„Negi nekabinsi ant durų vainiko?“ – stebisi vyras, o man šiais metais visai nesinori traukti netikro plastikinio vainiko, taip kaip ir kitų mažai dvasios turinčių papuošimų. Visai negaila ir banalių burbulų Kalėdų eglei puošti, kuriuos vaikai panaudojo kaip kamuoliukus ir dauguma kabinimo detalių kartu su jais nušokinėjo į palovį. Mano vidinis balsas sako, kad dabar, kai mūsų namai visada užpildyti juoko ir vaikiškų išdaigų, o erdvė – daugybe smulkių detalių, žaislų ir visokiausių kitų buities reikmenų, norisi namus papildyti tik natūraliais, vaikystę primenančiais dalykais.

Štai, su vaikais visai nesunkiai susukome advento vainiką, kuris, nors ir neidealus, bet labai jaukiai papuošia stalą. Kartu savaitgaliais ketiname pagaminti ir rankų darbo žaisliukų eglutei, o keletą tokių ir įsigijome. Mano abu vaikai alergiški dulkėms,dėl to esu dar labiau užtikrinta rinkdamasi papuošimus, kurie jų nekaupia, tad ir eglutę jau kelintus metus renkamės gyvą.

Eglutės atkeliavimas į namus – didžiulė šventė, vaikai jau kurį laiką apie tai nekantraudami čiauška ir laukia, kol tikrai pakvips švente. Šiais metais kruopščiai rinkomės žaliaskarę ir net susipažinome su ja užauginusia šeimininke, kuri negailėjo patarimų, kaip išsirinkti mums tinkamiausią eglutę. Štai ką iš jos sužinojome:

„Pirmiausia reikėtų apsispręsti, kokio dydžio eglutės jums reiktų, pasimatuokite aukštį ir plotį vietos, kur planuojate įrengti eglutę. Taip pat reikėtų apsispręsti, ar norėtumėte kirstos eglutės ar vazone augintos. Labai dažnai žmonės nenoriai perka gyvas eglutes galvodami, kad taip žalojama gamta, tačiau dažniausiai gyvos eglutės yra specialiai sodinamos, genimos būtent su tikslu papuošti jūsų namus per sezonines šventes. Tam skirtos plantacijos yra specialiai metų metus puoselėjamos ir prižiūrimos, todėl nereikėtų baimintis, kad pirkdami kirstinę eglutę prisidedate prie miškų iškirtimo.  Taigi, turime du pasirinkimus – kirstinę ir vazone augintą eglutę. Kirstinei eglutei reikėtų parūpinti ir stovą, kuris turėtų vietos vandeniui įpilti ir palaikyti drėgmę. Tuo tarpu vazoninę eglutę reikėtų pastatyti ir gausiai laistyti, tad verta pasirūpinti indu, kuris išlaikytų drėgmę ir nesugadintų jūsų grindų paviršiaus.

Vazoninės eglutės privalumas yra ir tai, kad pasibaigus šventėms, galima ją padėti šaltai, saugoti garaže ar rūsyje, ir pavasarį pasodinti. Tačiau tam, kad eglutė prigytų, ją reikia gausiai laistyti tuo metu, kai ji yra šiltose patalpose bei kasdien purkšti purkštuku. Tai yra ir viena paslapčių, kaip išlaikyti ir kirstinę eglutę kuo ilgiau – gausiai drėkinti. Kita paslaptis, kurią norėtume atskleisti, parinkite eglutei vietą kuo toliau nuo šildytuvų ir kitų šildymo prietaisų, taip ji ilgiau liks nesudžiūvusi ir nenumes spygliukų.

Kitas labai svarbus aspektas – eglutės rūšis. Jų yra begalės, tačiau reikėtų rinktis dekoratyvines rūšis, nes jos yra specialiai išvestos ir pritaikytos dekorui. Pirmiausia, tokios eglutės yra vešlesnės, turi daugiau šakų ir spygliukų, jos ilgiau išlieka neišdžiūvusios, skleidžia sodresnį aromatą, rečiau pasitaiko nelygių šakų ir „plikų vietų“. Viena rūšių – kėniai arba balteglės ypatingi tuo, kad jų spygliukai visai nebyra, netgi jeigu sudžiūna. Kėniai būna aukšteni ir vešlesni nei įprastos žaliaskarės ar sidabrinės eglutės, tačiau jų ir kaina yra gerokai aukštesnė.

Pirkdami eglutę atkreipkite demesį, ar spygliai elastingi, nebyra. Taip pat pasiteiraukite pardavėjo, kada eglutė kirsta, geriausia, kad tai būtų padaryta ne anksčiau lapkričio vidurio. Taip pat galite kreiptis į www.mususodinukai.lt ir mes jums padėsime išsirinkti labiausiai tinkamą eglutę. Www.mususodinukai.lt pradės prekybą kalėdinėmis eglutėmis nuo gruodžio 2 d., tad lauksime jūsų darbo dienomis ir savaitgaliais nuo 10 iki 19 val.:

– lauko prekybos aikštelėje prie Jeruzalės Rimi, adresu Jeruzalės g. 4, Vilnius,

– lauko prekybos aikštelėje prie BIG’o, Ukmergės g. 369, Vilnius,

– lauko prekybos aikštelėje prie RIMI parduotuvės, adresu Ukmergės g. 233, Vilnius,

– lauko prekybos aikštelėje prie Liepkalnio Maximos, adresu Liepkalnio g. 112, Vilnius,

Mes, Lieknos Bitės, įsigijome mums rekomenduotas eglutes vazonuose. Eglutės be galo gražios: vešlios, purios, įspūdingos savo didumu. Skubame joms ruošti tinkamų papuošimų ir jų pašonėje ruoštis artėjančioms šventėms!

                        Linkime jums išsirinkti tokią eglutę, kuri papuoš jūsų namus!