Ar kada svajojote surengti šeimos šventę, kuri būtų jauki, sukviestų artimiausius žmones ir užburtų savo paprastumu, bet drauge ir grožiu? Galvojate, kad patiems viską suorganizuoti taip, kad viskas primintų žurnalų puslapius, neįmanoma? Visai ne! Tereikia šiek tiek pasistengti, apgalvoti mažas smulkmenas ir suburti artimiausius draugus ar giminaičius.

Skubame jums papasakoti, kokie švenčių dekoro vėjai siaučia pasaulyje, kad jums ruošti savo tobulą vasaros šventę būtų lengviau.

Gėlės. Būkite tikri, jūsų šventei jų reikia. Net viena daili puokštė papuoš jūsų stalą ir suteiks šventei puošnumo ir prabangos. Švenčių ekspertai sako, kad vis dar labai madinga šventes puošti pastelinių atspalvių puokštėmis iš sodo gėlių, pavyzdžiui: bijūnų, stambių žiedų rožių ir jas derinti su žaluma. Šviesias puokštes pagyvins keli ryškesni akcentai. Gėles itin madinga merkti skaidraus stiklo vazose, kurių formos gali būti kuo įvairiausios: nuo klasikinių vazų iki skaidrių išraiškingų butelių.Mūsų šventei puokštę sukūrė Gabrielė iš GP gėlės ir dekoras, kuri jau daug metų augina lietuviškas gėles: bijūnus, kardelius, jurginus ir iš jų kuria nuostabias puokštes krikštynoms, vestuvėms bei kitoms šventėms. Gabrielė, sukūrusi mums puokštę patikino, kad gėlės ką tik iš jų sodo, tad gėlėmis dar kurį laiką džiaugėmės ir po šventės.Vaišės. Jei ir savo šventę rengiate vasarą, nepamirškite šviežių vaisių, daržovių, kurie atrodys spalvingai ir gaiviai. Pasirūpinkite ir saldėsiais, tortą puoškite šviežiomis uogomis, vaisiais. Šiuo metu ant bangos „nuogi“ tortai, kurie tik ir kviečia būti suvalgyti.Svečiai džiaugėsi, kad mūsų šventės vinis – tortas buvo ne tik įspūdingo grožio, bet ir labai skanus, purus, lyg namie keptas. Beje, jį mums paruošusi Giedrė pasislėpusi už Šokoladinės svajonės pavadinimo, ne tik kepa neišpasakytai gardžius kepinius, bet ir rašo savo blogą apie juos, todėl galėsite ne tik akis paganyti, bet ir sužinoti saldžių paslapčių.Stalo dekoracijos. Šiemet ypatingai populiarūs gamtos motyvai, natūralios medžiagos. Mes stalą puošėme natūralaus lino, gėlėmis margintomis servetėlėmis, o patį stalą dengėme natūralių atspalvių staltiese, mat norėjome progai suteikti iškilmingumo, tačiau pasaulyje šiuo metu labai populiaru stalo (ypač medinio, nepaslėpta faktūra) išvis nedengti staltiese, tik atskirai kiekvienam svečiui vietą paruošti šventiškiau, pasitelkiant servetėles, šventiškus indus, stalo įrankius ir popierinius akcentus (vardo korteles ar švenčių meniu).Jei esate pakankamai nagingi, būtinai pasigaminkite medinius rąstinius padėkliukus ar kitus medžio akcentus, kurie šiemet dažnai derinami net ir su itin prabangiu stiliumi ir akcentais.

Aplinkos dekoracijos. Šiemet šventes populiaru švęsti ne tik prabangiose salėse ar sodybose, bet ir galiniuose sodo kiemeliuose (tam užsienyje yra net atskiri idėjų rinkiniai), kuriuos nesunku įrengti itin jaukiai. Paruoškite svečiams minkštų pagalvėlių, šiltų pledų, uždekite keletą žvakių ar, kaip mes, keletą lempučių girliandų, ir jūsų svečiai nė nenorės išsiskirstyti. Itin gražu kiemus puošti stambių lempučių girliandomis, jų užuolaidomis (daug idėjų ir viską apie jas galite rasti puslapyje www.sventinesgirliandos.lt), o mes jomis papuošėme šventės palapinę.Kad šventei suteiktumėte individualumo, o svečius paragintumėte prisiminti gražias šeimos istorijas, namus galite papuošti senomis nuotraukomis, kurias galite tiek dėlioti stilinguose rėmeliuose, tiek suverti ant paprasčiausios virvelės.

Gražiausių švenčių linkėdamos,

Lieknos Bitės