cofNebijokite, mūsų namuose dar nestovi Kalėdų eglė ir šventinės dekoracijos dar guli giliai sandėliuke, bet įvairiausi šventiniai dalykėliai jau tyliai keliauja į mūsų namus ir paslėpti laukia savo laiko. Jau pasimokėme, kiek daug streso kelia lėkimas laukimo laikotarpiu, jei visus darbus tenka atlikti iš anksto: supirkti dovanas, pasirūpinti advento užduotimis vaikams, namų jaukumu, paruošti kalėdinius kostiumus ir… mamų darbų sąrašas tiesiog nesibaigiantis. Tad šiais metais viską, ką reikėjo užsakyti iš anksto, jau atlikau ir dabar nekantriai laukiu kuomet viskuo beliks džiaugtis.

Kartu su įvairiausiais siuntiniais (advento smulkmenėlėmis, kalėdinėmis dovanomis) į mano namus atvyko ir Kalėdų Senelio laiškai mūsų mažiesiems. Šią tradiciją (gauti kalėdinius laiškus), savo šeimose jau turime trečius metus, bet pirmą kartą užsisakėme iš „Zuikio pašto“. Mus jie patraukė būtent tuo, kad kiekvienas vaikas gauna būtent jam rašytą laiškelį. Atrakcija smagi nuo pat pradžių: užsiregistruojame šventinėje svetainėje www.zuikiopastas.lt , kur mus pasitinka didžiulis, likusį iki Kalėdų laiką skaičiuojantis, laikrodis, ir pasirenkame, kam siųsime laiškelius (juos galime sukurti ir vyrui ar žmonai, bet mes išbandėme skirtus vaikams). Kad laiškas būtų personalizuotas, iš pradžių užpildome anketą apie kiekvieną vaikutį, pažymime jo vardą, ką jis mėgsta, ką naujo išmoko šiais metais, kaip praleido metus, ko tikisi iš Kalėdų Senelio. Pamenate, kaip sakėme, kad ši staigmena privers vaikus pasitempti? Taigi, viena iš skilčių yra apie tai, ko vaikutis nelabai mėgsta, tad Kalėdų Senelis paragina vaiką būti tvarkingesniu, atidesniu mažajam broliui, atidžiau plautis rankytes ar kas tik aktualu jūsų šeimai. Manau, kad vaikus labiausiai veikia ne bausmės, o paskatinimai, tad Kalėdos tampa išties dėkingu laiku, kai stebuklai ir tikėjimas tradicijomis skatina mus visus elgtis geriau. Kalėdų Senelis laiške būtinai pagirs vaikus už tai, ką naujo jie išmoko šiais metais, neabejoju, kad tai paglostys savimeilę tiek mano trimečiui, tiek penkiamečiui, nes jų abiejų išmokti dalykai svarbūs ne tik jiems ar mums, tėvams, bet buvo pastebėti net ir pačio Kalėdų Senelio.

Neabejoju, kad laiškas įtikins net ir tuos vaikus, kurie jau šiek tiek abejoja Kalėdų personažais, juk kas kitas galėtų žinoti tokius tikslius dalykus, kaip tai, koks tavo auklėtojos vardas ar kokį būrelį lankai ir net ką mėgsti žaisti namuose. Na, o dar sodresnį magijos kvapą paskleis iš šventiniais atributais puošto voko pabirusios blizgančios stebuklų dulkės.

Linkime, kad laukimo metas į Jūsų namus atneštų tik malonias akimirkas,

Lieknos Bitės