Koks paradoksas: net jei patys organizuojate šventes ir tikitės gauti dovanų, švęsdami ypatingas šeimos šventes, neretai pagalvojame ir apie dovanėles svečiams, o taip pat ir svarbiems artimiesiems. Aišku, nėra nė vienos švenčių taisyklės, kuri apibrėžtų, ką jūs privalote daryti ar ko ne, tačiau jei ir jūs, kaip mes, norite savo artimiesiems parodyti, kokie jie svarbūs, papasakosime apie dvi nuostabias kūrėjas, padėsiančias pasirūpinti labai jaukiomis dovanėlėmis.Nekantrauju jums pristatyti nuostabius rankdarbius gaminančią „Pelytės dovaną“. Šios kūrėjos paprašėme sukurti mūsų sūnaus krikštynų dovanėles svečiams. Jei akylai sekate Lieknas Bites, jau žinote, kad pasirinkome šiais metais itin populiarią žaliųjų oro balionų temą, tad „Pelytės dovanai“ turėjome paruošę aiškių pageidavimų, kuriuos ji, kruopščiai išklausiusi ir išklausinėjusi, išpildė 100 procentų. „Pelytės dovaną“ pastebėjome tada, kai žvalgėmės jaukių ir nedidelių dovanėlių svečiams ir pastebėjome, kad ji tikra šios srities virtuozė, siūlanti ir kai ką naujo tokiam dovanėlių tipui – dovanėles sages. Mūsų oro balionai nugarėlėje turėjo po segę, tad svečių prašėme šventės metu jomis ir pasipuošti, juk taip linksmiau, tarsi visiems suteikiamas bendrumo jausmas, o tuo pačiu vėliau lieka labai gražus prisiminimas, neužimantis daug vietos kuriame namų kampe.

Prie tokios dovanėlės beliko pridėti saujelę spalvotų saldainių bei susukti į ryšulį, perrištą kaspinu, ir džiugesys svečių tarpe garantuotas. Beje, negalime nepastebėti,  kad „Pelytės dovana“ siuva ne tik dovanėles svečiams, bet ir vairiausius daiktelius, žaislus, kurie pradžiugins ir lankomą naujagimį ar net paaugusį vaikelį (aš jau nužiūrėjau pasiūtų herojų seriją, kuri pakylėtų mano dičkį virš debesų ir taip pat minkštų žaisliukų kolekciją maisto tema, kuri būtų puiki idėja dovanai kitos Bitės mergytei). Tad drąsiai rekomenduojame – pas šią auksarankę rasite idėjų visoms mažųjų (o gal ir didelių, jei tik turite fantazijos) šventėms.

Šventės metu apdovanojome ne tik svečius, bet ir krikštatėvius, kuriems tradiciškai norėjosi įteikti ir ką nors, liksiančiu gražiu (o gal net praktišku) atsiminimu. Kadangi šventės metu stengėmės puoselėti šviesų ir lengvą stilių, čia visai nebūtų derėję mediniai šaukštai ar siuvinėti rankšluosčiai (juk jokių tautiškų akcentų taip pat nebuvo), tad ieškojome ko nors originalaus ir neįpareigojančio. Kadangi pati labai mėgstu daiktus, prie kurių prisiliečia žmogau rankos ir mintis, pamaniau, kad šiai progai ypatingai tiktų keramikos dirbinys, tad čia mums į pagalbą atskubėjo „Keramiko dienoraštis“. Po šiuo pavadinimu slepiasi žavi būsimoji mamytė, kuri sako, kad jai be galo pasisekė, nes jos darbas – kartu ir hobis (ir tai tikrai jaučiasi jos darbuose). Ši kūrėja ne tik yra baigusi keramikos specialybę, bet ir studijavusi Paryžiuje, o šiuo metu darbuojasi Amatų gildijos dirbtuvėse bei veda edukacinius užsiėmimus suaugusiems ir vaikams. Be šios veiklos, keramikė pildo ir individualius norus, kurie neretai būna įvairūs šventėms skirti daiktai, tad jos dirbtuvėse tikrai rasite šeimos židinių, žvakidžių, angelų, krikštynų taupyklių, o taip pat ir praktiškesnių dovanų: vazų, dubenėlių, puodelių, kuriuos klientai renkasi gimtadieniams bei panašioms progoms. Pati kūrėja šypsosi pasakodama, kad darbai su paukščiukais ir širdimis jau turbūt taps jos vizitine kortele.

Vieną tokį elegantišką rinkinuką krikštynų progai išsirinkome ir mes. Pagalvojome, kad gražiausia bus, jei krikštukas savo krikšto tėvams padovanos tai, ką labiausia mėgsta pats – uogų sklidiną dubenėlį, o jei šis dar papuoštas elegantiškais ir šviesiais motyvais, sėkmė – garantuota! Neabejojame, kad uogoms dingus, toks daiktelis nerinks dulkių, juk jį galima ir toliau praktiškai panaudoti patalpinant jame saldumynus ar kitus norimus dalykus.

Linkime ir jums ieškoti tokių dovanų idėjų, nuo kurių džiugesiu užsikrėstų kiekvienas jas gavęs.