošimui užtrukau tik valandą (aišku, į šį laiką neįtraukiau iš vakaro buvusio apsipirkimo parduotuvėje ir dekoracijų rinkimosi el. parduotuvėje), mano trimetis buvo absoliučiai patenkintas: rytas, pradėtas dekoruotais pusryčiais ir šūsnimi balionų, popietė su keliais artimaisiais ir linksmybėmis bei mėgiamiausi užkandžiai su mylimais lėktuvėlių akcentais.

Linkiu ir jums linksmybių, kurios keli džiaugsmą, o ne galvos skausmą,

Lieknos Bitės