Jei turite mažų vaikų, tai daugelis jūsų tikrai skaitėte knygą apie Kakę Makę ir netvarkos nykštuką. Viename jos puslapyje Kake Makė sako, kad lietui lyjant ji nori būti bibliotekininke, o saulei šviečiant – dviratininke, architekte ar dirbti arbatinėje. Na, ar kažkaip panašiai. Savo gyvenime aš dažnai jaučiuosi panašiai. Kai aplink tiek įdomių veiklų, dažnai jų norisi išbandyti ne vieną. Tad, kai į mūsų kiemus pasibeldžia pavasaris, man norisi tapti švenčių planuotoja.

Iki vaikų gimimo apie tokį savo pomėgį nė nežinojau, nes niekada nebuvau vakarėlių žvaigždė, tad ir savo šventes rengdavau itin kuklias. Tačiau su vaikų atėjimu pabirusios viena po kitos šventės (krikštynos, pirmieji gimtadieniai ir t.t.), atskleidė manyje tūnojusį norą organizuoti ir puošti. Štai kodėl kiekvieno vaikų gimtadienio, nesvarbu 1-o ar 5-o nekantriai laukiame. Per šiuos 5-erius metus (o taip, mano dičkis jau visas vaikas), surengiau ne vieną šventę ir gavau vertingų pamokų, tad skubu ir su jumis pasidalinti patarimais, kad vaikų šventes planuoti būtų lengva, o ne painu.

DEKORAS. Kiekvieną šventę pradedu nuo labai smagios dalies – temos. Pirmąsias temas parinkdavau pati, atsižvelgdama į tai, kas tuo metu džiugino mano vaikus. Pirmamečiams labai patiks balionėlių ar vėjo malūnų šventės. Tuo tarpu vyresniems jau smagu patiems išsirinkti temą. Paprastai ją apsprendžiame dar likus keliems mėnesiams iki gimtadienio, kai tik prasideda kalbos apie artėjantį įvykį (na, mūsų šeimoje taip nutinka vos praėjus Kalėdoms, kai vaikų galvose pradeda suktis svajonės apie naujas dovanas). Šį kartą mano sūnus pasirinko „Šuniukų Patrulių“ temą.

Savo šeimoje turime ir dar vieną tradiciją. Gimtadienio rytą pasitinkame balionais. Pripučiame šūsnį jų ir naktį paskleidžiame vaiko kambaryje ar padedame helio balionų puokštę. Ši tradicija visada sulaukia tokios reakcijos, kurios labiausiai laukiame – juoko ir krykštavimo. Pastebėjau, kad ši idėja universali ir tuo, kad vėliau balionus paprasta panaudoti ir šventės vietos puošimui. Šiais metais užsisakėme labai smagią heliu pripildytu balionų puokštę iš „Pooh balionai“. Puokštė buvo papuošta įspūdingu penketu ir, aišku, šuniuku Patruliu, kurį net mažasis mūsų sūnus mylavo ir bučiavo, negalėdamas patikėti, kad jų mylimo filmuko herojus gali būti paliečiamas ranka. Šiuos balionus mūsų penkiametis rado tik ką prabudęs ryte ir nepaleido per visą dieną: tai gėrėjosi jais gimtadienio pusryčių metu, tai puošė žaidimų aikštelę taip, kad visi švenčiantys gimtadienį juos matytų. Smagu ir tai, kad ir vakarėliui pasibaigus ne taip liūdna, kai balionai dar savaitėlę primena, kad esi vyresnis visais metais.

Vertėtų nepamiršti ir stalo dekoro. Šiais metais pasirinkome stalo pernelyg neapkrauti, tad iš aliexpress.com tiesiog parsisiunčiau teminių smeigtukų, keksiukų papuošimų ir spalvotų stiklinių. Papuošimai pagyvino šventę, vaikams buvo smagiau ragauti paruoštus užkandžius, o aš apsiėjau su itin nedideliais piniginiais resursais.

VAIKŲ UŽKANDŽIAI. Per šiuos kelis metus pastebėjau, kad vaikų stalui būtinas tortas, lengvai į rankas paimami užkandžiai bei gaivinantys gėrimai. Neapkraukite stalo dešimtimis rūšių sausainių, itin tepliais skanėstais ar sudėtingai valgomais patiekalais. Taip jūsų stalas netruks tapti didele betvarke, o dauguma maisto nukeliaus ne į skrandukus, o į šiukšlių dėžę. Šiais metais mūsų vaikų stalo meniu sudarė:

ant laužo kepta vištiena (ją vaikams patogu valgyti),

nesaldinti spragėsiai patogiai paimamuose krepšeliuose,

šokoladu pagardinti vaisiai,

vaisiai ir uogos vafliniuose indeliuose (tai visų laikų top patiekalas, kurį pirmiausia čiumpa vaikai),

vanduo, gardintas vaisiais ir uogomis,

vaivorykštės kremo tortas.

Tortas – šių metų mano atradimas. Gaminau elementarų varškės ir grietinėlės tortą, kurį natūraliai nudažiau pastelinėmis spalvomis. Pirmajam sluoksniui prireikė saujos trintų braškių, antram – 1-o apelsino, o paskutiniam tamsių vynuogių.

TĖVELIŲ UŽKANDŽIAI Visiems, rengiantiems vaikų šventes patariu didžiausią dėmesį skirti vaikams ir jų linksmybėms ir ruošiant tėvų stalą nepraleisti prie jo visos nakties, juk pagaminti spalvingoms užkandėlėms tikrai prireiks nemažai laiko, kad ir kokios jos būtų paprastos. Aš jau kelintus metus suaugusiųjų vaišėms renkuosi ant laužo keptą karštą patiekalą (šiais metais tai buvo vištiena, kurią valgė ir vaikučiai) ir picas. Jos geros tuo, kad užsisakius kelias skirtingas, užpildysite visą stalą, o laiko nesugaišite. Mes labai mėgstame netoli namų esančią „Pica+“ piceriją, į kurią, kai jau nusprendžiame pasilepinti picomis, visada užsukame. Mūsų mėgstamiausia pica  – su marinuotais kelmučiais, turbūt su ja jau spėjome supažindinti visus savo draugus. Man ten dar patinka tai, kad visos picos vienodos kainos, nesvarbu, ji su vištiena ar su krevetėmis, tad netenka sukti galvos, ar tikrai verta imti tą, kuri labiausiai vilioja, ar tą, kurios kaina patinkama. Mūsų draugai tokiu pasirinkimu labai džiaugėsi, ir su malonumu sukirto tris šeimynines picas, o aš džiaugiausi, kad sutaupiau savo laiką ir krūvą nešvarių indų (dauguma svečių tiesiog ją valgė rankomis). Tiesa, aš tikrai nebūsiu padariusi atradimo, nes paskutiniu laiku, tai populiariausias patiekalas tėvams vaikų gimtadieniuose, tačiau ir pati pirmaisiais metais dar bandžiau plušti virtuvėje, tad tikiuosi, kad ši idėja tikrai padės jaunesnėms mamytėms.

VEIKLA. Suplanuota veikla vaikų gimtadieniuose tikrai svarbu, nebent švęsite žaidimų kambariuose, kur vaikams tesinorės dūkti ir žaisti su naujais žaislais. Tačiau mano vaikų gimtadieniai švenčiami šiltuoju metų laiku, tad visada renkamės lauko erdvę. Šių metų mano veiklos sąraše atsirado šie žaidimai.

  1. „Veidukų puošimas“. Tai gali būti pirmoji veikla, kuri pralinksmins dar tik besirenkančius mažuosius. Mano šventės kaltininkas tiesiog apimtas piešimo manijos, tad laukė gerą mėnesį, kol panaudosime nusipirktus veiduko dekoravimo dažus.
  2. „X“ ir „O“. Šiais metais žaidėme modifikuotą šio žaidimo formą. Kadangi gimtadienis teminis, iš popieriaus iškirpome letenėlių ir kauliukų, o kreida nusipiešėme žaidimo lentą. Ši veikla sudomins ir vyresnius vaikus ir tėvelius, kurie tikrai norės pasivaržyti.
  3. „Išgelbėk Patrulį“. Šiam žaidimui reikės didelių kaladėlių ir kamuolių. Iš kaladėlių sudėliokite kuo įmantresnį bokštą, kurio viršuje įkalinkite šuniuką Patrulį, o žaidžiančiojo paprašykite kamuoliu pataikyti į bokštą ir jį nugriauti taip, kad „išlaisvintumėte“ šuniuką. Mažiausieji kamuolį meta per žingsnį nuo bokšto, o vyresnieji jau toliau.
  4. Gražiausio piešinio konkursas. Gimtadienyje tikrai atsiras pertraukėlių, kurių metu norėsis, kad sukaitę vaikai prisėstų, tad pasiūlykite jiems ir ramių veiklų, pavyzdžiui, spalvinti teminius paveikslėlius.
  5. „Taiklioji ranka“. Neabejoju, kad žaidime tiesiog knietės sudalyvauti ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. Dėžėje prapjaukite kelias didesnes nei turimi kamuoliukai skyles ir žaidžiant stenkitės į jas pataikyti kamuoliukais iš kuo didesnio atstumo. Ruošiantis šiam žaidimui paprašykite, kad vaikai jums paruoštų spalvingų papuošimų.

 

 

 

 

6. Balionų lankstymas. Ši veikla skirta tėvams, kurie šiais metais gavo užduotį išlankstyti kuo gražesnį šuniuką. Leiskite dalyviams naudotis moderniomis technologijomis, pvz. „Youtube“ programėle. Vaikai neabejotinai bus patenkinti naujais žaislais, kuriuos jiems pagamino tėvai.

7. Nepamirškite apdovanojimų ceremonijos, kai vaikams užrišite teminius popieriaus medalius.

Mano penkiametis, besibaigiant šventei, vieną po kito dėstė padėkos žodžius, juk gimtadienis buvo toks, kokio nesitikėjo. Tad linkiu ir jums smagių idėjų, juk tam, kad pradžiugintume vaikus reikia ne tiek daug resursų, kiek noro,

Lieknos Bitės